Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 5 maja 2023 08:34

To już pewne! Firma TRAKCJA S.A.z Warszawy zajmie się budową wiaduktu w Starachowicach, a nadzorować inwestycję będzie Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno – Inżynierskie PROSTA – PROJEKT z Chmielnika. Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach zatwierdził wyniki przetargu na „Poprawę warunków obsługi i rozwoju SSE Starachowice S.A. m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach”.


czwartek, 4 maja 2023 12:28

4 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Z tej okazji władze Powiatu Starachowickiego składają wszystkim strażakom - zarówno zawodowym, jak i ochotnikom - serdeczne podziękowania za ich ofiarną służbę, a także najlepsze życzenia zdrowia, nieustającej opieki Ich patrona - świętego Floriana i wszelkiej pomyślności.
- Niech podejmowane działania przynoszą satysfakcję i będą inspiracją w dziele humanitarnej służby ludziom, w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”- życzy starosta Piotr Ambroszczyk. 


czwartek, 4 maja 2023 12:09

Powiat świętował kolejną, 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczyste obchody tak jak co roku zgromadziły mieszkańców pod Pomnikiem Niepodległości w Starachowicach, gdzie odbyły się główne uroczystości z udziałem władz, kombatantów, pocztów sztandarowych, harcerzy i uczniów, przedstawicieli służb, inspekcji i straży, a także miejskich i powiatowych jednostek oraz innych organizacji. 


czwartek, 27 kwietnia 2023 09:19

Jeżeli ktoś z Was zastanawia się nadal jak spędzić długi majowy weekend, to może wybrać Starachowicką Kolej Wąskotorową, która uruchamia na ten czas specjalny rozkład jazdy Majówka 2023. Kursy odbywać się będą na trasie Iłża – Marcule. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 25 kwietnia 2023 14:54

Niespełna 20 tys. zł więcej niż wynikało to z algorytmu trafi w tym roku do Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Są to środki poza algorytmowe, które zostaną spożytkowane na wynagrodzenia osób niepełnosprawnych. 


poniedziałek, 24 kwietnia 2023 14:42

Uczestnicy XII Międzynarodowego Świętokrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych organizowanego przez Automobilklub Kielecki pod wodzą komandora rajdu Ryszarda Krzysztofika gościli 22 kwietnia br. w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki. Przyjechało do nas ponad 30 wyjątkowych pojazdów, wyprodukowanych przed 1990 rokiem, wśród których przeważały Mercedesy i Porsche, choć były też Volvo i Fiaty. Najstarszy pojazd to Buick z 1949 r.


poniedziałek, 24 kwietnia 2023 14:39

Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, organizowanego pod honorowym patronatem starosty Piotra Ambroszczyka. 21 kwietnia br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach wyłoniono najlepszych uczestników tegorocznego turnieju.


poniedziałek, 24 kwietnia 2023 08:36

Dziś tj. 24 kwietnia br. rusza Europejski Tydzień Szczepień, który potrwa do 30 kwietnia br.  

#KażdaDawkaSzczepionkisięLiczy to temat przewodni i hasło tegorocznej kampanii, która ma na celu poprawę akceptacji dla szczepień w odniesieniu do globalnego spadku stanu zaszczepienia dzieci rutynowymi szczepionkami w wyniku pandemii COVID-19. 


piątek, 21 kwietnia 2023 14:34

Z inicjatywy starosty Piotra Ambroszczyka uczniowie trzech powiatowych szkół znów połączyli siły, aby w ramach Światowego Dnia Ziemi, oczyścić ze śmieci tereny przy wąskotorówce oraz leśnictwa Majówka w Starachowicach. Akcję koordynowali  a miejscu – starosta Piotr Ambroszczyk i członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek. 


piątek, 21 kwietnia 2023 12:19

Powiat Starachowicki zainicjował rozmowy z Lasami Państwowymi w sprawie należytego zadbania o teren nieczynnych torowisk kolei wąskotorowych, zwłaszcza tych które mogą być wykorzystane w przyszłości na szlaki piesze i rowerowe. W spotkaniu, które odbyło się 19 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, uczestniczyli również przedstawiciele gmin, PTTK, a także organizacji i instytucji, związanych z turystyką.