Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 14 grudnia 2022 13:40

1 wyniesione przejście dla pieszych, kolejne 5 oznakowane piktogramami, 5 szkoleń z pierwszej pomocy, 7 spotkań profilaktyczno – edukacyjnych i ponad 500 przeszkolonych mieszkańców. Powiat podsumował realizację projektu w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”. Najbardziej zaangażowani otrzymali podziękowania i pamiątkowe statuetki. 


środa, 14 grudnia 2022 10:08

Za nami kolejna, 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Tak jak co roku spotkaliśmy się przy symbolicznym kamieniu obok Ronda Solidarności by dać świadectwo pamięci ofiar tamtych wydarzeń. Władze powiatu reprezentował starosta Piotr Ambroszczyk. 


wtorek, 13 grudnia 2022 08:29

Białe obrusy, suto zastawione stoły i oczywiście opłatek. Członkowie starachowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych spotkali się na wigilii, aby złożyć sobie świąteczne życzenia. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele samorządu oraz zarządu związku. 


piątek, 9 grudnia 2022 14:55

Zbliża się Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Pomoc przygotowana przez wolontariuszy ze Starostwa Powiatowego trafi do rodziny pana Franciszka. 


piątek, 9 grudnia 2022 14:46

Aż ośmiu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach awansowało do finału Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, organizowanej przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi z całego kraju. Etap okręgowy odbył się 9 grudnia br. w naszej placówce. Młodzieży kibicował wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


piątek, 9 grudnia 2022 14:24

Blisko 12 mln zł otrzyma Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach na poprawę efektywności energetycznej swoich budynków. Dzięki realizacji tej inwestycji poprawie ulegną wskaźniki zapotrzebowania na ciepło. 


piątek, 9 grudnia 2022 09:55

Za nami ostatnie w tym roku posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w powiecie. Rozmawiano  na nim m.in. o programach z zakresu profilaktyki uzależnień wśród dzieci i młodzieży w powiecie, a także doskonaleniu współpracy w zakresie pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. 


poniedziałek, 5 grudnia 2022 09:43

Masz małe dziecko? Zaobserwowałeś, że twoja pociecha rozwija się wolniej niż rówieśnicy? Warto to skonsultować! Być może wymaga wdrożenia wczesnego wspomagania rozwoju (WWR). Takie właśnie zajęcia odbywają się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Starachowicach. 


poniedziałek, 5 grudnia 2022 09:40

Rozpoczęliśmy nową historię sportu w Starachowicach! 2 grudnia br. na hali sportowej ZSZ nr 3 w Starachowicach odbyły się pierwsze  zawody łucznice - międzypokoleniowy turniej łuczniczy „Strzał w dziesiątkę”, organizowany przez Stowarzyszenie Edu – Rozwój, w ramach mikrograntów - lokalnych inicjatyw społecznych w powiecie starachowickim.


piątek, 2 grudnia 2022 08:55

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wzbogaciło się o wyjątkowe znalezisko paleontologiczne – odcisk czaszki nowego, nieopisanego jeszcze rodzaju płaza z grupy kapitozaurów, sprzed 250 mln lat.