Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 8 czerwca 2023 12:00

Jak muzycznie opowiedzieć historię 30 lat istnienia Chóru Kameralnego Portamento? Najlepszy sposób to wyjątkowy jubileuszowy koncert „Muzyka to cud”. Na święto Chóru, który od lat zdobywa najwyższe laury w konkursach, tym samym rozsławiając nasz powiat, Park Kultury zaprasza do Sali Olimpia Urzędu Miejskiego 17 czerwca (sobota) o godzinie 17.00. Wstęp wolny.


środa, 7 czerwca 2023 15:30

Za nami XVII edycja warsztatów archeologicznych „Żelazne korzenie”, organizowanych przez Powiat Starachowicki we współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Była to doskonała okazja by przeżyć wspaniałą wyprawę do świata starożytnych hutników świętokrzyskich!


środa, 7 czerwca 2023 08:29

Powiat Starachowicki w 2023 roku otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 36 000,00 zł z dotacji celowej budżetu państwa w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” Kierunek interwencji 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.


środa, 7 czerwca 2023 08:19

Czy klimat miasta można „poprawić”? Czym jest plantacyjna „gorączka złota”? Jakie są globalne zmiany w rolniczym użytkowaniu ziemi? Czy tracimy lód pod nogami? Odpowiedź na te i inne pytania uzyskali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, uczestniczący w projekcie „Zrozumieć znane, dostrzec nieznane – jak geografia tłumaczy świat?”, realizowanym  przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Podsumowanie działań odbyło się 6 czerwca, podczas spotkania z udziałem przedstawicielek uczelni i władz powiatowych.


wtorek, 6 czerwca 2023 10:17

Sylwester Kiełek będzie dalej dyrektorem Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach.  W dniu dzisiejszym, tj. 6 czerwca br., Zarząd Powiatu powierzył mu stanowisko dyrektora na kolejną, 5 – letnią kadencję.


wtorek, 6 czerwca 2023 08:51

W Dniu Przyjaciela zachęcamy do wsparcia czworonożnych PSYjaciół. Starachowicki Park Kultury organizuje zbiórkę - karmy, a także zabawek i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Rudniku. W zamian oferuje portret z PSYjacielem. Akcja odbędzie się 9 czerwca od godz. 1600 do 19.00 na placu koło fontanny przy al. Armii Krajowej w Starachowicach. Zachęcamy do udziału. Szczegóły poniżej.


wtorek, 6 czerwca 2023 08:11

Bal u żabek z przedszkola Re Re Kum Kum, Teatr Katarynka, 40. Dziecięcy Festiwal Piosenki, czytanie z „Kreatywnymi Nutkami”, piknik rodzinny czy wreszcie koncert zespołu Carpem Diem z Szymonem Wydrą – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały w tym roku na dzieci z okazji Dnia Dziecka 1 oraz 2 czerwca. A towarzystwa dotrzymywał im m.in. starosta Piotr Ambroszczyk. 


wtorek, 6 czerwca 2023 08:08

I Forum Rad Seniorów Województwa Świętokrzyskiego odbyło się 2 czerwca br. w Starachowicach. Do naszego powiatu zjechali przedstawiciele seniorów z całego województwa świętokrzyskiego, aby rozmawiać o roli rad seniorów w umocowaniu prawnym w strukturach miast i kraju. 


poniedziałek, 5 czerwca 2023 09:39

Przed nami kolejne uroczystości wykusowe, upamiętniające żołnierzy i dowódców oddziałów partyzanckich Armii Krajowej, dowodzonych przez cichociemnych płk. Jana Piwnika „Ponurego” i mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”. Obchody trwać będą trzy dni, od 16 do 18 czerwca. Hołd żołnierzom legendarnych cichociemnych mieszkańcy regionu będą oddawać nie tylko na Wykusie, ale też w Kielcach, Starachowicach oraz Wąchocku. Szczegóły poniżej. 


poniedziałek, 5 czerwca 2023 09:33

Rozpoczął się nabór do Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Starachowicach. To ciało doradcze mające na celu inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji ich praw, a także opiniowanie projektów uchwał i programów na rzecz osób niepełnosprawnych. Kandydatów do Rady mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego działające na terenie Powiatu Starachowickiego. Termin dokonywania zgłoszeń mija 28 czerwca 2023r. Szczegóły i karta zgłoszenia znajdują się w ogłoszeniu zamieszczonym poniżej.