24°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1025 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
25 °C 28 °C 28 °C 28 °C 26 °C
11 °C 14 °C 16 °C 16 °C 18 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 10 marca 2022 15:33

Kolejne mieszkanie chronione dla usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej zostało uruchomione w Starachowicach. Dzięki współpracy Powiatu z Miastem kolejna trójka młodych ludzi dostała wsparcie na wejściu w dorosłość.


środa, 9 marca 2022 12:03

Pomoc dla osób przybywających z Ukrainy była głównym tematem wtorkowego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodził starosta Piotr Ambroszczyk. Włodarze zastanawiali się wspólnie nad miejscami zbiorowego pobytu uchodźców, jakie – zgodnie z informacją otrzymaną od Wojewody – miałyby powstać w każdym powiecie.


wtorek, 8 marca 2022 09:47

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu starachowickiego. Wojewoda Świętokrzyski wydał decyzję, na mocy której zmniejsza się liczba łóżek dla chorych na COVID-19 w starachowickim szpitalu, a tym samym uwalniane są łóżka dla pacjentów z innymi schorzeniami. Jest to pokłosie ostatniej wizyty starosty Piotra Ambroszczyka oraz dyrekcji starachowickiego PZOZ u wojewody, a także spadku zachorowań na COVID  - 19 w naszym regionie. O szczegółach tego przedsięwzięcia poinformuje PZOZ w Starachowicach.


wtorek, 8 marca 2022 07:18

 


poniedziałek, 7 marca 2022 10:17

Starosta P. Ambroszczyk podczas spotkania z dyrektor E. Kowalczyk Pomoc dla dzieci niepełnosprawnych przybywających z Ukrainy była tematem spotkania starosty Piotra Ambroszczyka z dyrekcją Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Starachowicach. Przy okazji zaprezentowano też sprzęt zakupiony w ramach programów „Aktywna tablica” oraz „Laboratorium Przyszłości”. 


piątek, 4 marca 2022 09:21

Uczestnicy spotkania O możliwości utworzenia spółdzielni socjalnej, która miałaby realizować usługi społeczne na rzecz m.in. uchodźców rozmawiano podczas spotkania, które odbyło się 3 marca br. z inicjatywy starosty Piotra Ambroszczyka.


piątek, 4 marca 2022 09:13

Powiat rozpoczął rozmowy z gminami w sprawie zorganizowania sieci transportu zbiorowego o charakterze międzygminnym na terenie całego powiatu starachowickiego. Wszystkie samorządy są tym mocno zainteresowane.


środa, 2 marca 2022 14:10

Jest szansa na stopniowe „odcovidawianie” szpitala w Starachowicach. Pierwsze oddziały dla chorych z innymi schorzeniami niż Covid -19 mogłyby być uruchamiane już w marcu br. Taką dobrą wiadomość przywiózł starosta Piotr Ambroszczyk po spotkaniu z wojewodą Zbigniewem Koniuszem. 


poniedziałek, 28 lutego 2022 17:09

Termomodernizacja i remont wewnętrzny hali sportowej ZSZ nr 3 w Starachowicach, budowa boiska sportowego wraz z całą infrastrukturą przy II LO w Starachowicach, przebudowa i rozbudowa dróg powiatowych w Marcinkowie i Szerzawach, modernizacja dróg: Starachowice-Lubienia i Skarżysko-Kamienna - Mirzec, remont drogi powiatowej Rzepin – Rzepinek - Szerzawy – Brzezie – Łomno i wreszcie modernizacja bazy materiałowo-sprzętowej Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach – to na te zadania Powiat stara się o fundusze z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Ich łączna wartość to ponad 100 mln zł.


poniedziałek, 28 lutego 2022 17:05

Rozpoczęły się prace związane z poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na drogach powiatowych. Dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg, Powiat przebuduje bądź rozbuduje 21 przejść w ramach 16 zadań.