Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 13 września 2023 10:59

Starosta ośmioma innymi starostami w zjednym pomieszczeń na Zamku Królewskim, na tle ekranu z napisem Zgromadzenie Jubileuszowe ZPPStarosta Piotr Ambroszczyk uczestniczył  w zjeździe samorządowców na Zamku Królewskim w Warszawie, zorganizowanym przez Związek Powiatów Polskich z okazji 25 –lecia ustanowienia samorządu powiatowego w Polsce. 


poniedziałek, 11 września 2023 15:04

Wracamy do serii artykułów, w ramach projektu edukacyjnego EduAkcja. Tym razem będzie o inwestowaniu z rozsądkiem czyli jak emocje wpływają na nasze decyzje inwestycyjne.


piątek, 8 września 2023 12:09

Powiat Starachowicki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach,  w nawiązaniu do ogłoszenia o otwartym naborze na Partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnego przygotowania i realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, Priorytet 9. Usługi społeczne i zdrowotne, Działanie 09.05. Wsparcie rodzin oraz pieczy zastępczej, zamieszczonego w dniu 14 sierpnia 2023 r. na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Starachowicach, informuje, że do wspólnej realizacji projektu został wybrany podmiot: Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Świetlica „Motylkowe Wzgórze”.


środa, 6 września 2023 15:05

Co roku 6 września Starachowice oddają hołd bohaterom wojny obronnej 1939 r. oraz obrońcom miasta. O szczególnej rocznicy pamiętają też władze powiatu, które biorą udział w uroczystościach pod Pomnikiem Obrońców Starachowic. Tym razem uczestniczyli w nich wicestarosta Dariusz Dąbrowski, przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona i Członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan.


poniedziałek, 4 września 2023 14:11

Po dwóch miesiącach wakacji - wrócili. Uczniowie ze szkół powiatowych, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęli nowy rok szkolny. Towarzyszyły im w tym władze Powiatu, które gościły tym razem w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 i III LO w Starachowicach.


poniedziałek, 4 września 2023 14:09

Za nami powiatowo – gminne dożynki. Ich gospodarzem była w tym roku Gmina Mirzec. Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z Wójtem Gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem dziękowali rolnikom za rok wytężonej pracy.


poniedziałek, 4 września 2023 14:07

Władze powiatu uczciły 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tak jak co roku złożyły kwiaty pod Pomnikiem Gloria Victis w Starachowicach. Starosta Piotr Ambroszczyk uczestniczył również w odsłonięciu odnowionego pomnika żołnierza Armii Krajowej Arseniusza Kufalskiego, znajdującego się na tym samym cmentarzu, przy ulicy Radomskiej w Starachowicach. 


czwartek, 31 sierpnia 2023 14:19

Czegoś takiego jeszcze nie było! Ponad 190 pojazdów, w tym ponad 80 ciężarówek, zjechało w tym roku na 9 Legendę STARa -zlot pojazdów zabytkowych organizowany przez Powiat Starachowicki. Przez blisko tydzień cała Polska żyła naszą imprezą.


poniedziałek, 21 sierpnia 2023 15:54

To już jutro! 22 sierpnia wystartuje z Bydgoszczy Konwój STARa, a wraz z nim 9. Legenda STARa - zlot pojazdów zabytkowych organizowany przez Powiat Starachowicki przy współpracy z szerokim gronem partnerów. Będzie się działo! Nie może Was tu zabraknąć!


piątek, 18 sierpnia 2023 07:31

Takie narodziny w starachowickim PZOZ-ie zdarzają się rzadko, a nawet bardzo rzadko. Ostatni taki poród odbierano w naszym szpitalu prawie 30 lat temu. Ania, Adela i Ala mają już ponad 3 tygodnie i z dnia na dzień nabierają sił i apetytu. W czwartek odwiedził je starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z prezydentem Markiem Materkiem. Były prezenty, kwiaty i gratulacje.