Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 22 maja 2024 12:59

Przed nami kultowa kolarska impreza! VIII Starachowicka Strzała, a razem z nią prawdziwy bonus dla rowerowych sprinterów czyli III Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego. Do naszego powiatu znów zjadą najlepsi kolarze z Polski, by sięgnąć po zwycięstwo w tym prestiżowym wyścigu. Będzie się działo!


wtorek, 21 maja 2024 09:46

Za nami najważniejsza impreza kickbokserska tego roku, czyli mistrzostwa Polski w formule Low Kick. Na ringu w Starachowicach spotkali się najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całej Polski. Trudno się dziwić. Wygrana stanowi przepustkę do reprezentacji Polski na mistrzostwach świata i Europy. 


wtorek, 16 kwietnia 2024 09:27

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate - BUSHI-DO CUP 2024 - Kata & Kumite, organizowanego przez starachowicki Klub Karate Senshi, przeszła już do historii. W zawodach wystartowało 500 zawodników z 37 klubów w Polsce, a na najlepszych czekały jak zwykle puchary, medale oraz dyplomy. 


wtorek, 12 grudnia 2023 13:46

Za nami III edycja Ogólnopolskiego Turnieju Sportów Gimnastycznych STAR(T) w Skokach na Ścieżce i Podwójnej Mini Trampolinie w Starachowicach, organizowanego przez starachowicki klub Akro Star, pod patronatem m.in. starosty Piotra Ambroszczyka. starachowicki klub Akro Star. Znów mogliśmy podziwiać zmagania młodych gimnastyków z całego kraju. 


poniedziałek, 18 września 2023 13:39

Ponad 100  zawodników rywalizowało w tym roku w Mistrzostwach Polski w biegach górskich, jakie odbyły się w Krynkach, pod patronatem starosty Piotra Ambroszczyka. Impreza organizowana przez Sylwestra Dudka, prezesa Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik”, a na co dzień pracownika Starostwa Powiatowego w Starachowicach, z roku na rok zyskuje coraz większe grono sympatyków.


poniedziałek, 11 września 2023 15:21

Po raz 16 w Polsce i po raz drugi w Starachowicach. Onkobiegacze, a wśród nich także ekipa starostwa pod przewodnictwem starosty Piotra Ambroszczyka, pobiegli „razem po zdrowie” w 16.onkobiegu. Pomysłodawcą tej akcji u nas był PZOZ w Starachowicach.


piątek, 16 czerwca 2023 15:19

Za nami XVII Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty Starachowickiego. Ich zwycięzcą została drużyna Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Indywidualnie najlepsza okazała się Natalia Dąbrowska - reprezentantka II LO w Starachowicach, które zajęło w turnieju III miejsce. 


poniedziałek, 29 maja 2023 15:11

230 amatorów rowerów szosowych ścigało się podczas 7. Starachowickiej Strzały, wyścigów kolarskich, organizowanych przez firmę Poland Bike przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miejskim w Starachowicach, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Po raz drugi rozegrano także Czasówkę o Puchar Starosty Starachowickiego.


czwartek, 25 maja 2023 08:19

Zbliża się Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim i kultowa kolarska impreza - VII Starachowicka Strzała. To będzie znów prawdziwe widowisko, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. 27 maja br. kolarze będą się mogli sprawdzić w jeździe indywidualnej na czas podczas II Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego. A już w niedzielę, 28 maja rozegrane zostaną główne zawody -  VII Starachowicka Strzała - wyścigi na rowerach szosowych na fenomenalnej, pofałdowanej trasie naszego powiatu. Szczegóły poniżej. 


czwartek, 18 maja 2023 12:40

W najbliższą sobotę, tj. 20 maja br. w parku przy Starostwie Powiatowym (teren przyległy do ulicy Na Szlakowisku) rozegrane zostaną zawody łucznicze - Druga Runda Pucharu Polski Field i Druga Runda Pucharu Polski 3D. Znowu przyjedzie do nas łucznicza „śmietanka”. Najlepsi zakwalifikowani zostaną do Kadry i Reprezentacji Polskiej Field , a wyniki 3D będą przepustką do Reprezentacji Polski i Kadry Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się już we wrześniu we włoskim San Sicario. Przyjdźcie! Będzie na co popatrzeć!