Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 8 lipca 2024 08:47

Tylko do 5 sierpnia br. (lub do wyczerpania miejsc) prowadzone są zapisy na 17. Onkobieg, jaki odbędzie się wokół kompleksu główneggo budynków PZOZ w Starachowicach. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu i wsparcia osób zmagających się z chorobami nowotworowymi. Choć wydarzenie odbędzie się 8 września br. (niedziela), to z rejestracją należy się spieszyć, póki są jeszcze miejsca. 


wtorek, 25 czerwca 2024 09:09

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach realizuje powszechny program szczepień przeciw Human Papilloma Virus (HPV) tj. ludzkiemu wirusowi brodawczaka odpowiedzialnemu za zachorowania na raka szyjki macicy, prącia, a także inne choroby nowotworowe. Szczepienia przeprowadzane są u dziewcząt i chłopców między 11 a 14 rokiem życia. Szczegóły poniżej. 


środa, 19 czerwca 2024 11:42

W Pracowni Hemodynamiki Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach przeprowadzono zabiegi udrożnienia tętnic wieńcowych z wykorzystaniem nowoczesnej metody operacyjnej tzw. aterektomii orbitralnej. To pierwsze zabiegi poszerzenia naczyń o szerokiej średnicy zwapnienia wykonane w województwie świętokrzyskim.


wtorek, 4 czerwca 2024 08:36

Po raz kolejny w naszym szpitalu dokonano poboru narządów do przeszczepienia od zmarłego dawcy. Serce, wątroba oraz dwie nerki trafiły do czterech różnych biorców, ratując im życie.


poniedziałek, 20 maja 2024 14:58

Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci w naszym szpitalu wzbogacił się o dwa pionizatory dynamiczne. Innowacyjne urządzenia są przeznaczone dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego - do ćwiczeń z zakresu szkolenia chodu. Ich modułowa budowa pozwala w łatwy i szybki sposób dostosować je do potrzeb małych pacjentów.


piątek, 17 maja 2024 16:12

Ponad 70 mieszkanek naszego powiatu skorzystało z bezpłatnych badań ginekologicznych w ramach akcji „Powiedz jej o tym: W kobiecym interesie”, realizowanej przez firmę Gedeon Richter Polska we współpracy z Powiatem Starachowickim. 


środa, 15 maja 2024 10:25

W magazynach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach brakuje krwi. Zachęcamy do oddawania tego życiodajnego płynu. Okazja ku temu będzie niebawem. 22 maja br. w Urzędzie Gminy w Mircu odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi organizowana wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.


czwartek, 9 maja 2024 12:03

Starachowicki szpital zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu "Drzwi otwarte". 9 czerwca br. (niedziela) przyszli rodzice ponownie będą mogli zobaczyć od środka oddziały: Położniczo-Ginekologiczny z Salą Porodową i Neonatologiczny. Zachęcamy do skorzystania!


piątek, 26 kwietnia 2024 09:21

Bezpłatne badanie piersi, USG ginekologiczne, cytologię płynną i test na obecność wirusa HPV będą mogły wykonać panie z naszego powiatu już 15 maja br. w ramach 6. edycji programu „W kobiecym interesie”, realizowanego przez firmę Gedeon Richter Polska w partnerstwie z naszym Powiatem. Badania będą wykonywane w mobilnym gabinecie ginekologicznym, który stanie na parkingu przy szpitalu (ul. Batalionów Chłopskich 6). Aby móc z nich skorzystać, trzeba zarejestrować się wcześniej na stronie programu: https://rejestracja-wkobiecyminteresie.pl/


piątek, 26 kwietnia 2024 08:27

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach nie zawiesza działalności Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Salą Porodową, a tym bardziej nie planuje jego likwidacji. Taka dezinformacja pojawiła się w piśmie wystosowanym przez Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju Grzegorza Lasaka do Premiera Donalda Tuska w sprawie trudnej sytuacji finansowej świętokrzyskich „porodówek”. W odpowiedzi na to dyrektor starachowickiego szpitala wydał oświadczenie, w którym stanowczo oświadcza, iż treść tego pisma nie była z nim konsultowana i choć działania dyrekcji buskiej lecznicy podjęte w trosce o bezpieczeństwo kobiet zdają się słuszne, to nie ma przyzwolenia na przekazywanie nieprawdziwych informacji, a tym samym nadszarpywanie autorytetu najlepiej ocenianego pod względem opieki okołoporodowej oddziału położniczego w Polsce tj. Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Salą Porodową w Starachowicach. Całość oświadczenia publikujemy poniżej.