Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 25 maja 2023 14:11

29 maja br. rusza kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. Komisja lekarska, pracująca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, oceni stan zdrowia osób  stawiających się na Komisję. Kwalifikacja potrwa do 20 czerwca br. i obejmie ok. 480 osób. 


czwartek, 25 maja 2023 14:09

Za nami pierwsze ćwiczenie proobronne dla mieszkańców powiatu zorganizowane w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Byłych Żołnierzy Rezerwa w Starachowicach, 103 Batalionem Lekkiej Piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wojskowym Centrum Rekrutacji w Kielcach i ZDZ w Starachowicach. Ci, którzy przyszli, mieli okazję zapoznać się z bronią, sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, zmysł taktyczny i wiedzę z zakresu medycyny pola walki. 


czwartek, 25 maja 2023 14:01

Do 28 czerwca br. można oglądać wystawę „Dawne zawody w miniaturze” w Galerii Wieży Ciśnień, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, jaka powstała w ramach współpracy z Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie. Będzie to fascynująca podróż w przeszłość, zarówno dla tych którzy doskonale pamiętają popularne niegdyś zakłady rzemieślnicze, jak i dla bardzo młodych, którzy dopiero co odkrywają świat miniony. 


czwartek, 25 maja 2023 13:23

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wprowadza SUPER BILET na Dzień Dziecka. Wszyscy, któzy odwiedzą placówkę 1 czerwca za jedyne 10 zł będą mogli odwiedzić:

  • SOWĘ – Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności

  • Wystawę “Dawne zawody w miniaturze. Intrygująca lekcja historii”.

Oferta, jak zapowiada dyrekcja będzie obowiązywała do końca czerwca br. 


czwartek, 25 maja 2023 10:19

Zagrożenie phishingiem cały czas rośnie. Nie dalej jak kilka dni temu media donosiły o oszukanej w ten sposób 23-letniej mieszkance naszego powiatu, która kliknęła w link od rzekomego kupca i nieświadomie przekazała swoje dane dostępowe do konta bankowego, w efekcie czego straciła 500 złotych. Nie jest zresztą jedyną... Już niemal 7 na 10 ankietowanych obawia się, że oszuści podszyją się pod jakąś instytucję albo osobę, a oni w dobrej wierze odpowiedzą i przekażą im swoje dane czy dostęp do konta – wynika z realizowanego dla BIK badania „Cyberbezpieczeństwo Polaków”. Okres składania rocznych zeznań podatkowych to dla cyberprzestępców dodatkowa, świetna okazja do nasilenia ataków z wykorzystaniem tej oszukańczej techniki. W tym czasie udają administrację skarbową i robią to na dużą skalę, bo z wyłudzaniem „na PIT” spotkało się w ubiegłym roku aż 15 proc. Polaków.


czwartek, 25 maja 2023 08:29

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Zajęcia odbywać się będą z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski. Szczegóły poniżej. 


czwartek, 25 maja 2023 08:19

Zbliża się Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim i kultowa kolarska impreza - VII Starachowicka Strzała. To będzie znów prawdziwe widowisko, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. 27 maja br. kolarze będą się mogli sprawdzić w jeździe indywidualnej na czas podczas II Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego. A już w niedzielę, 28 maja rozegrane zostaną główne zawody -  VII Starachowicka Strzała - wyścigi na rowerach szosowych na fenomenalnej, pofałdowanej trasie naszego powiatu. Szczegóły poniżej. 


poniedziałek, 22 maja 2023 13:59

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych, w tym samorządy, partnerów społecznych i gospodarczych oraz osoby prywatne do udziału w konsultacjach społecznych „Regionalnego Planu Transportowego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2021-2030” wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko. Dokument został przyjęty w dniu 10 maja br.  Uchwałą Nr 7018/23 Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Szczegóły w obwieszczeniu poniżej. 


poniedziałek, 22 maja 2023 13:18

25 maja (czwartek) o godz. 17.00 w Galerii Wieży starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się wernisaż wystawy Artura Skowrona "Ocean pod Powieką". Wstęp na imprezę jest wolny. Zapraszamy serdecznie. 

 


poniedziałek, 22 maja 2023 13:14

Starosta Piotr Amrboszczyk i Prezydent Marek Materek zapraszają wszystkie dzieci 2 czerwca do Amfiteatru w Parku Miejskim na starachowicki Dzień Dziecka. W programie wiele atrakcji. Szczegóły poniżej.