Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 23 kwietnia 2024 15:00

Dobiegła końca kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. W tym roku przed komisją stawiło się 410 osób,  głównie mężczyźni urodzeni w 2005 roku. Starosta Piotr Ambroszczyk podziękował komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.


wtorek, 23 kwietnia 2024 09:55

Zapraszamy serdecznie do udziału w obchodach Narodowego Święta Trzeciego Maja. Oficjalne uroczystości odbędą się tak jak co roku w kościele pw. Wszystich Świętych i pod Pomnikiem Niepodległości w Starachowicach. W godzinach popołudniowych planowany jest natomiast Majowy Rajd Rowerowy. Szczegółowy program poniżej. 


wtorek, 23 kwietnia 2024 09:05

Ponad 1 mln zł przeznaczył w ubiegłym Powiat Starachowicki na rehabilitację zawodową i zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Dzięki tym środkom 13 osób podjęło pracę, z czego 5 u pracodawców, a pozostali zdecydowali się na samozatrudnienie. 


poniedziałek, 22 kwietnia 2024 11:58

Krajowa Izba Gospodarcza w partnerstwie z Instytut ADN sp. z o.o. sp. k. zapraszają do udziału w projekcie "Akademia GOZ". Jest on skierowany do przedsiębiorstw, bez znaczenia na ich wielkość, zainteresowanych wdrożeniem rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w przedsiębiorstwie. Szczegóły poniżej. 


poniedziałek, 22 kwietnia 2024 11:29

Nasz Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Salą Porodową nie schodzi z pierwszego miejsca na podium rankingu „Rodzić po Ludzku” przez cały pierwszy kwartał 2024 roku. Zadecydował o tym #GłosMatek, czyli wynik ogólnopolskiej ankiety prowadzonej wśród rodzących przez Fundację Rodzić po Ludzku. Najwyższa pozycja starachowickiego Szpitala w styczniu, lutym i marcu tego roku świadczy o wysokim poziomie opieki okołoporodowej udzielanej w starachowickim Szpitalu zgodnie ze standardami i wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, poszanowaniu praw rodzących i ich dzieci.


poniedziałek, 22 kwietnia 2024 10:26

21 kwietnia br. rozpoczął się montaż najbardziej widowiskowej części wiaduktu czyli stalowych łuków, które zwieńczą jego konstrukcję. Prace trwać będą 3 dni. W nocy z 23 na 24 kwietnia planowane jest zamkniecie ruchu na linii kolejowej nr 25 i montaż ostatnich elementów łukowych. 


poniedziałek, 22 kwietnia 2024 09:16

W najbliższy czwartek tj. 25 kwietnia br. odbędzie się ostatnia sesja Rady Powiatu w Starachowicach VI kadencji. Będzie ona poświęcona w większości polityce społecznej. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00, tradycyjnie na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach (parter). Będzie transmitowane online na stronie: esesja.pl. Porządek obrad publikujemy poniżej. 


piątek, 19 kwietnia 2024 10:55

Uwaga kierowcy! Od 22 do 26 kwietnia br. zamknięta zostanie dla ruchu droga powiatowa 0618T - od skrzyżowania z drogą w kierunku Lipia do skrzyżowania z drogą Starachowice – Lubienia. Jest to związane z koniecznością położenia ostatniej warstwy bitumicznej nawierzchni jezdni.   Wymaga tego technologia robót. Przepraszamy za wynikłe z tego tytułu utrudnienia. Jednocześnie przypominamy, że dojazd do willi Rosochacz oraz obiektów zlokalizowanych w tym rejonie, odbywać się będzie  od strony ulicy Leśnej w Starachowicach lub drogi Starachowice – Lubienia, w zależności od tego na którym odcinku będą w danym momencie wykonywane prace.

 


piątek, 19 kwietnia 2024 09:28

Powiat rozpoczął przygotowania do sięgnięcia po duże środki na rewitalizację Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. Na najbliższej sesji Rady Powiatu zabezpieczone zostaną fundusze na przygotowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego, który będzie niezbędny by aplikować do szwajcarskiego mechanizmu finansowego. 


czwartek, 18 kwietnia 2024 10:33

21 kwietnia br. rozpocznie się Europejski Tydzień Szczepień. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Starachowicach zachęca do korzystania ze szczepień ochronnych, które są nadal najskuteczniejszym narzędziem zwalczania chorób zakaźnych. Informuje również o konferencji „Kalendarz(e) szczepień dorosłych”, która odbędzie się 13 kwietnia br. z okazji Europejskiego Tygodnia Szczepień  na platformie: pzh.gov.pl. Szczegóły poniżej.