Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 7 grudnia 2023 08:40

Dwa nowoczesne odbiorniki GPS, umożliwiające dokładną lokalizację pozycji znalezisk, trafiły do Grupy Ochrony Zabytków „Fort”, która w ramach projektu „Poznaj historię poprzez detektorystykę”, uczy uczniów III LO w Starachowicach jak legalnie poszukiwać zabytków w terenie i obsługiwać sprzęt do detektorystyki. Przedsięwzięciu patronuje starosta Piotr Ambroszczyk. 


poniedziałek, 4 grudnia 2023 12:54

Dobiegła końca VI kadencja Rada Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. 1 grudnia br. odbyło się ostatnie posiedzenie, które było znakomitą okazją do podziękowania za pracę jej członkom.  


poniedziałek, 4 grudnia 2023 09:29

Ruszył nabór do kolejnej edycji programu: „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Mieszkasz na terenie powiatu starachowickiego? Jesteś osobą niepełnosprawną ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub opiekunem dziecka do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności? Jeśli tak, możesz ubiegać się o asystenta, który będzie cię wspierał w czynnościach dnia codziennego. Termin składania wniosków mija 15 grudnia br.


piątek, 1 grudnia 2023 17:47

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk wspólnie z Fundacją Zdążyć przed Panem Bogiem i sponsorami zaprasza na Świąteczne Kolędowanie – imprezę charytatywną podczas której będą zbierane pieniądze na rzecz 2, 5 – letniej Amelki Tuz. Impreza odbędzie się 9 grudnia w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Szczegóły poniżej.


piątek, 1 grudnia 2023 09:16

Żadna inna Rada Powiatu w Polsce, ale też poza jej granicami, nie może poszczycić się radnym, który jest mistrzem świata w trójboju siłowym. A nasza owszem, co głośno wybrzmiało podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, kiedy to oklaskami podziękowano  Jarosławowi Olechowi za jego ostatnie zwycięstwo na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym na Litwie. 


czwartek, 30 listopada 2023 13:31

Dwie nowe sfery objęte dotacją powiatu i aż pięć nowych zadań, wskazanych jako priorytetowe znalazło się w Rocznym Programie Współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi na 2024 r., jaki został przyjęty na ostatniej sesji Rady Powiatu w Starachowicach. Szczegóły poniżej. 


czwartek, 30 listopada 2023 13:18

Po 7 latach obowiązywania, zmieniają się stawki opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych. Więcej będzie kosztować m.in. umieszczanie urządzeń obcych w pasie drogowym, prowadzenie tam robót, czy też ustawianie w obrębie działki drogowej, a więc na chodnikach, poboczach czy pasach zieleni urządzeń niezwiązanych z funkcjonowaniem drogi czyli np. bankomatów, paczkomatów, ogródków gastronomicznych, kwietników czy reklam. 
Szczegóły poniżej. 


czwartek, 30 listopada 2023 09:27

Starosta Starachowicki ogłosił II pisemny przetarg nieograniczony na sprzedaż składnika majątku ruchomego stanowiącego własność Powiatu Starachowickiego. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej. 


wtorek, 28 listopada 2023 10:38

Uwaga kierowcy! 29 listopada br. (środa) zamknięta zostanie dla ruchu ulica Radomska w Starachowicach, a właściwie jej fragment, w miejscu budowanego wiaduktu. Na szczęście tylko na jeden dzień, w godz. od 7.00 do 19.00, jak zgłosił Wykonawca. Dojazd do posesji i firm na tym obszarze ma być jednak zapewniony. Szczegóły poniżej, wraz  z projektem tymczasowej organizacji ruchu. 


poniedziałek, 27 listopada 2023 10:15

29 listopada br. (środa) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LIX sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: esesja.tv.
Poniżej publikujemy porządek obrad.