Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 6 czerwca 2024 15:25

W leśnictwie Kutery odsłonięto tablicę i kamień, upamiętniające bohaterską śmierć wachmistrza Zacharczenki, kozaka zaporowskiego walczącego w Powstaniu Styczniowym w oddziale Dionizego Czachowskiego. W uroczystościach, jakie odbyły się 6 czerwca br. uczestniczył Członek Zarządu Powiatu Jarosław Samela wraz z wiceprzewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu -  Iwoną Koszarską – Zemłą. 


czwartek, 6 czerwca 2024 15:08

Czy jest coś lepszego niż wspólne czytanie bajek? W ramach Europejskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, wicestarosta Małgorzata Galas – Bąba odwiedziła Dwujęzyczny Żłobek i Przedszkole Kreatywne Nutki w Starachowicach i wspólnie z innymi czytała maluchom bajki. 


wtorek, 28 maja 2024 16:05

Blisko 300 zawodników i zawodniczek, dziesiątki kibiców na trasie, świetna atmosfera, mnóstwo uśmiechów i piękna sportowa rywalizacja – tak wyglądał Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim, dwa dni wypełnione po brzegi kolarstwem i to w najlepszym wydaniu. Czasówkę o Puchar Starosty wygrał w tym roku Dariusz Kołakowski (Spica Solutions), a mistrzami VIII Starachowickiej Strzały zostali: Maciej Potucha (Power of Science RK Exclusive Doors) na dystansie MAX i Łukasz Boroński (Heineken Kraków) na dystansie MINI. Szczegóły poniżej.  


poniedziałek, 27 maja 2024 17:50

Starosta Piotr Babicki zwołał 27 maja br. Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z potwierdzonym ogniskiem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie naszego powiatu. Wirus nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, ale może powodować duże straty ekonomiczne w przypadku gospodarstw hodowlanych i zakładów przetwórczych. Potwierdzony przypadek dotyczy padłego dzika. 


poniedziałek, 27 maja 2024 12:19


 


czwartek, 23 maja 2024 15:55

Gaszą pożary, pomagają ofiarom wypadków, usuwają skutki wichur. Ryzykują życie aby ratować innych. 23 maja br. swoje święto obchodzili strażacy z naszego powiatu. Były medale, awanse i odznaczenia, a w tym wszystkim towarzyszył pożarnikom starosta Piotr Babicki. 


wtorek, 21 maja 2024 11:51

Od 27 maja br. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Radomskiej w Starachowicach. Chodzi o odcinek od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z drogą krajową nr 42, gdzie od kilku tygodniu ruch odbywa się wahadłowo. Zostanie on utrzymany, z tą tylko różnicą, że będzie się teraz odbywał po nowej jezdni po stronie wschodniej ulicy (pas od strony sklepu). Jezdnia po stronie zachodniej (od strony Pasternika), która była dotychczas wykorzystywana, zostanie od poniedziałku zamknięta. Ruch regulować będzie tak jak obecnie sygnalizacja. Prosimy o uważność. 

 


poniedziałek, 20 maja 2024 09:18

Za nami już prawie dwa tygodnie wytężonej pracy nowego Zarządu Powiatu w Starachowicach. Był to czas intensywnych spotkań z kadrą zarządczą oraz załogą, zarówno samego starostwa, jak i jednostek organizacyjnych powiatu i oczywiście wdrażania się w nowe obowiązki. 


wtorek, 7 maja 2024 17:27

Za nami I sesja Rady Powiatu VII kadencji w Starachowicach. Podczas posiedzenia, które odbyło się 7 maja br. samorządowcy wybrali Prezydium Rady oraz Zarząd Powiatu Starachowickiego, na czele którego stanął Piotr Babicki. Wicestarostą została Małgorzata Galas - Bąba, a pozostałymi Członkami: Jarosław Samela a także nieetatowo: Joanna Żyśko i Aleksandra Piechota. 


wtorek, 7 maja 2024 17:18

Piotr Babicki został ponownie Starostą Starachowickim. Podczas sesji, która odbyła się 7 maja br. Rada Powiatu VII kadencji dokonała wyboru Zarządu Powiatu Starachowickiego. Wicestarostą została Małgorzata Galas - Bąba, a pozostałymi Członkami: Jarosław Samela, Joanna Żyśko oraz Aleksandra Piechota. Przedstawiamy z bliska sylwetki członków nowego Zarządu.