Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 25 maja 2023 14:11

29 maja br. rusza kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. Komisja lekarska, pracująca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, oceni stan zdrowia osób  stawiających się na Komisję. Kwalifikacja potrwa do 20 czerwca br. i obejmie ok. 480 osób. 


czwartek, 25 maja 2023 08:29

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Zajęcia odbywać się będą z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski. Szczegóły poniżej. 


środa, 26 kwietnia 2023 09:59

Chcesz sprawdzić się jako potencjalny, przyszły wojskowy? Właśnie wystartował projekt "Trenuj jak żołnierz". To ciekawa propozycja dla każdego, kto ukończył 18 lat i ma obywatelstwo polskie. Jest rozwinięciem popularnego  projektu „Trenuj z wojskiem". Najnowsza propozycja MON zachowuje swój unikatowy charakter, szkolenia są bezpłatne, otwarte i nastawione na dobre doświadczenia. Celem jest jak najszersze przeszkolenie uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego.


wtorek, 18 kwietnia 2023 09:50

Bezpieczne posługiwanie się bronią, strzelanie z KBKS – u, medycyna pola walki czy elementy taktyki - to tylko niektóre umiejętności, jakie będą mogli nabyć mieszkańcy naszego powiatu, podczas szkolenia proobronnego, jakie odbędzie się 21 maja w II Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Powiat Starachowicki, a partnerami: Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy Rezerwa w Starachowicach, 103 Batalion Lekkiej Piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kielcach i ZDZ w Starachowicach. 


środa, 12 kwietnia 2023 08:51

W budynku przy II LO w Starachowicach, gdzie znajduje się tradycyjna strzelnica, powstanie niebawem też wirtualna. Będą z niej mogli korzystać uczniowie przyszłych oddziałów przygotowania wojskowego, szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu, realizujący zajęcia strzeleckie w ramach edukacji dla bezpieczeństwa ale też inni, m.in. członkowie organizacji prowadzących działalność na rzecz obronności państwa.