Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 8 lipca 2024 08:47

Tylko do 5 sierpnia br. (lub do wyczerpania miejsc) prowadzone są zapisy na 17. Onkobieg, jaki odbędzie się wokół kompleksu główneggo budynków PZOZ w Starachowicach. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu i wsparcia osób zmagających się z chorobami nowotworowymi. Choć wydarzenie odbędzie się 8 września br. (niedziela), to z rejestracją należy się spieszyć, póki są jeszcze miejsca. 

Bieg wokół szpitala realizowany jest w ramach ogólnopolskiej imprezy zainicjowanej w 2008 roku przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma. Całkowity dochód przeznaczany jest na zakup protez kończyn utraconych w wyniku nowotworu, opiekę psychoonkologów, finansowanie nierefundowanych zabiegów i leków oraz na działania profilaktyczne.

Każdy w swoim tempie!

Onkobieg to nie zawody sportowe, a impreza charytatywna. Ważne jest uczestnictwo, pojawienie się na starcie i pokonanie zadeklarowanej liczby kilometrów. 
Każdy uczestnik sam decyduje o tempie i formie godzinnej aktywności fizycznej wokół budynków starachowickiego szpitala - może to być sprint, slow jogging lub spacer z kijkami. Przekraczając linię mety jest się wygranym i zasłużenie można odebrać medal. Trasa będzie wiodła wokół kompleksu budynków PZOZ spod wejścia do poradni specjalistycznych, przez parking przylegający do lądowiska, obok budynku z "Oknem życia", za budynkami Zakładu Patomorfologii i kuchni, przed dawnym budynkiem PSKS-u, następnie w kierunku ul. Batalionów Chłopskich obok Stacji Dializ, Oddziału Zakaźnego, apteki, z powrotem do wejścia do poradni specjalistycznych. Jedno okrążenie liczy 1 km.

#17onkobieg

Tegoroczny bieg odbędzie się 8 września. Warunkami uczestnictwa są:

  • rejestracja online na stronie głównego organizatora,
  • dobrowolna wpłata na rzecz Stowarzyszenia Sarcoma
  • 60 minutowa aktywność fizyczna w godzinach 11.00 - 12.00 w dniu imprezy.

Jak się zarejestrować? 

Rejestracja prowadzona jest przez stronę www.onkobieg.pl (kliknij „Wybierz lokalizację”, a następnie „Starachowice”). Każdy uczestnik po założeniu osobistego profilu ponosi koszty zakupu tzw. pakietu startowego w kwocie 70 zł. (tj. koszulki i medalu), który otrzymuje kurierem na podany adres korespondencyjny. Należy pamiętać o właściwym doborze rozmiaru zgodnie z podaną tabelą, tak by górna część stroju była wygodna i nie krępowała ruchu podczas biegu. Kolejnym krokiem przy rejestracji jest zaznaczenie liczby kilometrów deklarowanych do pokonania w ciągu godziny w dniu imprezy. Uczestnicy mogą także dokonać dobrowolną wpłatę na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma. 
Każdy pokonany przez uczestników biegu kilometr sponsorzy wydarzenia przekazują stosowne środki finansowe, które powiększają pulę pochodzącą z darowizn. Pozyskane w ten sposób fundusze w całości przeznaczane są na pomoc i wsparcie pacjentów onkologicznych.

Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, a potem opubliowanie zdjęć w mediach społecznościowych z oznaczeniem #onkobieg lub #17onkobieg. Pozwoli to głównym organizatorom m.in.  Stowarzyszeniu Sarcoma na śledzenie tego wydarzenia u nas.

Warto wiedzieć

Onkobieg organizowany jest przez Stowarzyszenie Sarcoma cyklicznie od 2008 roku. Co roku bierze w nim udział ponad 2000 osób - zarówno zawodowych sportowców, jak i biegaczy amatorów, także o kulach, czy na wózkach inwalidzkich. Główny bieg charytatywny tzw. „stacjonarny” odbywa się rokrocznie w Warszawie, a towarzyszą mu biegi tzw. „wirtualne” organizowane w dowolnych miejscach na ziemi. Jeden z nich odbędzie się właśnie w Starachowicach, za sprawą naszego szpitala, który wzorem poprzednich lat zaangażował się w jego organizację. 
Informacje na temat biegu w Starachowicach oraz Regulamin znajdziesz TUTAJ