Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 29 maja 2024 12:11

Masz pojazd, który nie posiada okresowego badania technicznego i który nie był ubezpieczony w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC przez okres co najmniej 10 lat? Jeśli został zarejestrowany przed dniem 14 marca 2005 r., musisz liczyć się z tym, że zostanie on wyrejestrowany z mocy prawa dniem 10 czerwca 2024 r. 

W lipcu 2023 r. weszły w życie przepisy prawa, które przewidują automatyczne wygaszanie decyzji o rejestracji pojazdu, którego właściciele nie dokonywali okresowego badania technicznego oraz nie ubezpieczali w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów przez okres co najmniej 10 lat. Dotyczy to pojazdów zarejestrowanych przed dniem 14 marca 2005 r. Na terenie naszego powiatu jest ich ponad 20 tys. Masz takie auto i zastanawiasz się czy aby nie znalazło się ono w tym gronie? Możesz to sprawdzić. Poniżej publikujemy listę pojazdów przeznaczonych do automatycznego wygaszenia decyzji o rejestracji.

Jednocześnie informujemy, że pojazd, którego rejestracja wygaśnie z mocy prawa, może podlegać ponownej rejestracji w przypadku spełnienia przez właściciela pojazdu warunków niezbędnych do rejestracji związanych z ubezpieczeniem oraz badaniem technicznym pojazdu (jeśli dotyczy).

Obwieszczenie wraz z załącznikiem zawierającym zestawienie danych pojazdów przeznaczonych do wygaszenia decyzji o rejestracji jest także dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Starachowicach (bip.powiat.starachowice.pl) w zakładce „Ogłoszenia” oraz Wydziale Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Starachowicach (pok. 210 – II piętro) w godzinach pracy urzędu tj.: poniedziałek-piątek 7:30 – 15:30.