Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 18 maja 2023 12:40

W najbliższą sobotę, tj. 20 maja br. w parku przy Starostwie Powiatowym (teren przyległy do ulicy Na Szlakowisku) rozegrane zostaną zawody łucznicze - Druga Runda Pucharu Polski Field i Druga Runda Pucharu Polski 3D. Znowu przyjedzie do nas łucznicza „śmietanka”. Najlepsi zakwalifikowani zostaną do Kadry i Reprezentacji Polskiej Field , a wyniki 3D będą przepustką do Reprezentacji Polski i Kadry Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się już we wrześniu we włoskim San Sicario. Przyjdźcie! Będzie na co popatrzeć!

Zawodnicy Drugiej Rundy Pucharu Polski Field będą strzelać z łuków refleksyjnych (olimpijskich), bloczkowych i gołych do różnych rozmiarów tarcz i na różne odległości. Każdy odda po trzy strzały, mając po jednej minucie na każdą.

Uczestnicy zawodów 3D będą natomiast strzelać z łuków bloczkowych, długich, gołych i tradycyjnych, celując do figur zwierząt ustawionych na różnych, nieznanych zawodnikom odległościach. Na każdej figurze zaznaczone będą strefy różnie punktowane(najwyższa punktacja to 11). Każdy z zawodników będzie miał do oddania dwie strzały, po jednej minucie na każdą.

Będzie więc na co popatrzeć! Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają z pewnością kilka godzin. Organizuje je ŁLKS Karima Prząsław, PZŁucz, III LO w Starachowicach, ZSZ nr 3  w Starachowicach, MOSIR, a także Powiatowa Spółdzielnia „Integracja”. Honorowy patronat nad imprezą sprawują: starosta Piotr Ambroszczyk oraz prezydent Marek Materek.

Zapraszamy serdecznie!

 

Plakat

/Anna Ciesielska/