Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 24 marca 2023 15:23

Już jest! Nowa świetlica w II LO im. Stanisława Staszica w Starachowicach. To zasługa działającej tam Rady Rodziców. Powiat dołożył też własną cegiełkę – 5 komputerów i urządzenie wielofunkcyjne, z których mogą korzystać uczniowie. W ramach oficjalnego otwarcia, 24 marca br. odbył się na niej finał Tygodnia Kultury Języka Polskiego. 

Remont świetlicy trwał kilka miesięcy. Projekt wykonała Ola Maj – uczennica klasy 3 „a”, która wygrała konkurs zorganizowany przez dyrekcję. 
- Kiedy rodzice zobaczyli ten projekt i mój upór, aby świetlica wyglądała inaczej, wzięliśmy się wszyscy do pracy. Dzisiaj możemy oglądać tego efekty – mówiła podczas otwarcia Ewa Sajór – Ruszczak – dyrektor II LO w Starachowicach.


Sala faktycznie robi wrażenie. Jest nowoczesna i funkcjonalna. Stoły i krzesła nie przypominają tych szkolnych, a oprócz nich pojawiła się także wygodna kanapa. 
 

- Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie Rada Rodziców. Współpraca z Wami była samą przyjemnością – mówiła dyrektor. Podziękowania kierowała też do powiatu, który przekazał 5 komputerów i urządzenie wielofunkcyjne dla uczniów. 

W ramach otwarcia, zorganizowano tam finał Tygodnia Kultury Języka Polskiego, podczas którego odbył się przegląd piosenki poetyckiej, projekcja filmu uczniów klasy 4„c”, zainspirowanego „Potopem” oraz spotkanie autorskie z Joanną Dulewicz – autorką kryminałów na co dzień pracującą jako anglistka w tej szkole. 

Występy młodzieży podziwiali: starosta Piotr Ambroszczyk i wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


- Daliście świetny występ. Wasze interpretacje poezji Słowackiego, K. K. Baczyńskiego ale także Wisławy Szymborskiej zrobiły na mnie duże wrażenie – mówił starosta Piotr Ambroszczyk. – Cieszę się, że pokazujecie, jak wspaniała jest polska kultura i że w natłoku informacji, Tik – Toków i innych platform, wiecie co tak naprawdę ma wartość. 


Korzystając z okazji podziękował też wszystkim, którzy przyczynili się do remontu świetlicy. 

/Anna Ciesielska/