Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 24 marca 2023 14:10

Przed nami dwudniowe Targi Edukacji i Biznesu, organizowane przez Świętokrzyską Grupę Mediową w partnerstwie z naszym powiatem, Miastem Starachowice, a także Agencją Rozwoju Przemysłu,  Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Świętokrzyskim Klastrem Wodorowym „Industria”. Będzie to znakomita okazja do integracji środowiska przedsiębiorców, wzmocnienia relacji pomiędzy szkołami a biznesem, a także promocji studiowania w Świętokrzyskiem. 

Targi odbywać się będą w starachowickim Hotelu Europa 30 i 31 marca. Będzie to pierwsze tego rodzaju wydarzenie skierowane zarówno do środowiska biznesu jak i edukacji. 
Chodzi o integrację przedsiębiorców, przedstawienie im perspektyw finansowych, możliwości pozyskiwania środków i narzędzi finansowych oraz optymalizacji kosztów i rozwoju małych i średnich  firm przy współpracy z dużymi, działającymi w naszym regionie, ale też wsparcie relacji edukacja – biznes i promocję trendu studiowania w województwie świętokrzyskim.
Pierwszy dzień dedykowany jest uczniom, zaś drugi przedsiębiorcom i osobom poszukującym pracy. 
Młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych będzie się mogła zapoznać z bieżącą ofertą edukacyjną, zasadami rekrutacji zarówno do szkół średnich, jak i uczelni wyższych, zaplanować dalszą drogę kształcenia, poznać możliwości rozwoju osobistego i przyjrzeć się rynkowi pracy. Swój udział potwierdziły już Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, a także Staropolska Akademia Nauk Stosowanych, Akademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego i ZDZ Starachowicach. Będą także stoiska wszystkich szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. Z myślą o uczniach przygotowano także prelekcje: ,,Studiuj i mieszkaj blisko", ,,Zawody Przyszłości", „Barometr zawodów”, a także pokazy nowoczesnych technologii. 
31 marca odbędzie się Forum Biznesu. Towarzyszyć mu będzie Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego, którego gospodarzem będzie tym razem nasz powiat. Od godz. 12.00 do godz. 16.00 odbywać się będą prezentacje firm z sektora przemysłu województwa świętokrzyskiego oraz prelekcje tematyczne – „Biznes – Edukacja – przez innowację do Rozwoju” czy „Środki finansowe dla sektora MŚP”.
Zapraszamy serdecznie.