Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 14 marca 2023 14:19

23 marca o godz. 18.00 w Restauracji Pełna Kultura (Starachowice, ul. Radomska 30A) w Starachowicach odbędzie się wystawa prac artystycznych Leszka Bartkiewicza, organizowana przez Park Kultury w Starachowicach. Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną prace z trzech różnych cykli starannie wybrane przez samego artystę-kuratora. Wstęp wolny. Szczegóły poniżej. 

Jak mówi sam twórca: „Pokażę zestaw obrazów i prac malarskich na papierze (które traktuję na równi z malarstwem olejnym) chyba najbardziej charakterystycznych dla mojej twórczości. Będą to płótna z motywami kobiecymi, prace, które określam „plażowymi”, z charakterystycznymi motywami słonecznymi. Także obrazy z tzw. serii „sportowej”, tematycznie bardzo eksploatowanej przeze mnie w ostatnim czasie.”


Leszek Bartkiewicz
Urodzony 08.03.1976 roku w Starachowicach. Malarz, rysownik, grafik, autor instalacji oraz obiektów przestrzennych z pogranicza malarstwa i rzeźby. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP im. Władysława Strzemińskiego. Dyplom z wyróżnieniem dziekańskim otrzymał w 2003 roku w Pracowni projektowania informacji wizualnej prof. Jerzego Trelińskiego oraz w Pracowni rysunku prof. Krzysztofa Wawrzyniaka.

Za swoją twórczość otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, m.in.:  Laureat The 2006 Chelsea International Fine Art Competition - wystawa w Agora Gallery na Chelsea w Nowym Jorku (na zaproszenie kuratora Ms. Manon Slome z Chelsea Art Museum w NY'c). Laureat Obrazu Roku 2003 w warszawskiej Królikarni, nominowany do nagrody Arteonu w 2005. Dwukrotny laureat stypendium artystycznego w kategorii malarstwo fundowanego przez prestiżową - The Pollock-Krasner Foundation, Inc. z nowojorskiego Manhattanu. Stypendysta z wyróżnieniem w latach 2004-2005 (w kategorii - malarstwo) oraz decyzją Zarządu Rady Nadzorczej Dyrektorów Artystycznych Fundacji laureat The Pollock-Krasner Foundation Grant na okres 2015-2016.
W listopadzie 2015 roku z autorską Birch Galerie, projektem kuratorskim Dialog reprezentował Łódź i Polskę na Forum Sztuki – „St’Art 2015”, 20., jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Sztuki Współczesnej i Modern w Strasbourgu, we Francji.
W 2016 roku, artysta swoje prace wystawiał również na pokazach targowych: 1st ART-Stuttgart (DE) i 1st Luxembourg Art Fair (LU).
Projektant/Artysta pracuje w swoim, autorskim studio przygotowując prace z powodzeniem prezentowane na licznych festiwalach i targach sztuki w Europie. Duża prezentacja twórczości artysty, na przełomie 2017/2018 roku, miała miejsce w Stuttgartcie (dzielnica – Bad Cannstatt), w Galerie Wiedmann, w Niemczech. Zrealizowane większe projekty/prezentacje artystyczne to udział w 27. edycji Huntenkunst 2019 w Ulft (NL) oraz wystawa w Marziart Internationale Galerie, w Hamburgu (DE) - również w 2019 roku. Ostatnio (w 2021 roku) jako pomysłodawca i kurator zrealizował duży projekt wystawienniczy podczas 18. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Żydowskiej - Warszawa Singera 2021, w stolicy (beneficjent Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki i MKiDN w 2021 roku).

 

Informacja: Park Kultury w Starachowicach