Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 15 lutego 2023 14:54

Za nami koncert charytatywny „Od serducha do serducha”, zorganizowany przez Fundację Zdążyć przed Panem Bogiem wspólnie z III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego z oddziałami integracyjnymi w Starachowicach. To było świetne wydarzenie wokalno – taneczno – charytatywne, któremu patronował m.in. starosta Piotr Ambroszczyk. 

Koncert odbył się 14 lutego br. w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Jana Pawła II w Starachowicach. Tego dnia królowały tu serca, nie tylko za sprawą przypadających w tym dniu Walentynek, ale także ogromnej empatii i wrażliwości, jaką wykazali się uczestnicy. Podczas imprezy zbierano bowiem pieniądze dla podopiecznych fundacji Zdążyć przed Panem Bogiem, którą kieruje Aleksandra Krzos. Można ją było zobaczyć na scenie, gdy wspólnie z Aleksandrą Koźbiel z III LO prowadziła licytacje na rzecz fundacji. Były one przeplatane z występami wokalno – tanecznymi. A zagrali z nimi m.in. gospodarze czyli artyści z III LO, zespół Majstry, zespół Happy z Mirca, wspaniałe tancerki ze  Studia Tańca Fox, a także przeuroczy mali artyści z Przedszkola i Żłobka "Słoneczko", którzy wykonali brawurowo piosenkę „Siema”, za co zebrali gromkie oklaski.  
Na trybunach zasiedli natomiast delegacje uczniów i nauczycieli z trzech starachowickich liceów, 111 Artystycznej Drużyny Harcerskiej przy I LO, a także szkół podstawowych nr 1,2,6,9,10,11,12,13 oraz Przedszkola i Żłobka „Słoneczko”, którzy ochoczo licytowali. Bardzo aktywni w tym względzie byli uczniowie I LO, którzy niezłomnie licytowali vocher na pizzę, prześcigając się w tym ze starostą Piotrem Ambroszczykiem, który ostatecznie walkę tę wygrał. W uznaniu ich pięknej postawy zdecydował się jednak przekazać im vocher, co zresztą zrobił po licytacji. 
Wszystkie zebrane pieniądze zostaną komisyjnie przeliczone i trafią do podopiecznych Fundacji Zdążyć przed Panem Bogiem. 
- Dziękujemy każdej osobie, która dziś z Nami była i tym, którzy chcieli być, ale z różnych przyczyn nie mogli, ale wspierali nas i wspierają w każdych przedsięwzięciach. Pomaganie jest naprawdę fajne! Było super! – podsumowuje Aleksandra Krzos. -  Tyle talentów na jednej scenie, tyle wspaniałych, młodych ludzi, którzy mają w sobie mnóstwo empatii, miłości do innych. Dziękujemy Wam mocno. 
Imprezę objęli honorowym patronatem: Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk i Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. 

/Anna Ciesielska/