Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 22 września 2022 18:30

Kolejny rocznik pierwszoklasistów III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach ślubował na sztandar. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszył uczniom starosta Piotr Ambroszczyk.

Ślubowanie to wyjątkowo ważne wydarzenie w życiu każdego świeżo upieczonego pierwszoklasisty, niezależnie od tego jaką szkołą zaczyna czy tez podstawową czy może już średnią. 22 września br. rotę przysięgi wypowiedzieli uczniowie klas pierwszych III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, a towarzyszyli im w tym rodzice, nauczyciele oraz koledzy. Obecny był również starosta Piotr Ambroszczyk, który zapewniał że trafili do dobrej szkoły.

- Pamiętajcie, że przychodzicie do szkoły, aby się uczyć. Zdobywacie oceny, ale nie one są najważniejsze. Najważniejsza jest wiedza i umiejętności, także te społeczne – mówił do uczniów.

Nawiązał też do patrona – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i ideałów, które mu przyświecały.

- Dla niego Polska była dobrem nadrzędnym – mówił starosta. – Życzę  Wam, abyście potrafili pójść w  jego ślady. Patriotyzm nie polega dziś tylko na uczestnictwie w uroczystościach, to dbałość o Polskę. Ważne aby pracować, płacić podatki i wspierać nasz kraj, aby mógł się rozwijać. Bo człowiek nie żyje dla siebie, ale dla innych – mówił starosta.

Dyrektor Mirosław Niewczas dziękował uczniom za zaufanie.

- Mam nadzieję, że się nie zawiedziecie się. Życzę wam aby Wasza droga tutaj była jak najlepsza. Abyście zawierali nowe przyjaźnie, rozwijali swoje zainteresowania i zdobywali nowe doświadczenia. Bo jest to kolejny etap waszego życia, ale i edukacji. A ponad wszystko, chciałbym żebyście byli zawsze dumni z tego, że jesteście uczniami III LO – mówił dyrektor.

Podobne życzenia płynęły  z ust rodziców i starszych kolegów. Uroczystość uświetnił krótki występ artystyczny w wykonaniu pierwszoklasistów.