Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 19 września 2022 12:29

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski uczestniczył w obchodach 78. rocznicy bitwy pod Tychowem Starym, upamiętniających zwycięstwo Żołnierzy Batalionów Chłopskich ze zgrupowania Jana Sońty ps. ,,Ośka” nad oddziałami Wehrmachtu i SS.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zniczy pod pomnikiem Batalionów Chłopskich w lesie tychowskim, upamiętniającym zwycięską bitwę z 6 sierpnia 1944 roku. 
W miejscu pamięci zgromadzili się przedstawiciele Stowarzyszenia Żołnierzy Batalionów Chłopskich, rodziny Tadeusza Wojtyniaka ps. „Baca” (dowodzącego żołnierami ze zgrupowania Jana Sońty, ps. „Ośka”, biorącymi udział w zasadzcena jadące drogą ciężarówki – przyp. red.), władz różnych szczebli, Nadleśnictwa Starachowice, a także nauczyciele, młodzież i mieszkańcy Tychowa. Powiat Starachowicki reprezentował wicestarosta Dariusz Dąbrowski, który podzielił się krótką refleksją na temat bitwy z zebranymi. 
W intencji poległych odprawiona została msza święta w kościele parafialnym w Mircu. Po niej odbył się krótki program artystyczny, złożony z okolicznościowych wierszy oraz piosenek, w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym. 

Fot. Sławomir Wiśniewski