Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 1 września 2022 13:28

2 września br. o godz. 17.00 w Kinie Kotłownia starachowickiego Ekomuzeum odbędzie się uroczysta gala wręczenia Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. "Żelazny Pierścień". Wyróżnienie przyznawane jest za zasługi na rzecz rozwoju Powiatu Starachowickiego. W ten sposób władze powiatu chcą promować najlepsze przedsiębiorstwa działające u nas, inspirować je do rozwoju, wspierać postawy proinwestycyjne i konkretne innowacyjne działania, służące zwiększaniu konkurencyjności między przedsiębiorstwami. Bezpośrednio po gali odbędzie się koncert fortepianowy na 4 ręce pn. „Ballady i Romanse w Roku Romantyzmu” w ramach 26. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Na scenie wystąpi Książek Piano Duo - zwycięzcy II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w kategorii Zespoły Kameralne 2021.

 

Honorowa Nagroda Gospodarcza Starosty "Żelazny Pierścień" przyznawana jest w czterech kategoriach:

 • mikroprzedsiębiorstw – zatrudniających do 10 pracowników
 • małych przedsiębiorstw – zatrudniających do 50 pracowników
 • średnich przedsiębiorstw – zatrudniających do 250 pracowników
 • dużych przedsiębiorstw - zatrudniających powyżej 250 pracowników.

Tegoroczna edycja będzie czwartą w historii, tejże nagrody. W ubiegłym roku jej laureatami zostali:

 • SPEAK OUT Marta Szymańska – Baran
 • Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach
 • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe PERFOPOL Sp. z o. o.
 • Odlewnie Polskie S.A.

Do kogo powędruje w tym roku, przekonamy się już 2 września.

Bezpośrednio po zakończeniu gali odbędzie się koncert fortepianowy na 4 ręce pn. „Ballady i Romanse w Roku Romantyzmu”. Na scenie wystąpi Książek Piano Duo - zwycięzcy II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w kategorii Zespoły Kameralne 2021.

Zespół został założony w 2012 r. przez Agnieszkę Zahaczewską-Książek i Krzysztofa Książka. Muzycy rozpoczęli współpracę pod okiem dr hab. Sławomira Cierpika w Akademii Muzycznej w Krakowie, później pracowali także pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i prof. Arie Vardiego. Koncertowali w wielu miejscach w Polsce i za granicą (Szwajcaria, Francja, Wielka Brytania, RPA). W 2019 r. zdobyli II nagrodę i nagrodę specjalną na XXI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. F. Schuberta w Jeseniku oraz tytuł finalisty oraz nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. S. Szӧrenyi w Bukareszcie. W 2020 r. artyści otrzymali stypendium „Młoda Polska”.

 

W programie: 

 • Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791) - Sonata C-dur KV 521
 • Franz Schubert (1797-1828) - Fantazja f-moll D. 940
 • Fryderyk Chopin (1810-1849) - Wariacje D-dur op. posth.
 • Feliks Ignacy Dobrzyński (1807 -1867) - Rondo alla pollacca Es-dur op. 6
 • Max Reger (1873-1916) - 6 Walców op. 22

Wybrane „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza przeczyta Sławomir Holland.

Koncert organizowany jest w ramach 26. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, we współpracy z Fundacją im. Ludwiga van Beethovena. Odbędzie się pod Honorowym Patronatem Księżnej Iriny zu Sayn Wittgenstein, a także Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Piotra Glińskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którzy patronują całemu festiwalowi.