Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 29 czerwca 2022 17:08

Zakończyła się przebudowa przejść dla pieszych na drogach powiatowych w Starachowicach. 29 czerwca br. odebrane zostały ostatnie trzy przejścia na ulicy Majówka. Aktualnie prowadzone są prace w gminach: Mirzec, Wąchock i Brody.

Dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg, Powiat przebudowuje kilkanaście przejść dla pieszych, poprawiając tym bezpieczeństwo na drogach powiatowych. Najwięcej zadań, bo aż dziewięć, przewidzianych zostało w samych Starachowicach, od których rozpoczęte zostały prace. Były one prowadzone na ulicy: Targowej, Zgodnej, ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Oświatowej w Starachowicach, Majówce, Iłżeckiej i skrzyżowaniu ul. Długiej z Najświętszej Marii Panny w Starachowicach.

29 czerwca br. odbył się odbiór ostatnich trzech przejść na ulicy Majówka. W niczym nie przypominają one już dawnych „zebr”. Zostały przebudowane i lepiej wyeksponowane. Dla większego bezpieczeństwa przed pasami pojawiły się ostrzegawcze warstwy wibracyjne, barierki ochronne oraz prawidłowe oświetlenie ledowe, dedykowane „pasom”.

W ramach zaplanowanych prac wymienione zostały także nawierzchnie jezdni i chodniki w odległości ok. 100 m do „zebr”. W przypadku ulicy Majówka, pozwoliło to jednocześnie na odnowienie dużego fragmentu ulicy od ronda przy markecie Lidl do skrzyżowania na wysokości Centrum Usług Społecznych.

- Dzięki zakończeniu tej inwestycji, cała arteria ulicy Majówka będzie dużo bezpieczniejsza dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – uważa starosta Piotr Ambroszczyk, który dziękuje zarówno Zarządowi Dróg Powiatowych, jak i Gminie Starachowice za udział w tej inwestycji.

Aktualnie prowadzone są prace na drogach powiatowych w trzech pozostałych gminach. W gminie Mirzec, gdzie przebudowywane są dwa przejścia w Małyszynie Górnym i rozbudowywane jest przejście w Trębowcu Dużym, zaawansowanie robót, sięga już 90 proc. Na terenie gminy Wąchock wykonywane są cztery przejścia dla pieszych – trzy na skrzyżowaniu ul. Kolejowej z ul. św. Rocha w Wąchocku i jedno na ulicy Kolejowej. Prace mają potrwać do końca lipca br.

W gminie Brody budowane jest przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Nad Zalewem z ulicą Panoramiczną w Rudzie. Zaawansowanie sięga już 90 proc. W przypadku wszystkich zadań, w kosztach partycypują gminy.