-1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1027 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
3 °C 3 °C 4 °C 5 °C 6 °C
-2 °C -1 °C -1 °C 0 °C 2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 11 maja 2022 11:48

Dwa srebrne medale w Bocce czyli grze przypominającej angielską grę w kule zdobyła Paulina Karwacka, wychowanka Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach na XII  Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, jakie odbywały się w Rybniku. Serdecznie gratulujemy!

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Starachowicach dba o propagowanie i rozwój sportowy osób niepełnosprawnych. W ramach Olimpiad Specjalnych dzieci i młodzież trenują w Klubie Sportowym „ARKA”, którego celem jest wspomaganie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez zapewnienie im udziału w treningach i współzawodnictwie sportowym. Praca przynosi efektem, czego dowodzi sukces Pauliny Karwackiej – wychowanki SOSW w Kielcach na XII  Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Rybniku, która tryumfowała w Bocce czyli grze przypominającej angielską grę w kule (lawn bowls). W SOSW w Starachowicach pod kierunkiem Anny Góry nauczyciela wychowania fizycznego realizowana była innowacja pedagogiczna, której celem było popularyzowanie Bocce. Jedną z uczestniczek była uczennica Paulina Karwacka, która reprezentowała na Olimpiadzie Województwo Świętokrzyskie i osiągnęła sukces, zdobywając dwa srebrne medale - indywidualnie i drużynowo. Gratulujemy wygranej!

- Trenujemy dalej z myślą o dalszych sukcesach i sięganiu po coraz to lepsze wyniki wedle idei Olimpiad Specjalnych „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” – mówi Elżbieta Kowalczyk – dyrektor SOSW w Starachowicach.

Zdjęcia: SOSW Starachowice