-1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1027 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
3 °C 3 °C 4 °C 5 °C 6 °C
-2 °C -1 °C -1 °C 0 °C 1 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 10 maja 2022 13:15

„Autyzm i…” wszystko co jest wokół autyzmu czyli cały świat - my wszyscy, którzy jesteśmy dodatkiem do niego, bo nie potrafimy patrzeć na życie tak specyficznie jak ludzie dotknięci tą przypadłością – były tematem konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Słoneczna Integracja działające przy Szkole Podstawowej nr 10 w Starachowicach, w której uczestniczył starosta Piotr Ambroszczyk.

Spotkanie odbyło się 9 maja br. w sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Wzięli w nim udział przedstawiciele szkół i placówek, którzy na co dzień stykają się z problemem autyzmu.  Wśród uczestników znaleźli się również starosta Piotr Ambroszczyk oraz Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice Marcin Gołębiowski, którzy podziękowali wszystkim za cenną inicjatywę.

- Cieszę się, że temat autyzmu jest coraz żywszy w środowisku  starachowickim. Bez wątpienia jest to zasługą SP nr 10, która była prekursorem wielu działań –mówił starosta Piotr Ambroszczyk.

Powiat Starachowicki dokłada także własną cegiełkę, prowadząc m.in. Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy. Czyni również starania aby przekształcić  Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w punkt pełnej diagnostyki spektrum autyzmu, co – jak ocenił starosta – może nastąpić w ciągu najbliższych  2 – 3 lat.

Część wykładową zaczęła biotechnolog Dominika Piwońska, która mówiła  o biomedycznych aspektach autyzmu. Kolejną prelekcję na temat zaburzeń integracji sensorycznej u dzieci z autyzmem wygłosiła Anna Michalska, terapeutka SI.

Trzecie wystąpienie należało do dietetyka klinicznego – Pawła Pyżowskiego, który mówił o diecie w zaburzeniach ze spektrum autyzmu.

Konferencję zakończył panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy mogli wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami na temat pracy z osobami ze spektrum autyzmu.

Fotorelacja