Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 11 kwietnia 2022 09:51

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski wręczył nagrody zwycięzcom XIV edycji powiatowego konkursu języka angielskiego „Focus on English”, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach. Podsumowanie zmagań odbyło się w piątek, 8 kwietnia br.

Za nami kolejna, XIV edycja powiatowego konkursu języka angielskiego Focus on English pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, młodzi angliści ze szkół podstawowych mogli znowu rywalizować o palmę pierwszeństwa w powiecie starachowickim. W tegorocznym konkursie wystartowało 26 uczniów ze szkół podstawowych w Starachowicach: Społecznej Szkoły Podstawowej, SP nr 1, SP nr 6, SP nr 10, SP nr 12, SP nr 13 oraz szkół w Dziurowie, Pawłowie, Rzepinie, Stawie Kunowskim. Zadaniem uczestników było napisanie testu składającego się z części kulturowej, słuchania oraz części gramatyczno-leksykalnej. Rywalizacja była wyrównana, a o zwycięstwie decydowały różnice dosłownie jednego punktu. Największą ich liczbę zdobyła Iga Krupka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach. Na miejscu drugim znalazł się Adam Kamiński ze Szkoły podstawowej nr 10 w Starachowicach. Trzecia pozycja należała do Aleksandry Wrony ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie. Komisja przyznała też dwa wyróżnienia - Jakubowi Sasinowi ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach i Julii Sikorze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach, którzy zdobyli jednakową liczbę punktów. 
Nagrody wręczali zwycięzcom: wicestarosta Dariusz Dąbrowski, dyrektor I LO Dariusz Lipiec oraz Robert Słowa, wiceprzewodniczący MOZ NSZZ „Solidarność” i jednocześnie wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół I LO "Nasza Jedynka",  choć gratulacje – jak podkreślał wicestarosta – należały się wszystkim uczestnikom. 
- Poza wiedzą ważna jest także sprawność posługiwania się językiem angielskim. To dzisiaj okno na świat – mówił do uczniów D. Dąbrowski. Dziękował również nauczycielom za przygotowanie ich do konkursu. 
Dyrektor D. Lipiec zachęcał młodych anglistów do nauki w I LO. 
- Przyjdźcie do nas, a przekonacie się jak dobrze przygotowujemy do matury – mówił podczas spotkania. 

Fotorelacja