Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 7 kwietnia 2022 14:57

Milena Witczak – 45- letnia prawniczka wyspecjalizowana w zarządzaniu podmiotami leczniczymi  jest kandydatką komisji konkursowej na stanowisko dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Jeśli Zarząd Powiatu zatwierdzi jej wybór, zostanie nową szefową starachowickiej lecznicy.

7 kwietnia br. odbyły się rozmowy z kandydatami na stanowisko dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. O fotel szefa starachowickiej leczniczy ubiegały się cztery osoby - Aldona Jarosińska, Beata Matulińska, Robert Wilanowski oraz Milena Witczak. Wszystkie spełniły wymogi formalne  oraz stawiły się na rozmowę. Po kilku godzinach przesłuchań, komisja konkursowa w głosowaniu tajnym dokonała wyboru kandydata na dyrektora  PZOZ. Została nim Milena Witczak, która wygrała bezwzględną większością głosów. 
- Wszystkie osoby były dobrze przygotowane. Każda miała inne pomysły. Najbardziej przekonała nas jednak pani Milena, która zaprezentowała bardzo komplementarną koncepcję rozwoju szpitala, uwzględniając atuty i szanse ale też czające się zagrożenia – poinformował starosta Piotr Ambroszczyk, który przewodził komisji.  W jej składzie znaleźli się również Andrzej Sokołowski, Stanisław Wojtan, Marek Materek i Izabela Wrona, która nie była jednak obecna podczas czwartkowych przesłuchań. 

Pani Milena Witczak ma 45 lat, z wykształcenia jest prawnikiem, wyspecjalizowanym w zarządzaniu podmiotami leczniczymi. Pochodzi z Kielc, aczkolwiek jej ostatnie miejsce pracy związane jest z Warszawą.  
- Na razie za wcześnie, by mówić że to nowy dyrektor szpitala. Została wskazana przez komisję, jako osoba, która może stać się dyrektorem. Ostatecznego wyboru dokona Zarząd Powiatu – powiedział starosta.
Do czasu objęcia obowiązków przez nowego dyrektora, lecznicą zarządzać będzie obecna p.o. dyrektora – Jolanta Kręcka. 

Fot. Członkowie komisji konkursowej - Stanisław Wojtan, starosta Piotr Ambroszczyk i Andrzej Sokołowski - podczas konferencji prasowej poświęconej konkursowi na dyrektora PZOZ w Starachowicach