Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 21 marca 2022 15:51

Trwają intensywne przygotowania do uruchomienia kolejnego, "niecovidowego" oddziału w PZOZ w Starachowicach. Tym razem będzie to oddział okulistyczny, który ma wznowić swoją działalność z dniem 1 kwietnia br. Pierwsze zabiegi miałyby ruszyć już w drugim tygodniu kwietnia.

Po dwóch latach użytkowania w czasie pandemii wszystkie pomieszczenia szpitala wymagają odkażenia (fumigacji) i gruntownego remontu. Aktualnie wykonywane są prace techniczno-gospodarcze na IV piętrze tzw. bloku łóżkowego tj. demontaż śluz i tymczasowych ścian działowych, naprawa ubytków, wyrównywanie i malowanie powierzchni oraz prace porządkowe. Taki zakres prac obejmie wszystkie piętra przed oddaniem oddziałów do użytku. 
Z początkiem kwietnia ma wznowić swoją działalność oddział okulistyczny. 
- Oddział będzie odnowiony i w pełni bezpieczny, z kadrą która stęskniła się już za pacjentami nie covidowymi – mówi starosta Piotr Ambroszczyk, który w poniedziałek wizytował postępy prac. 
- Bardzo się cieszę, że możemy uruchomić kolejny oddział dla pacjentów nie zakażonych wirusem SARS – CoV – 2. To dobre wieści dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu, a także ościennych samorządów. Wszyscy mamy świadomość jak wielu mieszkańców województwa leczyło się w naszym szpitalu. Mamy nadzieję, że będzie tak znowu – mówi starosta, dziękując dyrekcji szpitala za intensywne działania na rzecz przywrócenia szpitala do normalności. 
- Powoli szykujemy się do otwarcia kolejnych oddziałów. Następny w kolejności będzie oddział rehabilitacyjny – mówi Jacek Walkowski, p.o. zastępcy dyrektora ds. lecznictwa. - Wszystko wymaga jednak czasu. Jest to mozolny proces, ale wierzę, że zakończy się on pełnym sukcesem  - mówi J. Walkowski.