Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 4 marca 2022 09:24

Ryszard Chruszczewski i Ryszard Maciąg(z prawej) przekazują agregat na ręce starosty P. AmbroszczykaAgregat prądotwórczy o mocy 3,5 KW z 40 l paliwa dla mieszkańców Baru na Ukrainie przekazali do powiatu Ryszard Chruszczewski i Ryszard Maciąg, miłośnicy pieszych wędrówek. Sprzęt jest wspólnym darem od członków grupy turystycznej, wspólnie z którymi przemierzają górskie szlaki w Polsce i na Ukrainie. 

Na zakup urządzenia złożyli się ludzie ze Starachowic, Kielc, Opoczna, Lublina, Warszawy, Oświęcimia, Kobioru, Biesko - Białej i okolic Krakowa.

-Chcieliśmy przekazać sprzęt, który będzie przydatny na Ukrainie, dlatego gdy tylko usłyszeliśmy o potrzebach, postanowiliśmy pomóc – powiedzieli panowie Ryszard Chruszczewski i Ryszard Maciąg, przekazując sprzęt na ręce starosty Piotra Ambroszczyka.

Kolejne urządzenie, ale o mocy 6,7 KW podarowała także mieszkanka Starachowic.

Serdecznie dziękujemy. Zostaną one przekazane razem z innymi darami do naszych przyjaciół na Ukrainie.

Samorząd w Barze potrzebuje jednak agregatu o sporo większej mocy, tj. 50 KW. Zbiórkę na ten cel prowadzić będzie Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki we współpracy z Powiatem. Szczegóły podamy wkrótce. Już dziś apelujemy jednak o ofiarność i pomoc naszym przyjaciołom z Baru.