3°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1016 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
18 °C 18 °C 13 °C 14 °C 10 °C
10 °C 11 °C 7 °C 6 °C 2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 4 marca 2022 09:13

Powiat rozpoczął rozmowy z gminami w sprawie zorganizowania sieci transportu zbiorowego o charakterze międzygminnym na terenie całego powiatu starachowickiego. Wszystkie samorządy są tym mocno zainteresowane.

3 marca br. z inicjatywy starosty Piotra Ambroszczyka odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu z włodarzami gmin. Rozmawiano na nim o możliwości utworzenia linii komunikacyjnej przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie całego powiatu starachowickiego. Wszyscy obecni byli tym mocno zainteresowani. Z pomocą rządowych funduszy gminy rozwijają publiczny transport zbiorowy na własnym terenie. Problemem jest jednak komunikacja międzygminna.
- Jako gmina apelowaliśmy wielokrotnie aby rozwiązać problem dostępności komunikacyjnej pomiędzy gminą Mirzec a Starachowicami. Trzy lata temu podjęliśmy próbę utworzenia linii komunikacyjnych na terenie gminy. Obecnie z pomocą rządowych funduszy, rozbudowujemy ją. Ale samodzielnie możemy realizować tylko transport zbiorowy na terenie gminy. Bez  porozumienia z powiatem nie możemy zapewnić kompleksowej usługi- powiedział na konferencji Mirosław Seweryn, wójt gminy Mirzec, który jest mocno zainteresowany aby taka linia powstała. Byłoby to dużym udogodnieniem zwłaszcza dla młodzieży, która korzysta ze szkół w Starachowicach. 
Dla gminy Wąchock istotny jest transport pomiędzy dwoma powiatami. 
- Większość naszych mieszkańców uczy się i pracuje w Starachowicach bądź Skarżysku. Jest to dla nas kluczowy kierunek – stwierdził burmistrz Wąchocka Jarosław Samela.  
Zielone światło daje też gmina Pawłów. 
- W pełni popieramy ten pomysł – powiedział Krzysztof Charemski, sekretarz gminy. - Są u nas przewoźnicy, ale prywatni, na których nie mamy wpływu.

Na "TAK" była też gmina Broda, reprezentowana podczas spotkania przez zastępcę wójta Martę Prokop. Zainteresowanie wyraził też wcześniej prezydent Starachowic. 
- Mam nadzieję, że przystąpimy do szybkich działań i w możliwie najszybszym czasie  uda się uruchomić sieć transportu zbiorowego – powiedział starosta Piotr Ambroszczyk, podkreślając, że jest mocno zdeterminowany aby zrealizować ten pomysł. 

Fotorelacja ze spotkania i konferencji, która odbyła się po nim.