-3°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1041 hPa


środa czwartek piątek sobota niedziela
-1 °C 1 °C 2 °C 4 °C 4 °C
-7 °C -10 °C -4 °C -1 °C -1 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 1 lutego 2022 11:06

Parada STARówZa nami 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powiat Starachowicki włączył się w akcję wspólnie z Legendą STARa, organizując m.in. Konwój STARÓW "ZOBACZ ale JAZDA" - Legenda STAR'a dla WOŚP w Starachowicach. Mieszkańcy mogli zobaczyć paradę STARów, które majestatycznie przejechały przez miasto.

W paradzie uczestniczyło osiem STARów, w tym m.in. STAR 266R –uczestnik rajdu Paryż Dakar – wizytówka muzeum oraz STAR 266, który 6 czerwca  br. jako jeden z dwóch starów wyruszy z Florydy na Alaskę aby w tym roku dotrzeć za koło podbiegunowe, a w roku 2023 przyjechać do Starachowic z Władywostoku. Taki plan mają dwaj podróżnicy – Jerzy Stetz i Tomasz Wątor, których gościliśmy z zeszły weekend w Starachowicach i którzy zagrali z nami wspólnie z Orkiestrą.
Były też STARy Ochotniczych Straży Pożarnych z gm. Wąchock i Mirzec, które służą na co dzień w jednostkach w Wąchocku, Wielkiej Wsi, Marcinkowie oraz Tychowie Nowym. Dołączyli też przyjaciele Legendy STARa, m.in. Łukasz Wilczyński, który przyjechał swoim STARem 266 - warsztat łączności i Łukasz Domański ze swoim zielonym Fiatem 126P i flagą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który pilotował STAR-y. 
Równo o godz. 11.30 konwój wyruszył spod zalewu Piachy. Sygnał do startu dał wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Trasa prowadziła tzw. „ścieżką STARa”. Pojazdy można było zobaczyć na ulicach: Składowej, Ostrowieckiej, kardynała S. Wyszyńskiego, Iłżeckiej, al. Armii Krajowej, Oświatowej, Batalionów Chłopskich, Radomskiej i Wielkopiecowej. Finał parady odbył się na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, centralnie pod Wielkim Piecem. Tam można było oglądać pojazdy, z czego skorzystali mieszkańcy. 
Podczas koncertu finałowego w Parku Kultury licytowano także gadżety przekazane WOŚPowi zarówno przez Starostę Starachowickiego, jak i Legendę STARa i jej legendarnych kierowców. Jerzy Stetz i Tomasz Wątor przekazali koszulki z logiem wyprawy „STARem 266 dookoła świata”. Dzień wcześniej, na aukcję allegro trafiła natomiast koszulka z autografem Tomasza Sikory – kierowcy STARa 266 z legendarnego Rajdu Paryż – Dakar w 1988 r., którą przekazał osobiście Sztabowi Miejskiemu WOŚP podczas konferencji prasowej, zorganizowanej przez Legendę STARa. 
Licytacja potrwa do 14 lutego, godz. 15:00.
Aukcja koszulki Tomasza Sikory z pamiętnego Rajdu Paryż - Dakar w 1988 r.

Zachęcamy to udziału. To jedyna taka okazja, aby nabyć oryginalną koszulkę z pamiętnego rajdu z udziałem naszego rodzimego STARa. 

Równocześnie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się akcję.

 

Fotorelacja z Konwóju STARÓW "ZOBACZ ale JAZDA" - Legenda STAR'a dla WOŚP w Starachowicach

 

Fotorelacja z koncertu Finałowego w Parku Kultury