1°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1022 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
3 °C 3 °C 4 °C 5 °C 2 °C
0 °C 0 °C -2 °C 0 °C -1 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 3 stycznia 2022 15:12

Z dniem 1 stycznia 2022 r zaszły daleko idące zmiany w starachowickiej lecznicy. Pełnienie obowiązków dyrektora PZOZ do czasu wyłonienia nowego szefa powiatowej lecznicy powierzone zostało Jolancie Kręckiej. Zastępcami dyrektora ds. medycznych i ds. pielęgniarstwa zostali: Jacek Walkowski i Dorota Rurarz.

3 stycznia br. odbyło się spotkanie nowej dyrekcji z kadrą medyczną szpitala z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka i prezydenta Marka Materka. Bezpośrednio po nim rozpoczęła się konferencja prasowa, na której starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z prezydentem dokonał oficjalnej prezentacji nowej dyrekcji, tj. Jolanty Kręckiej, która będzie pełniła obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu na szefa lecznicy, a także jej zastępców – Jacka Walkowskiego (zastępca dyrektora ds. medycznych) oraz Doroty Rurarz ( zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa).

- Po 10 latach historia zatoczyła koło – powiedziała Jolanta Kręcka, przyznając że z wielkim sentymentem wróciła do Starachowic.

- Ten szpital, to także moje dziecko. Zgodziłam się mu pomóc do czasu wyłonienia nowej dyrekcji – powiedziała na konferencji. - Moim zadaniem będzie utrzymanie płynności szpitala i zapewnienie maksymalnie dobrej pracy w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej. Będziemy się skupiać na zapewnieniu mieszkańcom województwa świętokrzyskiego dobrej opieki medycznej. Dalsze kroki, zostawiam nowej dyrekcji – poinformowała J. Kręcka.

Prezydent Marek Materek zapowiedział, że będzie wspierać Powiat i szpital w pozyskiwaniu kadry medycznej i środków na rozwój lecznicy, w tym m.in. na odkupienie dawnego budynku po Polsko – Amerykańskich Klinikach Serca.

- Jako Zarząd podjęliśmy działania zmierzające do „odcovidowienia” szpitala w Starachowicach. 10 stycznia o godz. 11.00 mamy wyznaczone spotkanie z Wojewodą Świętokrzyskim. Tematem rozmów będzie m.in. odkupienie skrzydła po PAKS. Starachowiczanie zasługują by leczyć się w swoim szpitalu, który był jednym z lepszych w województwie, i który zyskał nowe doświadczenie poprzez to, że stał się jednoimienny. Najwyższa pora wracać jednak do normalności – mówił starosta. - Wiemy, że COVID pozostanie z nami na długo. Nie można wyłączać całych szpitali z leczenia pozostałych pacjentów. 

O powrocie do normalności mówili też nowi zastępcy, którzy zobowiązali do wsparcia J. Kręckiej w działaniach mających na celu przywrócenie lecznicy dawnej świetności.

- Wszelkie zmiany kadrowe zostawiam nowej dyrekcji. Jestem skoncentrowana na zapewnieniu płynności pracy szpitala – podkreśliła J. Kręcka.

Na 11 stycznia br., jak poinformował starosta P. Amroszczyk, zaplanowane zostało posiedzenie Rady Społecznej przy PZOZ, na którym wyłoniony zostanie przedstawiciel do komisji konkursowej na dyrektora szpitala. Najprawdopodobniej na 12 stycznia br. zwołana zostanie sesja nadzwyczajna Rady Powiatu w Starachowicach, na której powołana zostanie komisja.  Jeśli postępowanie zakończy się sukcesem, w ciągu ok. 3 miesięcy powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora szpitala.


Kim są nowi zastępcy dyrektora PZOZ?

Jacek Walkowski - jest lekarzem w drugim pokoleniu. Jego rodzice: Iza Kaczorowska-Walkowska i Andrzej Walkowski byli znanymi i szanowanymi medykami. W starachowickim szpitalu pracuje od ponad 30 lat. Tu zdobył specjalizację z ginekologii i położnictwa, a w trudnych dla oddziału okresach pełnił obowiązki kierownika. Od kilku lat jest zastępcą kierownika Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Salą Porodową. Jego zawodowe zainteresowania koncentrują się wokół operacji laparoskopowych w ginekologii, które od kilku lat skutecznie wprowadza w Starachowicach z pomocą kolegów.

Prywatnie, jest mężem i ojcem. Żona - Renata Sarna-Walkowska jest specjalistą nefrologiem, jedna z córek jest farmaceutką, a druga – studentką medycyny.

W wolnym czasie biega, pływa, jeździ na rowerze, nartach i chodzi po górach. Na koncie ma m.in. ukończenie maratonu i 1/4 Ironmana.

 

Dorota Rurarz - ukończyła Liceum Medyczne w Starachowicach a następnie studia wyższe na Wydziale Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie i studia podyplomowe z Organizacji i Zarządzania w Ochronie Zdrowia na Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św.

Całe zawodowe życie związana jest z Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Zaczynała pracę jako pielęgniarka instrumentariuszka na Bloku Operacyjnym, następnie w nowym szpitalu utworzyła i kierowała przez dziesięć lat Centralną Sterylizatornię. Od 14 listopada 2011 r. do 30 kwietna 2021r. pracowała na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds. Pielęgniarstwa. Od maja 2021r. do chwili obecnej – ponownie jako Kierownik Centralnej Sterylizatorni.