12°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1012 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
19 °C 22 °C 19 °C 20 °C 24 °C
6 °C 8 °C 12 °C 11 °C 11 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 7 grudnia 2021 08:14

Starosta Piotr Ambroszczyk dokonał uroczystego otwarcia Weteraniady – Otwartych Mistrzostw Powiatu Starachowickiego Weteranek i Weteranów w Tenisie Stołowym, które odbyły się 4 grudnia br. na Hali Sportowej w Wąchocku. W imprezie uczestniczyło blisko 50 zawodników z czterech województw. 

Turniej zorganizowali: Powiat Starachowicki, Polski Związek Tenisa Stołowego i Świętokrzyski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, w partnerstwie z totalizatorem sportowym Lotto. Chociaż zawody odbywały się po raz pierwszy w naszym powiecie, cieszyły się dużym zainteresowaniem sportowców. Wzięło w nich udział blisko zawodników. Byli to weterani i weteranki tenisa stołowego z czterech województw: świętokrzyskiego, łódzkiego, podkarpackiego oraz śląskiego, którzy rywalizowali w czterech kategoriach:

  • weteranka,
  • weteran 40 – 49 lat,
  • weteran 50 – 59 lat,
  • weteran 60 lat i więcej.

Rozegrano także gry deblowe i gry mieszane.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał starosta Piotr Ambroszczyk, wspólnie z Robertem Janusem – prezesem Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, życząc wszystkim udanego turnieju.

Szczegółowe wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Najlepsi zawodnicy (zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii) otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Starachowicach oraz Polski Związek Tenisa Stołowego.

Fotorelacja