Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 12 października 2021 15:06

20 – lecie swej działalności świętuje w tym roku Zespół Estradowy „Wiarusy”. Z tej właśnie okazji 9 października br. odbył się jubileuszowy koncert w starachowickim Parku Kultury. Życzenia od władz powiatowych przekazali artystom: starosta Piotr Babicki i przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona.

Zespół działa przy starachowickim oddziale Ligi Obrony Kraju. Jego założycielem był Bogdan Kolbus, wieloletni pracownik, a potem kierownik Zakładowego Domu Kultury. W przeciągu 20 – letniej działalności, w zespole śpiewało ponad 30 mężczyzn i 4 kobiety. Obecnie, w skład grupy wchodzi 7 mężczyzn i jedna kobieta. Kierownikiem artystycznym jest Dariusz Dygas, natomiast sprawami organizacyjnymi zajmuje się prezes Zarządu Powiatowego LOK w Starachowicach Dariusz Grunt. Repertuar zespołu stanowią piosenki wojskowe i żołnierskie. Można je było usłyszeć podczas koncertu jubileuszowego, który odbył się 9 października w Parku Kultury. 
Imprezę prowadzili: Jerzy Krawczyk, wiceprezes LOK w Starachowicach i Andrzej Jacek Tarnowski. Nie mogło na niej zabraknąć życzeń i podziękowań. Te od władz powiatowych złożyli na ręce przedstawicieli zespołu: starosta Piotr Babicki oraz przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona. 
Jubileuszu gratulowali im również: poseł Marzena Okła-Drewnowicz, prezydent Marek Materek oraz przedstawiciele wielu organizacji i instytucji, zaprzyjaźnionych z zespołem.
Były też wyróżnienia oraz medale za zasługi dla LOK, którymi uhonorowani zostali m.in. starosta Piotr Babicki, prezydent Starachowic Marek Materek, wójt gminy Pawłów Marek Wojtas i wójt Gminy Brody – Marzena Bernat. 
Zarząd LOK wręczył też statuetki byłym członkom zespołu, sponsorom oraz darczyńcom. 
Goście z przyjemnością wysłuchali koncertu, który na okoliczność jubileuszu przygotował zespół. 

Fotorealacja