19°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1019 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
21 °C 22 °C 20 °C 20 °C 18 °C
13 °C 12 °C 12 °C 12 °C 11 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 17 września 2021 08:42

Plakat konkursu Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach zapraszają do udziału w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II”. Prace konkursowe można nadsyłać do 30 listopada 2021 r. 

Konkurs organizowany jest z myślą o artystach w różnym wieku. Ma na celu zainteresowanie postacią Jana Pawła II, rozpowszechnianie twórczości poetyckiej i nauczania Papieża Polaka oraz propagowanie norm moralnych i etycznych. Przesłaniem konkursu jest zwrócenie się do świata wartości i zainteresowania pięknem świata przyrdy i wewnętrznym pieknem człowieka. 

Uczestnicy mają za zadanie samodzielnie napisać wiersz lub opowiadanie / wspomnienie. Powinny być to utwory dotychczas niepublikowane i nienagradzane, dla których inspiracją będzie jeden z zamieszczonych w regulaminie konkursu fragmentów twórczości Świętego Jana Pawła II.

Prace należy przesyłać na adres mailowy: artystyczny@wdk-kielce.pl do 30 listopada 2021 r.

Patronat honorowy nad Wojewódzkim Konkursem Literackim „Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II” objęli:

  • Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego,
  • Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski,
  • Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Więcej na temat konkursu na stronie: Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach