19°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1019 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
21 °C 22 °C 20 °C 20 °C 18 °C
13 °C 12 °C 12 °C 12 °C 11 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 9 września 2021 12:47

Sztandary pod pomnikiemStarosta Piotr Babicki reprezentował Powiat podczas uroczystości 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej i obrony Starachowic, organizowanych przez Gminę Starachowice, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 i Park Kultury.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Świętej Trójcy w Starachowicach. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz, kombatantów, a także szkół i instytucji publicznych. Powiat Starachowicki reprezentował starosta Piotr Babicki, natomiast Gminę Starachowice– zastępca prezydenta ds. społecznych – Aneta Nasternak, która wygłosiła przemówienie okolicznościowe pod Pomnikiem „Obrońcom Starachowic”. Prezydent podkreślała, że jest to hołd dla poległych mieszkańców naszego miasta – „tych walczących na ulicach z bronią w ręku i tych, którzy w gruzach kamienic, w ciemności schronów, toczyli walkę o życie swoich rodzin i pielęgnowali rannych”. 
- Bez ich poświęcenia nie byłoby Polski, nie byłoby Starachowic – mówiła A. Nasternak. 
Zgromadzeni złożyli kwiaty i znicze pamięci pod pomnikiem przy ulicy Benedyktyńskiej. 
Zwieńczeniem uroczystości był koncert „Póki Polska żyje w Nas” Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk Leszka Mieczkowskiego w amfiteatrze Parku Miejskiego. W koncercie udział wzięli także soliści: Natalia Zabrzeska – Borowiec i Wacław Wacławiak.

Fotorelacja