20°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1019 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
21 °C 22 °C 19 °C 20 °C 23 °C
13 °C 12 °C 12 °C 12 °C 13 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 27 sierpnia 2021 09:30

Starosta podpisuje wnioskiPowiat stara się o pieniądze z Rządowych Funduszy: Rozwoju Dróg oraz Polskiego Ładu, na inwestycje o łącznej wartości ponad 100 mln zł. Faktyczna realizacja zadań zależeć będzie od uzyskania dofinansowań.

Do Wojewody trafiło 9 wniosków z Powiatu Starachowickiego o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat ubiega się o pieniądze na inwestycje drogowe we wszystkich gminach.

W gminie Mirzec planowany jest remont dróg powiatowych nr 0560T Mirzec- Podkowalów - Mirzec-Poddąbrowa (na odcinku 700 m) i 0564T przez wieś Mirzec-Malcówki (na odcinku 1,2 km). Zyskałyby one nowe nawierzchnie, stabilne pobocza i odwodnienie.

W gminie Wąchock Powiat chce przebudować drogi powiatowe nr: 0581T pomiędzy Ratajami i Starachowicami (na odcinku 840 m) oraz 0582T Wąchock - Siekierno – Leśna (na odcinku 730 m) tak, aby powstały tam ciągi pieszo-rowerowe.

W gminie Pawłów zgłoszony został do przebudowy 1,33 km odcinek drogi powiatowej nr 0602T Tarczek – Grabków.  

W Gminie Brody Powiat wnioskuje o środki na przebudowę niewyremontowanego odcinka ulicy Szkolnej w Adamowie (blisko 1 km) i remont drogi powiatowej nr 0614T przez wieś Kuczów (ok. 1,76 km odcinek).

W Starachowicach planowana jest przebudowa drogi nr 0617T Starachowice-Lubienia w zakresie przedłużenia ul. Iłżeckiej w Starachowicach od ul. Krańcowej, do skrzyżowania z drogą powiatową nr 0618T.

Kwestią priorytetową będzie budowa wiaduktu nad linią kolejową nr 25 wraz z rozbudową ul Radomskiej i Wielkopiecowej. Ze względu na wagę tej inwestycji Powiat wnioskuje o środki na jej realizację także do drugiego programu - Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W ramach tego programu staramy się również o pieniądze na przebudowę i rozbudowę odcinków czterech dróg powiatowych o łącznej długości 6,5 km na terenie gmin: Starachowice, Brody, Wąchock i Mirzec.

Wnioskujemy także o środki na dokończenie termomodernizacji i remontu hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, a także budowę boiska sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym. Pamiętamy również o modernizacji infrastruktury szpitalnej. Staramy się o środki na remont i doposażenie sal porodowych w starachowickiej lecznicy.

Realizacja każdego z powyższych zadań uzależniona będzie od pozyskania dofinansowania. Zgodnie z zapowiedziami, rozstrzygnięcie naboru do Funduszu Rozwoju Dróg nastąpi wiosną 2022 roku a do Polskiego Ładu jesienią 2021. Liczymy na pozytywne rozstrzygnięcia.