19°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1019 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
21 °C 22 °C 20 °C 20 °C 18 °C
13 °C 12 °C 12 °C 12 °C 11 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 19 sierpnia 2021 20:31

Nowa nawierzchnia, odwodnienie, zjazdy na posesje i utwardzone pobocze – tak wygląda już po remoncie blisko 900 metrowy odcinek drogi powiatowej nr 0560T Mirzec Podkowalów – Mirzec Poddąbrowa w miejscowości Mirzec Poddąbrowa (gm. Mirzec). 18 sierpnia br. odbył się oficjalny odbiór tej inwestycji z udziałem władz i wykonawcy.

Inwestycja realizowana była w ramach Rządowego Programu Funduszu Dróg Samorządowych i dobrej współpracy z Gminą Mirzec. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu Powiat wyremontował blisko 900 m odcinek drogi powiatowej nr 0560T Mirzec Podkowalów – Mirzec Poddąbrowa, na którym wymieniona została nawierzchnia, wykonano odwodnienie, utwardzono pobocze i odnowiono zjazdy na posesje. Za wykonanie tych prac odpowiadała starachowicka firma Budromost. Oficjalny odbiór inwestycji odbył się w zeszłym tygodniu z udziałem wykonawcy, władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, a także posła Krzysztofa Lipca. Z ramienia Powiatu obecni byli: starosta Piotr Babicki, wicestarosta Dariusz Dąbrowski i członek Zarządu Powiatu Ryszard Nowak. Gminę Mirzec reprezentowali natomiast: wójt Mirosław Seweryn i przewodniczący Rady Jan Zawisza. 
Realizacja tej inwestycji, jak podkreślał starosta Piotr Babicki, możliwa była dzięki dobrej synergii pomiędzy rządem a samorządem, za co gorąco dziękował wszystkim zaangażowanym. 
Jej wykonanie chwalił m.in. Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.
- Ta droga sama mówi za siebie. Tak powinny wyglądać wszystkie drogi w województwie świętokrzyskim i w całej Polsce – mówił wojewoda. 
Poseł Krzysztof Lipiec gratulował samorządom dobrej współpracy i skuteczności w działaniu. 
O tym, jak ważna była to inwestycja z punktu widzenia mieszkańców mówił na konferencji wójt Mirosław Seweryn. 
- To był od dawna oczekiwany remont, droga była mocno zniszczona – podkreślał M. Seweryn. Dzięki wykonanym tu pracom mieszkańcy będą czuć się bezpieczniej. 
Inwestycja kosztowała 1 mln 76 tys. zł, z czego rządowe dofinansowanie pokryło 80 proc. kosztów. W sfinansowaniu wkładu własnego pomogła gmina. 
Do 27 sierpnia br. trwa nabór wniosków w kolejnym rozdaniu Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat Starachowicki, jak zapowiedział starosta Piotr Babicki, będzie znów aplikował o kolejne fundusze.