10°C

Deszcz
Ciśnienie 1013 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
15 °C 15 °C 12 °C 13 °C 16 °C
8 °C 9 °C 9 °C 8 °C 6 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 21 kwietnia 2021 15:12

Grafika Wsparcie dla DPS w walce z COVID - 19Powiat pozyskał prawie 224 tys. zł na wsparcie Domów Pomocy Społecznej w walce z epidemią COVID-19 w ramach projektu pn. „Bezpieczna Przyszłość”, finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Pieniądze posłużą na zakup środków ochrony indywidualnej, sprzętu i wyposażenia na potrzeby obu domów pomocy społecznej w naszym powiecie, jak również sfinansowanie dodatkowych wynagrodzeń dla pracowników, sprawujących opiekę nad mieszkańcami placówek. 

Jest to kolejne wsparcie pozyskane przez Powiat Starachowicki dla Domów Pomocy Społecznej w walce z epidemią COVID-19 w ramach projektu „Bezpieczna przyszłość”. Rok temu Powiat otrzymał ponad 1 mln zł z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020. Pieniądze zostały spożytkowane m.in. na zakup i przeprowadzenie testów na COVID – 19 wśród pracowników obu placówek (tj. DPS w Starachowicach i DPS Kałkowie – Godowie), zakup środków ochrony indywidualnej, środków do dezynfekcji oraz sprzętu i wyposażenia na potrzeby DPS na dodatkowe wynagrodzenia dla pracowników. 
W tym roku planowany jest również zakup środków ochrony indywidualnej, sprzętu i wyposażenia, a także dodatkowe wynagrodzenia dla pracowników, sprawujących opiekę nad seniorami.