8°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1016 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
10 °C 11 °C 9 °C 11 °C 15 °C
1 °C 0 °C 0 °C -1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 2 marca 2021 10:46

Starosta Piotr Babicki wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Bożeną Wroną reprezentował Powiat podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Starachowicach. Z uwagi na epidemię uroczystości odbyły się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, by upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Tegoroczne obchody były więc dziesiątymi, obchodzonymi w Polsce. Starachowickie uroczystości zorganizował Prezydent Miasta wspólnie ze społecznością Szkoły Podstawowej nr 9 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej. Ich główną część stanowiła msza święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych, którzy oddali swe życie za Ojczyznę. Nabożeństwo odprawione zostało w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz, zarówno parlamentarnych, jak i samorządowych, organizacji kombatanckich, a także mieszkańcy, choć w mocno ograniczonym zakresie. Z uwagi na epidemię, obowiązywał limit osób w kościele. Powiat Starachowicki reprezentowali: starosta Piotr Babicki oraz przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona. Na uczestników czekał też program artystyczny on – line w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 9 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Starachowicach. 
Na zakończenie uroczystości odbyło się złożenie kwiatów i zniczy przy tablicy poświęconej Żołnierzom Niezłomnym w Panteonie Pamięci na placu kościoła pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach.

Fotorelacja z uroczystości