-2°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1013 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
1 °C -1 °C -2 °C -3 °C 1 °C
-4 °C -4 °C -8 °C -12 °C -11 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 20 maja 2019 09:08

Starosta Piotr Babicki nagrodził zwycięzców konkursu „Święty Jan Paweł II – syn oficera Wojska Polskiego – wychowanie do patriotyzmu, wychowanie  do świętości”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Starachowicach oraz Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach.

Była to 15. edycja konkursu organizowanego rok rocznie przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Starachowicach, która w tym roku zaprosiła do współpracy Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach. Zaowocowało to rozszerzeniem konkursu na całe województwo. Aby wzmocnić jego rangę pozyskano też nowych partnerów w postaci Instytutu Papieża Jana Pawła II, Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Instytutu Pamięci Narodowej, a także Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „ Święty Jan Paweł II – syn oficera Wojska Polskiego – wychowanie do patriotyzmu, wychowanie  do świętości”. Duży nacisk położony był zatem na aspekt ojcostwa i wychowania. Konkurs skierowany był do uczniów starachowickich szkół podstawowych i średnich, a także uczniów ze szkół noszących imię Jana Pawła II z terenu województwa świętokrzyskiego. Młodsi wykonywali prace plastyczne, natomiast starsi – prace pisemne. W sumie na konkurs wpłynęło 25 prac (20 plastycznych i 5 pisemnych). Oceniało je profesjonalne jury z udziałem przedstawicieli Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach (prace plastyczne), a także Instytutu papieża Jana Pawła II w Warszawie (prace pisemne).
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 17 maja br. na hali lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.


Poprzedził je krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów SP 2,


a także wykład dr Ryszarda Śmietanki-Kruszelnickiego z Delegatury IPN w Kielcach na temat Jana Pawła II.


Nagrody wręczył zwycięzcom starosta Piotr Babicki wspólnie z dr Adamem Gałkowskim z Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie.


Na koniec dokonano uroczystego otwarcia wystawy „Jan Paweł II a Wojsko Polskie” ze zbiorów Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Przez co najmniej będzie ona dostępna dla zwiedzających w hali lejniczej.

 

Więcej zdjęć na Facebooku