10°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1017 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
12 °C 12 °C 13 °C 18 °C 18 °C
4 °C 5 °C 7 °C 8 °C 12 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 14 maja 2019 12:25

W najbliższą sobotę, 18 maja br. odbędzie się kolejna odsłona Nocy Muzeów.  Z tej właśnie okazji zapraszamy mieszkańców naszego powiatu do Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach na niezapomnianą noc, pod hasłem „W kliszy zaklęte”. W programie nocne zwiedzanie, otwarte ekspozycje i prezentacje filmów archiwalnych. Koniecznie zabierzcie latarki! 

Bywają takie noce, w które nie warto spać. Z pewnością należy do nich Noc Muzeów. Od kilkunastu lat, w trzeci weekend maja muzea, galerie i instytucje kultury w całej Europie zapraszają na bezpłatne, nocne zwiedzanie. Od ośmiu lat swoje podwoje dla zwiedzających otwiera nocą także Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, które tym razem zaprasza wszystkich 18 maja br. Tegorocznej akcji przyświecać ma hasło „W kliszy zaklęte” . Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć filmy archiwalne ukazujące życie Fabryki Samochodów Ciężarowych STAR oraz miasto Starachowice. Dokładny program tegorocznej Nocy Muzeów zamieszczamy poniżej. Startujemy o godz. 18.00. Wstęp, tak jak co roku, jest wolny. Przypominamy o zabraniu latarek!


Program VIII Nocy Muzeów w Starachowicach

18:00 - rozpoczęcie tradycyjnym hymnem „Nocy Muzeów”
18:15 - seans filmowy (Kino kotłownia)
19:15 - zwiedzanie z przewodnikiem
21:30 - seans filmowy (Kino kotłownia)
22:30 - nocne zwiedzanie z przewodnikiem
Od godziny 18.15 czynne będą wszystkie ekspozycje muzealne:
– Wystawa Paleontologiczna
– Wystawa Samochodów Ciężarowych STAR
– Maszyna Parowa
– Wieża ciśnień: wystawy stałe:  „Region Żelaza”, ”Nim zasypano ostatni szyb”, wystawy czasowe: malarstwo Moniki Łesyszak „Powrót do korzeni”, fotograficzna Piotra Skrzypka „Przyroda i Technika”
– Filtry Theissena: wystawa stała „Od Wierzbnika do Starachowic. Historia miasta nad Kamienną”
- Hala Lejnicza: z archiwum Muzeum

Źródło: http://ekomuzeum.pl