17°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1017 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
20 °C 20 °C 20 °C 17 °C 17 °C
8 °C 6 °C 9 °C 10 °C 8 °C
wtorek, 28 listopada 2017 20:32

Najpierw msza święta w intencji Ojczyzny, a potem złożenie wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości – tak wyglądały obchody 187. Rocznicy Wybuchu Powstania Listopadowego w Starachowicach, zorganizowane przez Starostę Starachowickiego Danutę Krępę w ramach Honorowego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Po raz pierwszy w Starachowicach odbyły się uroczyste obchody Wybuchu Powstania Listopadowego. Ich organizatorem była Starosta Starachowicki Danuta Krępa, która zaprosiła mieszkańców najpierw na mszę świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się tradycyjnie w Kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Starachowicach,

a potem pod Pomnik Niepodległości, gdzie złożono wiązanki i zapalono znicze.

Starosta podkreślała w swym wystąpieniu, że wolność i niepodległość zawdzięczamy  ludziom, którzy przez wieki o nie walczyli. Przypomniała, że w przyszłym roku będziemy obchodzić 100 –lecie odzyskania niepodległości i musimy je uczcić godnie. Na koniec podziękowała wszystkim, którzy zgromadzili się pod pomnikiem, aby uczcić 187. Rocznicę wybuchu powstania.

Uroczystej oprawy  nadali uroczystości uczniowie klasy mundurowej ZDZ w Starachowicach z pododdziału historycznego fizylierów z okresu Księstwa Warszawskiego, którzy pełnili wartę honorową przy Pomniku Niepodległości.