4°C

Mżawka
Ciśnienie 1008 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
3 °C 3 °C -0 °C -1 °C -2 °C
1 °C -3 °C -6 °C -8 °C -6 °C
czwartek, 6 września 2018 10:39

Starosta Danuta Krępa wzięła udział w inauguracji 4. edycji European Rover Challenge 2018, jaka odbyła się w środę, 5 września br. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego z udziałem Jarosława Gowina - wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Przypomnijmy, że międzynarodowe zawody łazików marsjańskich odbywać się będą od 14 do 16 września na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

W ciągu trzech poprzednich edycji European Rover Challenge zgromadziło ponad 70 tys. odwiedzających i 700 zawodników z całego świata. W tegorocznej imprezie, którą współorganizuje Powiat Starachowicki, zmierzy się ze sobą 40 drużyn z 6 kontynentów, w tym najwięcej z Europy. Polskę będą reprezentować zespoły z Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Politechniki Białostockiej, Politechniki Świętokrzyskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Politechniki Śląskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. W zawodach wezmą też udział zawodnicy z uczelni zagranicznych, m.in. z University College w Londynie, Politechniki w Turynie, University of Stavanger w Norwegii, Uniwersytetu Technicznego w Monachium, Politechniki Ostrawskiej, Berlińskiego Uniwersytetu Technicznego, The University of New South Wales w Australii, Uniwersytetu w Toronto, Vidyapeetham w Indiach, Universidad Nacional, Ozyegin University w Turcji i wielu innych. Zespoły pracują nad przygotowaniem w pełni funkcjonalnego robota marsjańskiego, budowanego na wzór stacjonującego na Marsie pojazdu Curiosity czy mającego się tam pojawić za dwa lata robota ExoMars. Projekt zwycięskiej drużyny zostanie wybrany jako oficjalny łazik prestiżowej misji analogowej AMADEE-2020 (symulacja maksymalnie zbliżona do załogowej wyprawy na Marsa), organizowanej przez Austriackie Forum Kosmiczne na pustyni w Omanie w 2020 roku. Impreza została umieszczona w Polskiej Strategii Kosmicznej pn. „źródła kreowania przyszłych specjalistów dla sektora kosmicznego”. Potencjał ERC dostrzegła także Polska Agencja Kosmiczna - zawody widnieją w Krajowym Priorytetowym Programie Kosmicznym.

W środę, 5 września w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyła się uroczysta inauguracja zawodów z udziałem Jarosława Gowina - wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego, starosty Danuty Krępy, a także Łukasza Wilczyńskiego, szefa Europejskiej Fundacji Kosmicznej. Wicepremier Gowin wyraził swoje zadowolenie z udziału w imprezie polskich studentów.
- To kolejny dowód na to, że Polska może konkurować z najlepszymi w wyścigu na tworzenie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Liczymy na udział polskich naukowców i polskich firm w działaniach związanych z przyszłymi misjami kosmicznymi. Nie bójmy się podejmować najbardziej ambitnych wyzwań – mówił na konferencji wicepremier.
Zawody będą okazją do spotkania z wybitnymi postaciami astronautyki. Poza konstruktorami czy przedstawicielami agencji rządowych, będzie można spotkać wybitnego brytyjskiego astronautę Tima Peake, dowódcę misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) czy dr Roberta Zubrina, założyciela The Mars Society i autora koncepcji kolonizacji Marsa. Gościem specjalnym ma być również wicepremier Jarosław Gowin.  Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


czwartek, 6 września 2018 10:06

Za nami 4. Legenda STAR-a. W tegorocznej edycji imprezy, organizowanej przez Powiat Starachowicki, wspólnie z Muzeum Przyrody i Techniki, a także starachowickim oddziałem  kieleckiego Automobilklubu wzięła udział ponad setka pojazdów z całego kraju. Duże zainteresowanie wykazali także mieszkańcy, co było widać zwłaszcza w niedzielę 2 września, gdy tłumnie zjawili się pod galerią aby podziwiać wiekowe cacka.

Już po raz czwarty odbył się w naszym powiecie Zlot Pojazdów Zabytkowych pod nazwą Legenda STAR-a. Tegoroczna impreza przyciągnęła do Starachowic ponad setkę miłośników starych pojazdów, zarówno na czterech, jak i na dwóch kółkach. Wśród uczestników były załogi z całego kraju. Tym, co najbardziej nas cieszy, jako organizatorów, był liczny udział legendarnych już STAR-ów. Miejsce specjalne zajmowały wśród nich dwa kultowe pojazdy z kolekcji Jerzego Mazura, drugiego kierowcy podczas pamiętnego rajdu Paryż - Dakar: Star 266 będący repliką samochodu, który brał wówczas udział w wyścigu oraz Unistar, zgłoszony do tej rywalizacji rok później.
Auta przyjechały do nas prosto z Wałbrzycha i stanowiły nie lada atrakcję, obok muzealnego Dakaru, podczas tegorocznego zlotu. A przypomnijmy, że miał on charakter jubileuszowy, z uwagi na 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, 70. rocznicę rozpoczęcia produkcji samochodów ciężarowych STAR w Starachowicach i wreszcie 30. rocznicę udziału STAR-a w rajdzie Paryż-Dakar'88.  Impreza rozpoczęła się w sobotę, 1 września od startu załóg o godz. 10.00 spod Wielkiego Pieca.


Pojazdy w odstępach półminutowych w eskorcie policji i motocyklistów ze starachowickiego klubu motocyklowego, udały się na stację paliw przy ulicy Leśnej, gdzie można je było podziwiać przez ok. 30 minut. Stamtąd przyjechały na dawny tor prób, gdzie wzorem legendarnych wyścigów rozegrano konkurencje zręcznościowe typu: slalom, zryw i hamowanie.
O godz. 15.00 na ulicy Pileckiego odbył się Weteran Moto Bieg, Zawodników sekundowali: starosta Danuta Krępa i wicestarosta Marek Pawłowski, którzy dali się również namówić na udział w wyścigu, wprawdzie nie jako kierowcy, ale pasażerowie.O godz. 18.00 natomiast na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach rozpoczęła się konferencja poświęcona miejscu Fabryki Samochodów Ciężarowych na mapie polskiej motoryzacji, a także czarowi polskich ciężarówek. Gości powitali w obiekcie: starosta Danuta Krępa, wicestarosta Marek Pawłowski oraz przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Margula.
Spotkanie poprowadził Ryszard Mikurda, legenda polskiej motoryzacji, natomiast prelegentami byli: Józef Kowalski –skarbnica wiedzy o FSC, Adam Wyrębkiewicz, który mówił o konstrukcjach pojazdów, Bogdan Marszałek, opowiadający o silnikach i Wojciech Cyrkowicz, który mówił dniu dzisiejszym i o planach firmy Autobox w zakresie produkcji STAR-ów. Zaproszenie przyjęli też obaj kierowcy pamiętnego rajdu Paryż – Dakar w 1988 r. – Tomasz Sikora i Jerzy Mazur, którzy podzielili się wspomnieniami na temat tamtych wydarzeń.


Niespodzianką wieczoru był tort na cześć 4. Legendy STAR-a, którym dzieliła starosta Danuta Krępa wspólnie z posłem Krzysztofem Lipcem.

Drugi dzień zlotu rozpoczęła parada. Auta przejechały ulicami: Wielkopiecową, Hutniczą, Radomską, Konstytucji 3 Maja, (krótki przystanek na złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości), Armii Krajowej (krótki postój), Iłżecką, w stronę Lubieni, pod kościół NMP na Łazach (krótki postój), a potem ul. Długą, Iłżecką, aż pod CH Galardia, gdzie odbyła się ich prezentacja.
Warto podkreślić, że zanim wjechały na parking witały ich tłumy mieszkańców,  którzy przyszli tu wcześniej aby podziwiać wiekowe cacka.
Przez dwie godziny auta prezentowały się na parkingu, gdzie odbył się konkurs elegancji.
Zwycięzców nagrodzili pod koniec imprezy starosta Danuta Krępa, wspólnie z wicestarostą Markiem Pawłowskim oraz Romanem Jabłczyńskim, szefem starachowickiego oddziału Automobilklubu Kielce. Wręczyli także nagrody w Weteran Moto Biegu.

Legenda Stara stała się już wyróżnikiem powiatu starachowickiego , dlatego władze nie wyobrażają sobie, aby impreza nie była kontynuowana w przyszłości. W kolejnych edycjach chcielibyśmy przyciągnąć jeszcze większą ilość starów. W końcu to ich legendę chcemy tutaj ożywiać.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji imprezy, zwłaszcza policji i motocyklistom ze starachowickiej grupy Moto Star Starachowice,  którzy po raz kolejny wspierali nas w zabezpieczeniu imprezy.
 

Szeroka fotorelacja na stronie facebooka Starostwa Powiatowego w Starachowicach
***
Wyniki 4. LEGENDY STAR-a
WETERAN MOTO BIEG
Kategoria: SAMOCHODY CIĘŻAROWE:
 1. Łukasz Maciąg - STAR 266 Mz
 2. Zygmunt Łojewski - Reo Kaiser M
 3. Paweł Ronduda - STAR 266 M
Kategoria: SAMOCHODY OSOBOWE
 1. Grzegorz Karcz - Saab 9000 '91
 2. Henryk Kurzawa - BMW 525 '88
 3. Dariusz Kurzyński - polski fiat 126p  Bis 700 '89
Kategoria: MOTOCYKLE
 1. Emil Włodarski - WSk 125 '77
 2. Marcin Wiecha - Simpson s51 '85
 3. Michał Leszczyński - WSK 125 '89
KONKURS ELEGANCJI – równorzędne miejsca
 • Stanisław Sobieraj - tranant t50 '62
 • Paweł Jantos - WFM M06
 • Zbigniew Zygo - STAR 25  '75
 • Zygmunt Łojewski - Reo Kaiser M
 • Waldemar Romanowski - ford mutt '71
 • Andrzej Szałański - Warszawa M20  '58

 
 

wtorek, 4 września 2018 15:09

Festyn „Wakacje już za rok”, organizowany przez Starostę Starachowickiego i Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach zgromadził tłumy maluchów na placu pod Skałkami. Wprawdzie był to pierwszy dzień szkoły, ale dzieci mogły się poczuć jak na wakacjach. Było mnóstwo konkursów, a na zwycięzców czekała kolorowa wyprawka od starosty.

Impreza odbyła się w poniedziałek, 3 września br. na placu „pod Skałkami” przy alei Armii Krajowej w Starachowicach. Na zaproszenie starosty Danuty Krępy odpowiedziało mnóstwo dzieciaków, które po godz. 17. zaczęły się już gromadzić na placu. Niektórym towarzyszyli rodzice. Punktualnie o godz. 17.30 starosta Danuta Krępa, wspólnie z wicestarostą Markiem Pawłowskim, a także Członkiem Zarządu Powiatu Moniką Nowak i radną Marią Salwą, dokonała uroczystego otwarcia, życząc wszystkim udanej zabawy.

Dzieci mogły skorzystać ze strefy relaksu, gdzie czekały na nich m.in. słodkości od starosty, fotobudka, malowanie twarzy, czy tymczasowe tatuaże.


W strefie kultury przygotowano ucztę plastyczną. Mogły malować kredą po asfalcie, odwiedzić osobisty teatr samochodowy, czy spróbować gry na djemble.Na scenie prezentowali się podopieczni pracowni wokalnych i muzycznych Młodzieżowego Domu Kultury, a także działający przy nim chór  Portamento.

Było też mnóstwo konkursów, gier w skojarzenia i opowieści o mijających wakacjach.


Na uczestników konkursów czekały nagrody, które wręczali im osobiście starosta Danuta Krępa i wicestarosta Marek Pawłowski.


 


 


wtorek, 4 września 2018 14:53

Kolejny rocznik pierwszoklasistów rozpoczął naukę w Liceum Sportowym, przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. 3 września br. w Hotelu Senator uroczyście zainaugurowali oni nowy rok szkolny. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyły im władze powiatu: starosta Danuta Krępa, a także Członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak i Małgorzata Pruś.

Uroczystość odbyła się 3 września br. w Hotelu Senator i miała bardzo podniosłą oprawę. Prócz uczniów tej klasy, rodziców oraz nauczycieli obecne były też władze. Staroście Danucie Krępie towarzyszyli członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak i Małgorzata Pruś. Zaproszenie przyjął też poseł Krzysztof Lipiec oraz prezydent Marek Materek.Cała uwaga skupiona była jednak w tym dniu na uczniach klasy piłkarskiej pod patronatem Wisły Kraków, Juventy Star Starachowice oraz Wikinga Starachowice, której powstanie od samego początku wspierały władze powiatu.

Jest to już drugi rocznik, który zaczyna naukę w Liceum Sportowym przy ZSZ nr 3 w Starachowicach, i – co warto podkreślić – o wiele liczniejszy od poprzedniego. Liczy on bowiem 33 uczniów (rok temu 24), co cieszy zarówno dyrekcję, jak i władze powiatu. Podczas uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali koszulki z herbem powiatu, które wręczyła im osobiście starosta Danuta Krępa.

Zapewniła przy tej okazji, że władze powiatu dołożą starań, aby młodzież znalazła tu swoje miejsce, rozwijała swoje sportowe pasje i była dobrze przygotowana do dalszego kształcenia. Nie wszyscy bowiem, o czym mówiła starosta, wybiorą drogę sportową. Muszą mieć zatem dobre podstawy i o te podstawy zadbają w szkole nauczyciele. Do pełni szczęścia potrzebna jest jeszcze baza, o którą wciąż zabiegają władze powiatu.

- Robimy wszystko aby powstała tu hala sportowa, która służyłaby dobrze uczniom. Miejsce dobrze wyposażone i nowoczesne – mówiła starosta, zapewniając obecnych że Zarząd czyni starania by tak się stało.
Uczestniczący w spotkaniu poseł Krzysztof Lipiec wyraził nadzieję, że szkoła będzie dalej się rozwijała, włączając do swojej oferty także inne dyscypliny sportowe.

- Trzeba przywrócić na mapę Polski sportowe Starachowice – mówił podczas spotkania poseł, zwracając się bezpośrednio do uczniów, którzy – jak podkreślał - są wielką nadzieją tego przedsięwzięcia.

Na dobry początek starosta Danuta Krępa przekazała młodzieży futbolowy upominek – dwie nowiutkie piłki, życząc jej wielu sportowych sukcesów.

 


poniedziałek, 3 września 2018 10:39

Członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak i Andrzej Sendecki nagrodzili zwycięzców Powiatowych Zawodów Sportowo- Pożarniczych Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych, jakie rozegrane zostały 2 września na Stadionie Miejskim w Starachowicach. Spośród 19 drużyn, które wystartowały, najlepsze okazały się zespoły z Mirca (kobiecy) i Michałowa (męski). To one będą reprezentować nasz powiat podczas zmagań wojewódzkich, jakie odbędą się już 9 września br.

Tegoroczne zawody, którym patronowała starosta Danuta Krępa, cieszyły się dużym zainteresowaniem druhów. Wystartowało w nich 19 drużyn, w tym dwie kobiecie. Zawodnicy musieli się zmierzyć w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m i ćwiczeniu bojowym, a sędziowali funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Wśród gości, którzy obserwowali zmagania byli Członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak i Andrzej Sendecki, którzy wspólnie z komendantem Wiesławem Ungierem i wójt Gminy Brody Marzeną Bernat, nagrodzili zwycięzców.
Najlepsze tym razem okazały się zespoły z Mirca (kobieca) i Michałowa (męska), które będą reprezentować powiat starachowicki na zawodach szczebla wojewódzkiego, jakie zostaną rozegrane 9 września br. w Stopnicy. Trzymamy więc kciuki za powodzenie!

Poniżej zamieszczamy dokładne wyniki niedzielnych zawodów
Końcowa klasyfikacja kobiecych drużyn pożarniczych:
1. Mirzec - 141 pkt
2. Ruda - 180,51 pkt
Końcowa klasyfikacja męskich drużyn pożarniczych:
1. OSP Michałów - 100,84 pkt
2. OSP Tychów Stary - 107,67 pkt
3. OSP Styków - 113,91 pkt
4. OSP Krynki - 114,27 pkt
5. OSP Tychów Nowy - 114,83 pkt
6. OSP Gadka - 117,62 pkt
7. OSP Trębowiec - 118,05 pkt
8. OSP Ruda - 119,20 pkt
9. OSP Mirzec - 123,07 pkt
10. OSP Kałków - 128,46 pkt
11. OSP Wielka Wieś - 128,84 pkt
12. OSP Ambrożów - 129,59 pkt
13. OSP Osiny - 130,29 pkt
14. OSP Brzezie - 130,34 pkt
15. OSP Pawłów - 139,28 pkt
16. OSP Brody - 155,33 pkt
17. OSP Lubienia - 155,43 pkt
 

niedziela, 2 września 2018 23:32

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gloria Victis na starachowickim cmentarzu przy ul. Bugaj władze powiatu uczciły 79.rocznicę wybuchu II wojny światowej. Od godz. 14.00 do 15.00 w sobotę, 1 września, wartę honorową  pełniła tam Jednostka Strzelecka JS 1044 w Starachowicach.

1 września br. (sobota) Członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak i Andrzej Sendecki  złożyli kwiaty pod pomnikiem Gloria Victis w Starachowicach, oddając hołd bohaterom  broniącym naszej Ojczyzny. Bardziej uroczyste obchody rocznicy napaści Niemiec na Polskę oraz obrony Starachowic, odbędą się w sobotę 8 września br. na starachowickim Rynku oraz w kościele Świętej Trójcy.


niedziela, 2 września 2018 23:19

Władze powiatu uczestniczyły w obchodach 38. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, zorganizowanych 31 sierpnia br. przez Komisję Zakładową Pracowników Oświaty NSZZ "Solidarność" w Starachowicach. Tak jak co roku złożyły kwiaty pod pamiątkowym kamieniem przy Rondzie Solidarności w Starachowicach.

W uroczystościach, jakie odbyły się przy pamiątkowym kamieniu tuż obok Ronda Solidarności uczestniczyli związkowcy z różnych komisji „Solidarności”. Szczególnie gorąco witano tych, którzy od początku angażowali się w działalność opozycyjną na naszym terenie, tworząc tutaj struktury związku. Władze powiatu reprezentowali Członkowie Zarządu: Monika Nowak i Andrzej Sendecki. Prowadzący uroczystość Paweł Rdzanek mówił o ideałach, które połączyły 10 milionowy ruch Solidarności, tj. o wolnej, niepodległej, silnej i sprawiedliwej Rzeczypospolitej, w której podmiotem jest człowiek, a praca - wartością, pozwalającą człowiekowi rozwijać swoje człowieczeństwo. I wreszcie w której szanowane są prawa pracownicze i funkcjonują wolne, niezależne od partii i pracodawców związki zawodowe.
- Mamy prawo być dumni, przywoływać to dziejowe zwycięstwo wpisane w tradycję wolnościową i niepodległościową naszego narodu – mówił prowadzący, podkreślając że święto nie dotyczy tylko przeszłości, ale ma bezpośredni związek z teraźniejszości. Bo ideały „Solidarności” są wciąż aktualne.
Uroczystość przy zakończyło wspólne złożenie kwiatów i zniczy.

 


piątek, 31 sierpnia 2018 13:10

Dobiegły końca warsztaty teatralno – taneczne, jakie odbywały się w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach w ramach projektu „TU TEatr 2k18”. Zakończyła je prezentacja uczestników, a także spektakl w wykonaniu wykładowców, jaki odbył się 26 sierpnia w hali spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Warsztaty odbywały się od 20 do 25 sierpnia br. Wzięło w nich udział ponad 30 dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzili aktorzy – tancerze, którzy występują na wielu scenach w kraju – Katarzyna Gocał i Karol Pruciak. Efekty ich pracy można było podziwiać w niedzielę, 26 sierpnia br., podczas prezentacji uczestników w hali spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Pokaz składał się z ćwiczeń, wykonywanych przez młodzież w trakcie warsztatów. Były to m.in.: teatralna rozgrzewka, etiudy, reżyserowane przez dzieci i młodzież improwizacje z udziałem publiczności i przygotowane wcześniej teatralno – taneczne pokazy. Także choreografia przygotowana była przez dzieci.

Po gorąco oklaskiwanej prezentacji, z własnym spektaklem zatytułowanym „Broken flower” wystąpili Katarzyna Gocał i Karol Pruciak.

Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Agnieszka Lasek – Piwarska podziękowała  na koniec wykładowcom  i uczestnikom za wykonaną pracę oraz  pełen energii i pasji pokaz.

Okazało się po raz kolejny, że mamy bardzo zdolną młodzież. Wszystkich, którzy chcą nadal rozwijać swoje teatralne zainteresowania zapraszamy na zajęcia do nas, do MDK.

***

Projekt „TU Teatr 2k18” miał  na celu twórcze i aktywne zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży  podczas wakacji oraz między innymi: rozwijanie umiejętności interpersonalnych, uczenie rozpoznawania emocji, wzmacnianie poczucia własnej wartości,  pokonywanie lęku przed wystąpieniem publicznym i rozbudzenie kreatywności i odwagi.
Głównym organizatorem projektu „TU Teatr 2k18” jest Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. Współorganizatorami są  Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Starachowice.

Informacja i zdjęcia: MDK Starachowice


środa, 29 sierpnia 2018 10:46

Starosta Danuta Krępa odwiedziła we wtorek, 28 sierpnia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, którzy świętowali … dzień pieczonego ziemniaka. W grillu integracyjnym uczestniczyli też: poseł Krzysztof Lipiec i Członek Zarządu Powiatu Małgorzata Pruś.

Choć święto pieczonego ziemniaka przypada we wrześniu, to podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach świętowali je 28 sierpnia. W spotkaniu integracyjnym uczestniczyli również pensjonariusze domów pomocy społecznej w Skarżysku – Kamiennej, Brodach oraz Kałkowie.


Nie mogło zabraknąć także starosty Danuty Krępy, która przez kilka lat kierowała placówką i o ile to tylko możliwe odwiedza pensjonariuszy. Za każdym razem, co zawsze podkreśla, wraca tu z sentymentem

Tym razem towarzyszyła im podczas grilla z okazji święta pieczonego ziemniaka. Zaproszenie przyjęli też: poseł Krzysztof Lipiec i Cżłonek Zarządu Powiatu Małgorzata Pruś.Spotkanie rozpoczęło się pieczeniem kiełbasek i  - zgodnie z nazwą święta - ziemniaków. Czas oczekiwania na pieczone ziemniaki wypełniły wspólnie śpiewy.

Piękna pogoda sprzyjała dobrej zabawie na świeżym powietrzu. Wesoła impreza plenerowa, pozwoliła choć na chwilę zapomnieć o dniu codziennym, tęsknocie i samotności podopiecznych DPS.

 


środa, 29 sierpnia 2018 10:35

Troje nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach odebrało we wtorek, 28 sierpnia awanse na stopień nauczyciela mianowanego. Akty nadania wręczyła im osobiście starosta Danuta Krępa, której towarzyszyli: wicestarosta Marek Pawłowski i pozostali Członkowie Zarządu Powiatu tj. Monika Nowak, Andrzej Sendecki i Małgorzata Pruś.

Uroczyste wręczenie awansów odbyło się 28 sierpnia w gabinecie starosty Danuty Krępy, która wręczyła akty: Dorocie Dziewierz- Wróblewskiej, Karolinie Drużdż i Katarzynie Sałek, gratulując stopnia nauczyciela mianowanego.
Wszystkie trzy panie są nauczycielkami Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Starachowicach. Aby uzyskać kolejny stopień awansu zawodowego musiały odbyć wymagany staż, a następnie zdać egzamin przed komisją powołaną przez Zarząd Powiatu Starachowickiego. Zwieńczeniem ich starań były awanse, które odebrały dzisiaj. W uroczystości wręczenia aktów uczestniczyli także: wicestarosta Marek Pawłowski i pozostali Członkowie Zarządu Powiatu Starachowickiego.