Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Podsumowali Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

Podsumowanie XV Świętokrzyskich Dni Profilaktyki „Rodzina Twój bezpieczny świat” w powiecie starachowickim odbyło się w piątek, 9 czerwca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Podczas spotkania z udziałem  starosty Danuty Krępy i wicestarosty Marka Pawłowskiego zaprezentowano działania, realizowane w ramach tej akcji.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Trzymaj formę ponad normę

Monika Nowak, Członek Zarządu Powiatu nagrodziła zwycięzców konkursu plastycznego „Trzymaj formę ponad normę”, organizowanego przez Oddział Rejonowy PCK  oraz Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starachowicach. Rozdanie nagród odbyło się w środę, 7 czerwca na Sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dodatkowe dyżury prawników

W związku z tym, że w przyszły czwartek (15 czerwca) przypada dzień ustawowo wolny od pracy (Boże Ciało) mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej 12 i 13 czerwca.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Odpowiedź Zarządu Powiatu na Stanowisko Zarządu Regionu NSZZ „S”

- Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” na czele z panem Waldemarem Bartoszem jest wprowadzany w błąd, podobnie jak w błąd wprowadzani byli mieszkańcy, czytając w mediach, że Zarząd Powiatu lobbuje za Polsko – Amerykańskimi Klinikami Serca i nie dba o interesy szpitala – mówiła starosta Danuta Krępa na konferencji zwołanej dzisiaj (6 czerwca br.) przez Zarząd Powiatu w odpowiedzi na stanowisko związkowców z 5 czerwca br. Zdaniem starosty konieczne jest spotkanie z przewodniczącym Regionu i wyjaśnienie kwestii, stanowiących podstawę do formułowania tak bardzo krzywdzących i nieprawdziwych zarzutów.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

ĆWICZENIA „RENEGADE - SAREX 17/I

Starostwo Powiatowe w  Starachowicach informuje, że w dniach 6 - 9 czerwca 2017 r. Dowództwo Operacyjne Rodzaju Sił Zbrojnych przeprowadzi ćwiczenia pod kryptonimem „RENEGADE - SAREX 17/I”. Wezmą w nim udział struktury systemu alarmowania i ostrzegania Urzędów Miast i Gmin z terenu całego powiatu. W związku z tym, od 6 do 9 czerwca br. odbywać się będzie głośna próba syren alarmowych na terenie całego powiatu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Srebrny jubileusz chóru „Portamento”

25–lecie działalności artystycznej świętuje w tym roku Chór Kameralny „Portamento”, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. Podczas urodzinowego koncertu, jaki odbył się 3 czerwca w hali lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, nie mogło zabraknąć władz powiatowych. Pięknego jubileuszu gratulowali chórzystom: starosta Danuta Krępa i wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zafundowali ogród pensjonariuszom DPS

Pracownicy rzeszowskiej firmy Pratt &Whitney zupełnie za darmo zaaranżowali  i ozdobili ogród dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach. Ponad sto osób przez kilka godzin pracowało nad poprawą estetyki otoczenia placówki. Dlaczego? Bo warto pomagać!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wizyta młodzieży z Aurich

Blisko dwudziestoosobowa grupa młodzieży z IGS Aurich, partnerskiej szkoły II LO w Starachowicach była gośćmi starosty Danuty Krępy. Podczas spotkania, jakie  odbyło się w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Powiat i mieli okazję poznać też jego władze. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Śladami Stanisława Staszica

Konferencja popularno – naukowa pt. „Śladami Stanisława Staszica”, mająca na celu popularyzację dziedzictwa przemysłowego Regionu Świętokrzyskiego odbyła się w piątek, 2 czerwca w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w  Starachowicach. Wzięli w niej udział starosta Danuta Krępa i wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Starosta dzieciom

Pod patronatem starosty Danuty Krępy odbył się w czwartek piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Na dzieci czekało mnóstwo konkursów i nagród. Były też różne atrakcje przygotowane przez służby. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS