Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Biegli z pomocą

Ponad 350 osób, w tym 91 dzieciaków, pobiegło w niedzielę, 27 sierpnia by pomóc Bartkowi i Mai, chorym na rdzeniowy zanik mięśni oraz cierpiącemu na polineuropatię Julkowi. Akcja "Biegiem z pomocą 2", zorganizowana przez stowarzyszenie Zabiegane Starachowice, pod patronatem starosty Danuty Krępy spotkała się z dużym odzewem zarówno biegaczy, jak i zwykłych mieszkańców. Ich wyczynom na trasie przyglądał się od początku Członek Zarządu Powiatu, Andrzej  Sendecki, który wręczał później puchary najlepszym.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mirzec dziękował za plony

Mirzec jako pierwszy w tym roku dziękował za plony w naszym powiecie. Dożynkowe uroczystości odbyły się tutaj niedzielę, 27 sierpnia. Nie mogło na nich zabraknąć władz powiatowych. Staroście Danucie Krępie towarzyszyła Członkini Zarządu Powiatu Monika Nowak.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

90 lat OSP w Parszowie

90–lecie istnienia swojej jednostki świętowali w sobotę, 26 sierpnia druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Parszowie. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyła im też starosta Danuta Krępa, która gratulowała pięknego jubileuszu i dziękowała za ich bezinteresowną służbę.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rocznica powstania NSZZ „Solidarności”

Władze powiatu uczestniczyły w obchodach 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, zorganizowanych 26 sierpnia br. przez Międzyzakładową Organizację Związkową NSZZ „Solidarność” w MAN Bus w Starachowicach. Głównym punktem programu było odsłonięcie pomnika upamiętniającego związek przy kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Starachowicach, gdzie tradycyjnie odprawiona została msza święta za jego działaczy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Piłkarskie zmagania o puchar starosty

Osiem drużyn, blisko 90 zawodników i wielkie emocje. W sobotę, 26 sierpnia na mirzeckim Orliku rozegrano kolejny już Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Starachowickiego. Na sztucznej murawie spotkały się teamy z Łazów, Małyszyna, Trębowca, Tychowa Nowego, Jadownik, Gadki, Tychowa Starego i Mirca. Sportowym zmaganiom przyglądał się Członek Zarządu Powiatu, Andrzej Sendecki, który w imieniu starosty Danuty Krępy wręczał później puchary i wspólnie z wójtem Mirosławem Sewerynem dekorował piłkarzy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Święto pieczonego ziemniaka w DPS

Starosta Danuta Krępa odwiedziła dziś (25 sierpnia) podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, którzy świętowali … dzień pieczonego ziemniaka. W grillu integracyjnym uczestniczył też poseł Krzysztof Lipiec i wojewoda Agata Wojtyszek.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zbliża się „3. Legenda STAR-a”

Zaczęło się odliczanie przed 3. Legendą STAR-a – Zlotem Pojazdów Zabytkowych, jaki już po raz trzeci organizuje Powiat Starachowicki. Impreza trwać będzie trzy dni: 1-2-3 września. Rozpocznie się w piątek na terenie Muzeum Przyrody i Techniki, a na sobotę i niedzielę przewidziane są parady uliczne, pokazy miejskie i konkursy. Zachęcamy mieszkańców, posiadających auta o ponad 25-letnim stażu o wyciagnięcie ich z garaży i udział w zlocie. Przyjeździe Państwo 2 września na parking przed Starostwem Powiatowym i „pokażcie, co macie”. Wybierzemy perełki, produkcji polskiej, radzieckiej i NRD-owskiej...

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

„Pragnę zwyciężać” w Starachowicach

Wyjątkowa wystawa fotograficzna pn. „Pragnę zwyciężać”, ukazująca zmagania polskiej ekipy podczas Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Austria 2017 została uroczyście otwarta w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. To ukłon w stronę niepełnosprawnych, którzy dla wielu mogą stanowić wzór tego jak żyć i  pokonywać bariery, jak podkreślała starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

VI Festiwal Blues pod Piecem

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Blues pod Piecem. W najbliższą sobotę, 26 sierpnia odbędzie się VI odsłona popularnej imprezy organizowanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, pod patronatem starosty Danuty Krępy. Na scenie wystąpią tym razem: CHEAP TOBACCO, DAMIAN LUBER & JACEK SZUŁA BAND, a także MACIEJ LIPINA&SKAZANI NA BLUESA.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Patriotyczne śpiewanie w Mircu

I Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej, połączony z rozstrzygnięciem konkursu fotograficznego „Historia w obiektywie  aparatu do roku 1989”, odbył się 20 sierpnia w Zespole Szkół w Mircu. Występom artystów przysłuchiwał się Członek Zarządu Powiatu, Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS