Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Życzenia świąteczne

kategoria: Aktualności

Ochronne szczepienia lisów

Od 7 do 13 kwietnia br. na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Forum Współpracy i Dni Kariery

Starosta Danuta Krępa otworzyła we wtorek (27 marca br.) Forum Współpracy i Dni Kariery, jakie zostało zorganizowane w Technikum nr 1 w Starachowicach, jednej z trzech szkół realizujących projekt „Kształcimy specjalistów - rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic".  Ideą spotkania była promocja kształcenia zawodowego, zwłaszcza z branży hotelarskiej oraz żywienia i usług gastronomicznych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Minister wesprze remont zabytkowego rurociągu

100 tys. zł na remont rurociągu R1, stanowiącego element zabytkowego zespołu Wielkiego Pieca otrzyma niebawem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Tę dobrą wiadomość przekazała we wtorek na konferencji starosta Danuta Krępa, dziękując za wsparcie wniosku posłowi Krzysztofowi Lipcowi.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Na wielkanocnych spotkaniach

Jako, że święta wielkanocne zapasem, władze powiatu złożyły życzenia pracownikom i podopiecznym powiatowych placówek. Gościły też na spotkaniach organizowanych przez różne stowarzyszenia.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dodatkowe dyżury w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej

W związku z tym, że 2 kwietnia br. przypada dzień ustawowo wolny od pracy (Poniedziałek Wielkanocny) mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej 3 i 5 kwietnia br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Koniec kwalifikacji wojskowej

Dobiegła końca kwalifikacja wojskowa w Powiecie Starachowickim. W tym roku przed komisją stawiło się ostatecznie 431osób, w tym głównie mężczyźni, urodzeni w 1999 roku. Starosta Danuta Krępa podziękowała komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Targi edukacyjne dla gimnazjalistów

III Targi Edukacji i Pracy dla Gimnazjalistów w naszym powiecie odbyły się 20 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. W ich uroczystym otwarciu uczestniczyła starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Małgorzatą Pruś.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XV Powiatowy Przegląd Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży Salon wiosenny „Drogi do wolności”

Przed nami XV Jubileuszowy Powiatowy Przegląd Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży Salon wiosenny 2018 pt. „Drogi do wolności”, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach pod patronatem Starosty Danuty Krępy. Zachęcamy do nadsyłania prac poświęconych 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 76 rocznicy powołania Armii Krajowej lub innym ważnym wydarzeniom i miejscom historycznym. Na zwycięzców czekają cenne nagrody! 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

„Ostatnie gąski” w muzeum

Dziś tj. 19 marca 2018 r.  mija równo pół wieku od wygaszenia Wielkiego Pieca w Starachowicach. Z tej właśnie okazji w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach można oglądać wystawę „Ostatnie gąski. Pięćdziesiąta rocznica wygaszenia Wielkiego Pieca w Starachowicach”. Jej uroczyste otwarcie odbyło się w piątek, 16 marca br. Uczestniczył w nim wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS