Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Dokładnie poznali nasz powiat

Starosta Danuta Krępa wzięła udział w podsumowaniu projektu „Blisko naszych zakątków – krajoznawczo – edukacyjna wizyta dzieci po wybranych obszarach powiatu starachowickiego”, będącego efektem inicjatywy lokalnej współfinansowanej przez Powiat Starachowicki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Olimpiady Specjalne w Starachowicach

Starosta Danuta Krępa uczestniczyła w otwarciu Świętokrzyskiego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn 7 osobowych Olimpiad Specjalnych, jaki odbył się 29 maja na stadionie miejskim w Starachowicach. Była to już druga edycja imprezy w naszym powiecie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wiceminister Stawiarski z wizytą w Powiecie Starachowickim

Wiceminister Sportu i Turystyki, Jarosław Stawiarski odwiedził dzisiaj (28 maja br.) Powiat Starachowicki. Podczas swojej wizyty spotkał się z władzami powiatu: Starostą Starachowickim Danutą Krępą oraz Członkami Zarządu Powiatu: Moniką Nowak, Andrzejem Sendeckim i Małgorzatą Pruś. W rozmowach uczestniczył też Poseł Krzysztof Lipiec oraz Tomasz Andrzejewski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Starachowicach. Wspólnie odwiedzili placówki, w których planowane są inwestycje przy udziale środków rządowych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Młodzi pożarnicy walczyli o Puchar Niepodległej

Starosta Danuta Krępa nagrodziła zwycięzców Powiatowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Niepodległej, które odbyły się 27 maja br. na stadionie miejskim w Starachowicach. Tegorocznym liderem był Mirzec.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XIX Jarmark u Starzecha

Jarmark u Starzecha, doroczna impreza organizowana przez Powiat Starachowicki miała w tym roku dość krótki przebieg. A wszystko z powodu pogody, która pokrzyżowała nam szyki. Ogromna szkoda, ponieważ impreza zapowiadała się świetnie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach

Jubileusz 70-lecia istnienia świętowała 24 maja br. Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach. Przez siedem dekad jej pracownicy pełnili zaszczytną misję w służbie książce, za co dziękowała im podczas uroczystości starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Moniką Nowak.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dużo wiedzą o parlamencie

Starosta Danuta Krępa gratulowała zwycięzcom Konkursu wiedzy o Sejmie, jaki odbył się w czwartek, 24 maja br. z inicjatywy posła Krzysztofa Lipca w Szkole Podstawowej im. Kamili i Józefa Spytków w Mircu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Innowacyjna edukacja w CKP

Ponad 260 tys. zł na realizację innowacyjnego modelu kształcenia pt. „Kształcenie w środowisku pracy. Szkoła – CKP - Pracodawca” trafi do Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach. Nasza placówka jest jednym z siedmiu grantobiorców projektu „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe”, realizowanego przez Województwo Świętokrzyskie w ramach z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. W czwartek, 24 maja br., w obecności starosty Danuty Krępy doszło do podpisania umowy pomiędzy Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego a dyrekcją CKP w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Konkurs Wiedzy Patriotycznej i Religijnej

Pod patronatem Starosty Danuty Krępy odbył się Konkurs Wiedzy Patriotycznej i Religijnej dla osób niepełnosprawnych, organizowany już po raz jedenasty przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Kałkowie – Godowie oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnym „RADOŚĆ” w Godowie. Tym razem palmę pierwszeństwa przyznano uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Seminarium "Rodzina a przemoc"

Seminarium pn. „Rodzina a przemoc”, poświęcone profilaktyce oraz przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie odbyło się w środę, 23 maja, w ramach XVI Świętokrzyskich Dni Profilaktyki w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Przyświecało mu hasło „Rodzina w 100-lecie Niepodległej”.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS