Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

„Szlachetna paczka” w powiecie

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Starachowicach wspólnie z radnymi Rady Powiatu już po raz piąty włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka”. Pudła pełne świątecznych prezentów i innych potrzebnych rzeczy trafią tym razem  nie do jednej, ale do dwóch potrzebujących rodzin. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Centrum Podwoziowe MAN-a powstanie w naszym powiecie

Starosta Dariusz Dąbrowski uczestniczył dziś (9 grudnia) w ceremonii podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Podwoziowego MAN w Starachowicach. Jest to kolejna inwestycja niemieckiego koncernu, która zaowocować ma wkrótce stworzeniem 130 nowych miejsc pracy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Komunikat w sprawie ewentualnych zagrożeń dla środowiska spowodowanych ostatnim pożarem

Władze powiatu zaniepokojone kolejnym pożarem w Centrum Odzysku i Recyklingu przy ulicy Elaboracji w Wąchocku, po raz kolejny wystąpiły do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Kielcach  o informację w sprawie ewentualnych zanieczyszczeń powietrza powstałych z płonących odpadów w kontekście potencjalnych zagrożeń dla zdrowia lub życia ludzi i środowiska.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wnioski złożone, czekamy na rozstrzygnięcie

Powiat stara się o pieniądze na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach oraz pracowni dla potrzeb Centrum Kształcenia Praktycznego. W zeszłym tygodniu złożył już wnioski o dofinansowanie tych zadań w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Gra warta jest świeczki. Chodzi o kwotę blisko 6 mln zł i inwestycje za blisko 12,5 mln zł.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Z kształceniem do pracodawców

Pilotażowy projekt Banku Światowego - Work-Based Learning - w zakresie wdrożenia kształcenia w środowisku pracy będzie realizowany w naszym powiecie. W czwartek, 1 grudnia, w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się spotkanie w tej sprawie, natomiast za tydzień starosta Dariusz Dąbrowski, wyjedzie na wizytę studyjną na Łotwę, by wspólnie z dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach zapoznać się z praktykami w zakresie kształcenia zawodowego w innych krajach europejskich.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Aktywni w biznesie - dziś, jutro, zawsze

80 bezrobotnych z dwóch powiatów: starachowickiego i skarżyskiego może skorzystać z doradztwa zawodowego, szkoleń i wsparcia finansowego w rozkręceniu biznesu. Rusza nabór do projektu „Aktywni w biznesie – dziś, jutro, zawsze”, realizowany przez Akademię Przedsiębiorczości przy współudziale środków z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. Szczegóły poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Droga do sukcesu

Jesteś kobietą? Odchodzisz z rolnictwa lub jesteś członkiem takiej rodziny i myślisz o założeniu biznesu? Możesz skorzystać z doradztwa, szkoleń, dotacji inwestycyjnej lub wsparcia pomostowego. Wystarczy, że weźmiesz udział w projekcie „Droga do sukcesu – program wsparcia osób z terenu woj. świętokrzyskiego aktywizacji zawodowej poprzez własną działalność gospodarczą”, finansowanym z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Nadal trwa jeszcze nabór.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czad i ogień. Obudź czujność

Ruszyła kampania społeczna pod hasłem „Czad i ogień. Obudź czujność”. Tylko w jednym sezonie grzewczym odnotowano w naszym powiecie aż dziesięć przypadków podejrzeń obecności tlenku węgla w powietrzu. Dla ośmiu mieszkańców skończyło się to potruciem, dla jednej osoby śmiercią. Obudźmy swoją czujność!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wstrzymać działalność zakładu przy ulicy Elaboracji!

Rada Powiatu w Starachowicach domaga się od Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Kielcach wstrzymania działalności Centrum Odzysku i Recyklingu przy ulicy Elaboracji w Wąchocku, podtrzymując tym stanowisko prezentowane przez Zarząd Powiatu w Starachowicach. Zasadność tych działań potwierdza trzeci już pożar, który wybuchł dziś z rana (1 grudnia) w jednym z budynków zakładu. W tej chwili trwa akcja gaśnicza.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rozkład godzin pracy aptek w powiecie

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z rozkładem godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu starachowickiego w 2017 roku. Podczas sesji Rady Powiatu, która odbyła się 28 listopada br. rajcy przyjęli uchwałę w tej sprawie. Szczegóły znajdą Państwo poniżej. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS