5°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1015 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
13 °C 17 °C 16 °C 16 °C 13 °C
6 °C 9 °C 8 °C 7 °C 4 °C
środa, 5 czerwca 2019 12:38

Ruszył 17. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs w Starachowicach. To jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka, organizowana przez Helsińską Fundację Praw Człowieka wspólnie ze stowarzyszeniem lokalni.pl oraz Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. Honorowy patronat sprawuje nad nią starosta Piotr Babicki. W jej uroczystym otwarciu uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


wtorek, 4 czerwca 2019 16:22

21 młodych wokalistów ze starachowickich przedszkoli wzięło udział w 37. Dziecięcym Festiwalu Piosenki, organizowanym przez Młodzieżowym Dom Kultury w Starachowicach przy współpracy ze Starachowickim Centrum Kultury. Wydarzeniu patronował m.in. starosta Piotr Babicki.


wtorek, 4 czerwca 2019 15:51

Rada Powiatu w Starachowicach wspólnie z Radą Miejską przyjęła dziś (4 czerwca 2019 r.) rezolucję w sprawie uczczenia 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. W uroczystym posiedzeniu, które odbyło się na sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach uczestniczyli także przedstawiciele gmin w naszym powiecie.


poniedziałek, 3 czerwca 2019 19:40

8 tras, ponad 1000 uczestników z całej Polski, kilkadziesiąt kilometrów świętokrzyskich szlaków turystycznych pokonanych pieszo. Tak w skrócie wyglądał 61 Harcerski Rajd Świętokrzyski którego zlot odbył się 2 czerwca w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.


poniedziałek, 3 czerwca 2019 14:46

Za nami Jubileuszowy, XX Jarmark u Starzecha, który zgromadził tłumy mieszkańców z całego powiatu. W tym roku impreza została połączona z organizowanym przez Gminę Starachowice Dniem Dziecka z PKC GROUP na wesoło. Przy okazji świętowaliśmy również X-lecie firmy PKC GROUP Poland.


czwartek, 30 maja 2019 14:03

1 czerwca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędzie się XX Jubileuszowy Jarmark u Starzecha, połączony w tym roku z gminną imprezą - Dniem Dziecka z PKC GROUP na wesoło. Przy okazji będziemy również świętować X-lecie firmy PKC GROUP Poland. Zapraszamy serdecznie!


środa, 29 maja 2019 14:43

Władze powiatu wzięły udział w uroczystych obchodach XIX Dni Kultury Polskiej w Barze na Ukrainie, organizowanych przez Barskie Rejonowe Kulturalno – Oświatowe Stowarzyszenie Polaków im. Konfederatów Barskich  na Ukrainie, a także działający tam Dom Polski. Delegacji ze Starachowic przewodził wicestarosta Dariusz Dąbrowski, któremu towarzyszył radny Stanisław Wojtan.


środa, 29 maja 2019 14:41

4 czerwca br. w Starachowickim Centrum Kultury odbędzie się 37. Dziecięcy Festiwal Piosenki, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach przy współpracy ze Starachowickim Centrum Kultury. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Starosta Starachowicki Piotr Babicki wraz z prezydentem Markiem Materkiem.


środa, 29 maja 2019 14:13

Starosta Starachowicki informuje o możliwości zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Starachowicach. Podmiotami uprawnionymi do dokonywania zgłoszeń są: organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego działające na terenie Powiatu Starachowickiego. Termin dokonywania zgłoszeń mija 25 czerwca br. Szczegóły i karta zgłoszenia kandydata w ogłoszeniu zamieszonym poniżej.


wtorek, 28 maja 2019 14:28

1 czerwca br. przed siedzibą Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach odbędzie się festyn rodzinny pn. "Zrób dziecku paszport na Dzień Dziecka". Podczas trwania imprezy dorośli będą mogli załatwić wszelkie formalności związane z wyrobieniem paszportu dla siebie i swoich pociech, a na najmłodszych czeka znakomita zabawa.