Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Mistrzowie motoryzacji

Zespół z II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach został zwycięzcą powiatowych eliminacji Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych, jakie po raz kolejny zorganizował w Starachowicach tutejszy oddział kieleckiego Automobilklubu. W nagradzaniu czempionów uczestniczył wicestarosta Marek  Pawłowski. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim

Nie lada gratka czeka niebawem miłośników dwóch kółek w naszym powiecie. 8 i 9 lipca będą mogli wziąć udział w wyścigach dla amatorów jazdy na rowerach szosowych i górskich. Najpierw w Starachowicach, a potem w Wąchocku.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XVIII Jarmark u Starzecha

Formacja Nieżywych Schabuff będzie gwiazdą wieczoru podczas tegorocznego Jarmarku u Starzecha. Impreza odbędzie się 27 maja na scenie pod Wielkim Piecem. W programie przewidziano części: dla dzieci i rodzin, na ludowo, ale też przegląd miejskich placówek kultury. Całość zwieńczy pokaz sztucznych ogni

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Klasa z patronatem Wisły Kraków

Klasa o profilu piłki nożnej pod patronatem m.in. Wisły Kraków ma powstać jeszcze w tym roku w Liceum Sportowym Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Władze powiatu podpisały we wtorek, 9 maja list intencyjny w tej sprawie. Dokument był sygnowany przez szefów trzech klubów sportowych – Juventy Starachowice, Wikinga Starachowice i …  Wisły Kraków, które mają dołożyć starań, by poziom kształcenia był jak najwyższy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

W trosce o rozwój uczniów niepełnosprawnych

Konferencja szkoleniowa pod nazwą „Działania wspierające rozwój umiejętności językowych i komunikacji  u uczniów niepełnosprawnych”, zorganizowana przez kadrę Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach odbyła się w poniedziałek, 8 maja br. w Hotelu Senator.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

„Kwiatem zabliźnił się wojny ślad”

Narodowy Dzień Zwycięstwa uczcili dzisiaj (8 maja) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach. W akademii, która odbyła się pod hasłem „Kwiatem zabliźnił się wojny ślad” uczestniczył wicestarosta Marek Pawłowski

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

IV Piknik Majowy w Puszczy Iłżeckiej

Występy zespołów muzycznych, pokazy kowalstwa i sokolnictwa, konkursy przerzynki drewna i ścinki drzew, darmowe przejazdy wąskotorówką i konna bryczką  - to tylko jedne z wielu atrakcji, jakie czekały na uczestników IV Pikniku Majowego w Puszczy Iłżeckiej, jaki odbył się na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Nadleśnictwie Marcule. Mimo zmiennej pogody, frekwencja była dość duża. Władze powiatu reprezentował wicestarosta Marek Pawłowski, któremu towarzyszył Andrzej Sendecki, Członek Zarządu Powiatu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Strażackie święto w naszym powiecie

Co dzień narażają swoje życie, by chronić życie, zdrowie i mienie innych. Ale w  jeden dzień w roku, to oni są na świeczniku. Mowa o strażakach, którzy 5 maja obchodzili swe święto w Starachowicach. Za ich ofiarną służbę oraz działania na rzecz bezpieczeństwa dziękowała im podczas obchodów starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Świętokrzyskie dla młodych

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas zaprasza na konferencję "Świętokrzyskie dla młodych", która odbędzie się 11 maja br. o godz. 10:00 w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

I Powiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych

Starosta Danuta Krępa dokonała uroczystego otwarcia I Powiatowego Przeglądu Kapel i Zespołów Weselnych, którego pomysłodawcą był wójt Gminy Mirzec, a organizatorami: Gmina Mirzec, a także Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS