Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

X rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie

Starosta Danuta Krępa wzięła udział w uroczystych obchodach X rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej Pani Świętokrzyskiej, jakie odbyły się 16 września w sanktuarium w Kałkowie. Jubileusz tych wyjątkowych wydarzeń zgromadził w świątyni trzech biskupów, kilkudziesięciu księży, a do tego tłumy pielgrzymów i wiernych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

VII Noce Teatralne

Za nami siódma edycja Nocy Teatralnych w Starachowicach. Ci, którzy 15 września br., na Halę Spustową Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach mogli obejrzeć cztery spektakle w tym jeden monodram w wykonaniu artystów Teatru „Doraźnego” w Ostrowcu Świętokrzyskim, „Teatru Amatorskiego – Team” ze Starachowickiego Centrum Kultury,  Panopticum z Młodzieżowego Domu Kultury  „Pod Akacją”  w Lublinie i Mateusza Nowaka, doskonałego monodramisty i recytatora. Kunszt młodych artystów podziwiał m.in. wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Otwarcie nowej siedziby sądu w Starachowicach

Starosta Danuta Krępa wzięła udział w uroczystym otwarciu nowej siedziby Sądu Rejonowego w Starachowicach. Inwestycja trwała trzy lata i kosztowała ponad 21 mln zł. Była długo wyczekiwana zarówno przez pracowników, jak i samych mieszkańców, którzy przychodzą tutaj na co dzień po sprawiedliwość.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Pamiętali o Sybirakach

Władze powiatu uczciły pamięć Sybiraków i ofiar sowieckiej agresji. Wicestarosta Marek Pawłowski wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu, Moniką Nowak wzięli udział w uroczystościach upamiętniających rzesze zesłanych na Sybir, wśród których nie brakowało także mieszkańców od nas.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Akademia biznesu II

Masz dość pozostawania bez pracy? Masz pomysł na biznes? Potrzebujesz pieniędzy na założenie firmy? Jeśli tak, zapraszamy do udziału w projekcie „Akademia biznesu – II edycja”, realizowanym przez kieleckie Stowarzyszenie Integracja i Rozwój. Nabór rozpocznie się 2 października br. i potrwa do 3 listopada br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Najlepsi absolwenci nagrodzeni

Władze powiatu po raz kolejny nagrodziły najlepszych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku byli to: Norbert Sikorski z I LO w Starachowicach, Aleksander Szczepański z II LO w Starachowicach, Antonina Jasztal z III LO w Starachowicach, Katarzyna Kozieł z ZSZ nr 1 w Starachowicach, Adrian Grzelka z ZSZ nr 2 w Starachowicach i Patrycja Mazur z ZSZ nr 3 w Starachowicach. Podziękowania i gratulacje odebrali także rodzice i wychowawcy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

VII Noce Teatralne

Przed nami kolejne już Noce Teatralne. W najbliższy piątek, 15 września na deskach Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wystąpią artyści z trzech teatrów - „Doraźnego” w Ostrowcu Świętokrzyskim, „Teatru Amatorskiego – Team” ze Starachowickiego Centrum Kultury i Panopticum z Młodzieżowego Domu Kultury  „Pod Akacją”  w Lublinie. Przed gośćmi zaprezentuje się także monodramista i recytator - Mateusz Nowak. Wstęp wolny.  Zapraszamy serdecznie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Święto plonów w Powiecie

Za nami kolejne już Powiatowe Dożynki, które w tym roku miały jeszcze większy niż dotąd wymiar. Połączone zostały bowiem z dożynkami diecezjalnymi oraz gminnymi, organizowanymi w Kałkowie (gm. Pawłów), przez co zapewne cieszyły się taką dużą frekwencją. Starosta Danuta Krępa podziękowała wszystkim rolnikom za trud całorocznej pracy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ochronne szczepienia lisów

Od 14 do 28 września br. na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Udany III Zlot Pojazdów Zabytkowych "Legenda STARa" w Powiecie Starachowickim.

W dn. 1-3 września br. odbył się III Zlot Pojazdów Zabytkowych "Legenda Stara" w Powiecie Starachowickim. Program Zlotu i legenda starachowickiej ciężarówki przyciągnęła w tym roku ponad 70 załóg i pojazdów – motocykli, samochodów osobowych i ciężarowych, to jest ponad 100 uczestników rajdu przybyłych z miejsc nieraz bardzo odległych, jak np. p. Jacek Jordanowski ze Słupska (!), który przyjechał wojskowym STARem 660.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS