4°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1015 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
5 °C 4 °C 3 °C 6 °C 9 °C
-2 °C -0 °C 1 °C 0 °C 4 °C
wtorek, 20 sierpnia 2019 15:15

W dniu dzisiejszym Jerzy Materek – Członek Zarządu Powiatu Starachowickiego odebrał w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, w imieniu Starosty Starachowickiego, promesę w wysokości 3 400 000 złotych na remont trzech odcinków drogi powiatowej nr 0600T Rzepin – Rzepinek – Szerzawy – Brzezie – Łomno. 


środa, 14 sierpnia 2019 09:18

W związku z ostatnimi burzami nastąpiła awaria sieci telefonicznej w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Podjęte zostały działania zmierzające do niezwłocznego usunięcia awarii przez Operatora.

Przepraszamy za wynikłe utrudnienia.


wtorek, 13 sierpnia 2019 09:57

Inauguracyjne posiedzenie nowej Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Starachowickim odbyło się 12 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Była to znakomita okazja by podziękować za pracę dotychczasowym jej członkom.


poniedziałek, 12 sierpnia 2019 12:11

Starosta Piotr Babicki wziął udział w obchodach 76. rocznicy rozbicia niemieckiego więzienia przez oddział partyzancki Antoniego Hedy „Szarego”, jakie odbyły się 11 sierpnia br. w Starachowicach. Wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Bożeną Wroną uczestniczył w mszy świętej, a potem złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą brawurową akcję „Szaraków”.


środa, 7 sierpnia 2019 15:00

Zaczęło się odliczanie przed 5. LEGENDĄ STARa, zlotem pojazdów zabytkowych organizowanym przez Powiat Starachowicki przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, starachowickiej delegatury Kieleckiego Automobilklubu oraz kieleckiego Stowarzyszenia SHL Historia i Fakty. Tegoroczna impreza trwać będzie  2 dni, rozpocznie się 31 sierpnia (sobota), natomiast zakończy 1 września (niedziela). Szczegóły prezentujemy poniżej.


czwartek, 1 sierpnia 2019 13:20

Do 1 września br. można nadsyłać zgłoszenia do plebiscytu „Świętokrzyski Anioł Dobroci”, organizowanego przez samorząd Województwa Świętokrzyskiego. Ma on na celu uhonorowanie instytucji pomocy społecznej, stowarzyszeń, ale także osób fizycznych szczególnie zaangażowanych w działania na rzecz rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych, ubogich, niezaradnych życiowo oraz osób starszych, niepełnosprawnych i bezdomnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym.


czwartek, 1 sierpnia 2019 13:07

O przyczynach występowania wypadków drogowych, konkretnych miejscach gdzie do nich dochodzi, a także sposobach ich unikania rozmawiali seniorzy podczas spotkania, jakie odbyło się 1 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Jego uroczystego otwarcia dokonał wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


poniedziałek, 29 lipca 2019 12:45

1 sierpnia br. o godz. 17.00 na terenie całego województwa świętokrzyskiego przeprowadzony zostanie trening wojewódzki systemu alarmowania ludności, przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowania. Ma on na celu praktyczne sprawdzenie uruchamiania i działania syren alarmowych, a jednocześnie upamiętnienie 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.


poniedziałek, 22 lipca 2019 12:48

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do udziału w warsztatach w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego odbędzie się w czwartek 1 sierpnia 2019 r. o godz. 9:00 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach.


czwartek, 18 lipca 2019 13:45

„Młodzi, aktywni, kreatywni–polsko-ukraiński dialog kulturowy” – to tytuł projektu realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach w partnerstwie z Barskim College'm Transportu i Budownictwa Narodowego Uniwersytetu Transportu. Ma on na celu wzmocnienie współpracy między Polską i Ukrainą, a także rozszerzenie współpracy pomiędzy Powiatem Starachowickim i Rejonem Barskim. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży, wspierającej bezpośrednie kontakty oraz współpracę młodzieży polskiej i ukraińskiej na rzecz budowania przyjaznych, dobrosąsiedzkich relacji między społeczeństwami obu krajów.