Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Pierścienie Przyjaźni rozdane

Gala „Pierścieni Przyjaźni” w Dniu Myśli Braterskiej, jedno z najważniejszych wydarzeń w środowisku harcerskim, a już na pewno w naszym powiecie, odbyła się w czwartek, 22 lutego br. na sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach.  Doroczne święto harcerzy, podczas którego nagradzani są ci, którzy najmocniej, najaktywniej i najciekawiej pełnili swoją harcerską służbę. W gronie osób, które im dziękowały znaleźli się także: wicestarosta Marek Pawłowski i Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Elektroniczne sesje w powiecie

Głosowania imienne i transmisja każdej sesji rady na żywo – takie wymogi nałożyła na samorządy ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. Choć obowiązek rejestracji pojawi się dopiero od pierwszej sesji nowej kadencji, władze powiatu starachowickiego już dzisiaj przygotowują  do wprowadzenia nowych rozwiązań, robiąc rozeznanie na rynku.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Powiat rozmawia z koleją w sprawie przejazdu

Trwają rozmowy z władzami kolei w sprawie utrzymania przejazdu w Starachowicach Zachodnich w przypadku wybudowania  w przyszłości przejścia nad torami kolejowymi. Władze powiatu nie chcą go likwidować. W praktyce oznaczałoby to skierowanie całego dotychczasowego ruchu na wiadukt, podczas gdy można go rozbić na wiadukt i dotychczasową trasę na ulicy Radomskiej, z czego zapewne korzystaliby chętnie mieszkańcy osiedla Orłowo w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

W hołdzie dla Niepodległej

„W hołdzie dla Niepodległej” muzykowali dzisiaj (21 lutego br.) pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej im. Sue Ryder w Kałkowie oraz harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej im. gen. Mariana Langiewicza, 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej  im. „Jędrusiów” oraz 40 Drużyny Starszoharcerskiej im. Ryszarda Kaczorowskiego z Hufca ZHP w Starachowicach. Było to jedno z wielu zaplanowanych spotkań w ramach obchodów 100 – lecia Odzyskania przez Polskę  Niepodległości.

kategoria: 100-Lecie Odzyskania Niepodległości
Czytaj więcej

Kombatanci obradowali

Tematowi obchodów świąt państwowych i rocznic w 2018 roku poświęcone było wtorkowe posiedzenie (20 lutego br.) Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Starachowicach z udziałem Członków Zarządu Powiatu: Moniki Nowak i Andrzeja Sendeckiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XLI Sesja Rady Powiatu w Starachowicach

27 lutego br. (wtorek) na sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach (ul. Radomska 45) odbędzie się XLI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00, a ich porządek prezentujemy poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Warto postawić na niepełnosprawnych

O możliwościach zatrudniania osób niepełnosprawnych i płynących z tego korzyściach dla pracodawców mówiono podczas spotkania z udziałem władz powiatowych, a także przedstawicieli Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych i Powiatowego Urzędu Pracy, jakie odbyło się 16 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rusza kwalifikacja wojskowa w powiecie

26 lutego br. rusza w naszym powiecie kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 22 marca br. Obowiązek stawienia się przed komisją lekarską dotyczy 525 osób, głównie mężczyzn urodzonych w 1999 roku.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Starachowicka Kolej Wąskotorowa wzorem dla innych kolejek.

"Przyznam szczerze, że kolejka starachowicka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Właśnie poprzez historię swojej reaktywacji wbrew wszelkim przeciwnościom losu i skromność zaplecza oraz taboru.  Niech będzie ona  przykładem tego, że nie ma rzeczy niemożliwych." - Bartosz Sojda, "Starachowicka lekcja" - KolejLubelska.net.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ferie w powiecie

Zimowy Wjazd do Huty 2018 i kreaTYwne ferie w MDK – to propozycje powiatowych placówek na zajęcia feryjne dla dzieci. Tak jak co roku przygotowały one bogatą ofertę, tak aby spędzony tu czas był dla nich równie beztroski i radosny, co ciekawy i twórczy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS