Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Wiceminister wizytowała powiatowe placówki

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wiceminister Elżbieta Bojanowska odwiedziła w poniedziałek 30 stycznia Starachowice. Podczas swojej wizyty odwiedziła dwie powiatowe placówki: Dom Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Starachowicach, który powstał dzięki dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.  Towarzyszyła jej w tym starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nowy Zarząd Powiatu

Danuta Krępa została nowym Starostą Starachowickim. Podczas sesji, która odbyła się w poniedziałek (30 stycznia) Rada Powiatu dokonała wyboru nowego starosty, a w ślad za tym nowego Zarządu Powiatu. Wicestarostą został Marek Pawłowski, a pozostałymi członkami: Andrzej Sendecki, Monika Nowak i Maria Salwa (bez nawiązywania stosunku pracy).

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wyniki otwartego konkursu na realizację zadań we współpracy z organizacjami pozarządowymi

78 ofert wpłynęło na konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Starachowickiego we współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2017 r. Komisja konkursowa rozpatrzyła i wybrała 66 najkorzystniejszych na łączną kwotę 206 500 zł. Szczegóły w uchwale Zarządu Powiatu Starachowickiego zamieszczonej poniżej. kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XXVI sesja Rady Powiatu w Starachowicach

30 stycznia odbędzie się XXVI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie odbywać się będzie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach, przy ul. W. Borkowskiego 4. Obrady rozpoczną się  o godz. 9.00. Porządek przedstawiamy poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dziękowali za pomoc w spełnieniu marzeń

Licealiści z II LO w Starachowicach podziękowali władzom powiatu za pomoc w sfinansowaniu wyjazdu do USA. Dla wielu była to podróż życia.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Karetka w darze dla Ukrainy

Władze powiatu przekazały dzisiaj (25 stycznia) karetkę dla szpitala na Ukrainie, w zaprzyjaźnionym z nami mieście Bar. Ambulans to dar Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach, który za pośrednictwem Powiatu trafi do tamtej lecznicy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dwa teatry

Niezwykły przegląd „Dwa teatry” z udziałem osób niepełnosprawnych odbył się 22 stycznia w Sanktuarium Maryjnym w Kałkowie-Godowie. Na deskach sali teatralnej zaprezentowali się podopieczni dwóch powiatowych placówek: Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie oraz Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Centralne obchody 154. rocznicy Powstania Styczniowego

Starosta Dariusz Dąbrowski wziął udział w centralnych obchodach 154. rocznicy Powstania Styczniowego, organizowanych przez Federację Kapituły Równość – Wolność – Niepodległość Kontynuacji Tradycji Powstania Styczniowego 1863 roku.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Bawili się na studniówkach

Kolejni uczniowie naszych placówek bawili się na studniówkach w ubiegły weekend. 21 stycznia br. swój pierwszy prawdziwy bal przeżyła młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Dobrej zabawy życzyła im wicestarosta Agata Gałka – Bernacka.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Obchody 154. rocznicy Powstania Styczniowego w Mircu

Starosta Dariusz Dąbrowski uczestniczył w obchodach 154. rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego, połączonych z Marszem Powstańców Styczniowych 1863 r., jakie odbyły się 21 stycznia w Mircu. Zgromadziły one wielu mieszkańców.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS