Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Powiat z dotacjami na drogi

Powiat Starachowicki otrzymał ponad 3 mln zł dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 na przebudowę dwóch dróg powiatowych: nr 0570 T Osiny – Mokre Niwy – Krupów – Trębowiec  Duży – gr. woj. Świętokrzyskiego oraz  0625 T Krynki – Brody. 12 kwietnia br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach doszło do podpisania umowy pomiędzy władzami powiatu a wojewodą na przekazanie dotacji.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dyskutowali o ASF i bezpieczeństwie pieszych

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, stanowiąca organ doradczy Starosty Starachowickiego zebrała się 11 kwietnia br. w powiecie. Dyskusje dotyczyły zagrożeń związanych z afrykańskim pomorem świń w powiecie starachowickim, a także projektu Programu poprawy bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym na terenie powiatu starachowickiego na lata 2018 – 2020.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Maszerowali na orientację

Szkoła Podstawowa w Nietulisku Dużym, SKKT PTTK Gimnazjum nr 1 w Starachowicach  i Familia Wojtasików” z Nietuliska Dużego – to tegoroczni zwycięzcy XII Mistrzostw Powiatu Starachowickiego w Marszu na Orientację – Imprezy na Orientację (InO). Nagrody wręczał im m.in. Wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Udane HARCOGRANIE

Wicestarosta Marek Pawłowski uczestniczył w nagradzaniu zwycięzców VI Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „HARCOGRANIE”, jaki odbył się w zeszły weekend w Starachowickim Centrum Kultury. Impreza organizowana przez Hufiec ZHP Starachowice przy współpracy ze Starachowickim Centrum Kultury, zgromadziła w tym roku na scenie aż 300 wykonawców!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kombatanckie obrady

Kolejne posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych odbyło się 9 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Podczas spotkania dokonano wyboru przewodniczącego PRKiOR. Został nim po raz kolejny Kazimierz Dziekoński. Rada zatwierdziła też wykaz świąt państwowych i rocznic na rok 2018 w Powiecie Starachowickim, rozszerzając go o uroczystości upamiętniające pacyfikację wsi Żuchowiec i Gębice w gm. Pawłów oraz obchody wybuchu II wojny światowej organizowane przy pomniku leśniczówki Kutery w gm. Brody.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Finał XII Konkursu Języka Angielskiego "FOCUS ON ENGLISH"

Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak nagrodziła zwycięzców XII edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego "Focus on English", organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach. Tak jak co roku cieszył się on dużym zainteresowaniem gimnazjalistów, a poziom ich wiedzy był bardzo wysoki i wyrównany. Różnica w punktach była niewielka.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Z wizytą w OHP

Starosta Danuta Krępa miała okazję podziwiać nowo wybudowany budynek warsztatów Ochotniczych Hufców Pracy w Starachowicach. Wspólnie z Jackiem Sabatem, komendantem wojewódzkim OHP, posłem Krzysztofem Lipcem, a także Agnieszką Kuś, kierownik Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Starachowicach wzięła udział w konferencji prasowej, na której poinformowano media o kolejnej transzy rządowego wsparcia, jaka trafić ma do placówki na wyposażenie pracowni i zagospodarowanie terenu wokół nowych warsztatów.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”

Starosta Danuta Krępa uczestniczyła w otwarciu XVIII Powiatowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę", jaki odbył się 6 kwietnia w Starachowickim Centrum Kultury. Impreza organizowana jest nieprzerwanie od 2001 r. przez Akcję Katolicką działającą przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów z naszego powiatu. W tym roku miała ona wyjątkowy charakter z uwagi na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wizytacja Zespołu Roboczego Kapituły Nagrody „Koziołek” w Starachowicach

Zespół Roboczy przy Kapitule Nagrody Koziołek wizytował 3 kwietnia br. Powiat Starachowicki. Podczas spotkania, jakie odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach podsumowano działania z zakresu bezpieczeństwa realizowane w ubiegłym roku. Władze powiatu reprezentował wicestarosta Marek Pawłowski. Goście byli pod dużym wrażeniem podejmowanych działań. Przed nimi jednak wizyty w pięciu kolejnych powiatach, pretendujących w tym roku do tej prestiżowej nagrody.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Można już zostać żołnierzem Obrony Terytorialnej!

Jeżeli jesteś osobą zdrową, sprawną fizycznie, posiadającą obywatelstwo polskie oraz odpowiednie kwalifikacje zawodowe i pragniesz wziąć na swoje barki współodpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich, swojego miasta, wioski, gminy, województwa i swojej ojczyzny Polski zgłoś się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień (WKU) –  tam dowiesz się jak wstąpić do 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS