Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Powiat Starachowicki na Wojewódzkich Dożynkach w Masłowie

Czterdziestoosobowa delegacja rolników pod przewodnictwem Kierownik Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, Wiesławy Wojciechowskiej reprezentowała nasz powiat na XVII Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich, jakie odbyły się 3 września br. w Masłowie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie „Wesela”

2 września w Starachowicach, podobnie jak w wielu miastach w Polsce i zagranicą, odbyło 6. Narodowe Czytanie, tym razem „Wesela”. Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zmieniła się w wiejską izbę z dramatu Stanisława Wyspiańskiego, a w rolę Radczyni z tegoż utworu wcieliła się starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego w Liceum Sportowym

Władze powiatu uczestniczyły w inauguracji nowego roku szkolnego w Liceum Sportowym przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, gdzie od 1 września br. uruchomiona została klasa o profilu piłkarskim pod patronatem Wisły Kraków, Juventy Starachowice i Wikinga Starachowice. Dla młodych sportowców był to bardzo podniosły dzień.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Golgota Świętokrzyska 2017

Aż 540 osób wzięło udział w dziewiątej już Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych „Golgota Świętokrzyska”, jaka odbyła się 1 września br. na terenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie – Godowie. Zmaganiom parasportowców przyglądał się Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dyrektorskie nominacje i pożegnania

Władze powiatu pożegnały 31 sierpnia br. odchodzące na emeryturę: Lidię Pokuszyńską, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach oraz Bożenę Magdalenę Mrózek, założycielkę oraz dyrygent Chóru Kameralnego „Portamento” działającego przy tej placówce. Jednocześnie wręczyły nominacje niedawno wybranym dyrektorom: I Liceum Ogólnokształcącego, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Konkurs „Piękna i Bezpieczna Zagroda” już rozstrzygnięty

Starosta Danuta Krępa nagrodziła zwycięzców konkursu „Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku”, organizowanego z inicjatywy Świętokrzyskiej Izby Rolniczej. Palmę pierwszeństwa przyznano w tym roku gospodarstwu Państwa Jolanty i Dariusza Bryłów, które będzie reprezentować nasz Powiat na szczeblu wojewódzkim. Wszystkim laureatom gratulujemy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Bezpłatne badania kolonoskopii – zbadaj się zanim będzie za późno!

W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach realizowany jest nadal program bezpłatnych badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Aby wziąć udział w programie nie trzeba być ubezpieczonym. Identyfikacja kandydatów do badań odbywa się przez lekarzy rodzinnych i podstawowej opieki zdrowotnej lub poprzez samodzielne zgłoszenie się do Pracowni Endoskopii (Budynek B – parter Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach przy ul. Radomskiej 70). Zachęcamy do skorzystania.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zmiana na stanowisku dyrektora szpitala

Zarząd Powiatu Starachowickiego z dniem 31 sierpnia br. odwołał ze stanowiska dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach Pana Grzegorza Fitasa. Do czasu wyboru nowego szefa placówki obowiązki dyrektora pełnić będzie Pani Katarzyna Arent, dotychczas kierownik Poradni Specjalistycznych w PZOZ Starachowice.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zyskają niepełnosprawni

Ponad 102 tys. zł dofinansowania z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych trafi niebawem na konto Powiatu Starachowickiego. Starosta Danuta Krępa podpisała dzisiaj (30 sierpnia br.) umowę w tej sprawie. Są to pieniądze z Programu wyrównywania różnic między regionami III, które posłużą na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych i likwidację barier transportowych, co zaowocuje w praktyce stworzeniem nowego miejsca pracy dla osoby niepełnosprawnej oraz zakupem mikrobusa dla Środowiskowego Domu Samopomocy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Awanse dla powiatowych nauczycieli

Czworo nauczycieli z placówek prowadzonych przez Powiat, awansowało na stopień nauczyciela mianowanego. Akty mianowania wręczyła im podczas posiedzenia Zarządu Powiatu we wtorek, 29 sierpnia starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS