Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

20 lat CKP w Starachowicach

20–lecie swej działalności świętowało 20 października br. Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyły dyrekcji władze powiatu: starosta Danuta Krępa i Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Konsultacje projektu uchwały - Rocznego programu współpracy powiatu starachowickiego z organizacjami

Konsultacje projektu uchwały - Rocznego programu współpracy powiatu starachowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok.

Sciągnij plik (280,67 kB):

Roczny-Program.pdf

Sciągnij plik (59,01 kB):

Zarzdzenie-Nr-65.pdf
kategoria: Aktualności

Konserwacja zbiornika Lubianka

Trwają prace konserwacyjne zbiornika wodnego Lubianka. Mają one na celu uporządkowanie i przygotowanie terenu pod remont zapory, jaki został zaplanowany na 2018 r.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Teatralne spotkania niepełnosprawnych

Starosta Danuta Krępa wzięła udział w VIII Spotkaniach Teatralnych Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanych przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnym „RADOŚĆ” w Godowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie oraz Parafię Rzymsko-Katolicka pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe, przy której działa placówka. Tym razem przyświecało im hasło „Świat pełen cudów”.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zaginiony świat naszej ziemi

„Wielkie dzieło małej pszczoły” – pod takim hasłem odbył się w środę (18 października) kolejny już festyn ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”, który objęła swym patronatem starosta Danuta Krępa. Występy młodych artystów podziwiał m.in. wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Naczyniówka w szpitalu – pierwszy krok już zrobiony!

Rada Powiatu w Starachowicach zdecydowała o wprowadzeniu zmian w Statucie Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej, stwarzając tym szansę na utworzenie szpitalnego oddziału chirurgii naczyniowej oraz poradni chirurgii naczyniowej w strukturze placówki. Umożliwi to szpitalowi podejmowanie kolejnych kroków związanych z rozszerzeniem działalności o nowy zakres usług medycznych i ubiegania się o pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia na zakontraktowanie tych usług, zarówno w zakresie mocy szpitalnej, jak i ambulatoryjnej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kto zagra na XIX Jarmarku u Starzecha? Wybierzcie sami!

Małgorzata Ostrowska, Mesajah czy może Rafał Brzozowski? Po raz pierwszy to mieszkańcy zdecydują, kto wystąpi na najbliższym Jarmarku u Starzecha, który odbędzie się w 2018 r. Wystarczy kliknąć na link zamieszczony poniżej i oddać głos na wykonawcę, którego chcielibyśmy zobaczyć. Głosować można do niedzieli, 22 października godz. 24. 00. Czekamy na Państwa głosy!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Święto u niewidomych

Jubileusz 10–lecia swej działalności świętowała niedawno Prezes Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Starachowicach, Pani Izabela Wałęga. Podziękowania za pracę na rzecz środowiska osób niewidomych i słabowidzących składała jej m.in. Starosta Starachowicki Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

III Festiwal Radości w Starachowicach

Wicestarosta Marek Pawłowski wziął udział w kolejnym już Festiwalu Radości, organizowanym przez Fundację Nasze Zdrowie i Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, przy wsparciu Powiatu Starachowickiego. Tegorocznej imprezie przyświecało hasło „Bo teatr jest po to…”

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wędrowiec Świętokrzyski dla Hufca ZHP

Hufiec ZHP Starachowice nagrodzony statuetką Wędrowiec Świętokrzyski. Został wyróżniony w kat. organizacja turystyczna. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczył również wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS