Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

"Wdzięczni Bohaterom" - konkurs Ministra Obrony Narodowej

Uwaga organizacje pozarządowe! Rozpoczął się nabór do otwartego konkursu, ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, na realizację programu pod hasłem „Wdzięczni Bohaterom". Do rozdysponowania jest blisko 3 mln zł. Trzeba się jednak śpieszyć. Termin zgłaszania ofert mija 26 czerwca br.!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Uroczystości patriotyczne Wykus 2017

W najbliższy weekend (15 – 17 czerwca) w Wąchocku, Starachowicach i na Wykusie odbywać się będą uroczystości patriotyczne „Wykus 2018”, upamiętniające poległych żołnierzy walczących w zgrupowaniach „Ponury” - „Nurt” przygotowane przez Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej Ponury – Nurt i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski. W tym roku impreza odbywać się będzie pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018. Zachęcamy do uczestnictwa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

10 –lecie stowarzyszenia Wolni i Solidarni 1980-1989

Wicestarosta Marek Pawłowski uczestniczył w jubileuszu 10 – lecia Stowarzyszenia Wolni i Solidarni 1980 - 1989 w Starachowicach, jaki odbył się w piątek, 8 czerwca br. w Agencji Rozwoju Regionalnego w Starachowicach. Była to znakomita okazja by podziękować członkom organizacji za ich działania na rzecz upowszechniania wiedzy na temat historycznej roli i wartości reprezentowanych przez antykomunistyczny „Ruch Społeczny Solidarność” NSZZ „Solidarność”, a także struktury demokratycznej opozycji antykomunistycznej i niepodległościowej działających w okresie PRL.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Cerrad został patronem automatyków i elektryków

Firma Cerrad Sp. z o.o. w Starachowicach obejmie swym patronatem klasy kształcące młodzież w zawodach: technik automatyk i technik elektryk w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. 8 czerwca br. starosta Danuta Krępa w imieniu Powiatu Starachowickiego podpisała porozumienie w tej sprawie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Grill integracyjny w DPS w Kałkowie - Godowie

II Spotkanie "W Hołdzie dla Niepodległej" poświęcone obchodom 100 Rocznicy odzyskania Niepodległości odbyło się w środę, 6 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Kałkowie – Godowie. Tym razem połączone zostało z grillem integracyjnym, w którym uczestniczyli: Wicestarosta Marek Pawłowski  oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Margula.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

„Wiem czym oddycham – smog albo zdrowie”

Wicestarosta Marek Pawłowski nagrodził zwycięzców konkursu plastycznego „Wiem czym oddycham – smog albo zdrowie”, zorganizowanego przez Wydział Nieruchomości, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Starachowicach przy współudziale Państwowego Ogniska Plastycznego. W tym roku cieszył się on dużym zainteresowaniem młodzieży. Wpłynęło ponad 50 prac.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Konkurs na na stanowisko dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach

Zarząd Powiatu Starachowickiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki "Ekomuzeum" im. Jana Pazdura w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ćwiczenia służb ratowniczych

Starosta Danuta Krępa obserwowała ćwiczenia, sprawdzające współpracę i koordynację służb ratowniczych oraz inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym powiecie. Trening wypadł pomyślnie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Tłumy dzieciaków na festynie „Starosta dzieciom”

„Wisząca galeria”, „Kredą po asfalcie”, „Mikrofon dla wszystkich”, pokazy wyposażenia strażaka i policjanta, zabawa z autochodzikiem, konkurs w laniu z sikawki do celu – to jedne z wielu atrakcji, jakie czekały na dzieci podczas festynu „Starosta dzieciom”, który odbył się 29 maja br. na terenie  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

60. Harcerski Rajd Świętokrzyski

1141 zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów, a do tego ponad 100 wolontariuszy komendy rajdu, obsług tras, drużyny sztabowej i służb zabezpieczających zlot wzięło udział w Jubileuszowym, 60. Harcerskim Rajdzie Świętokrzyskim, organizowanym przez Hufiec ZHP Starachowice im. S. Staszica i Chorągiew Kielecką ZHP im. S. Żeromskiego. Na szlaki „świętokrzyskiej krainy” wyruszyło 8 tras zagospodarowanych, biwakowych, trasa zuchowa, pokoleniowa i trasa zlotowa dla seniorów. Zwieńczeniem rajdu był zlot, w którym uczestniczył też Wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS