Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Dodatkowe dyżury prawników

W związku z tym, że 15 sierpnia br. przypada dzień ustawowo wolny od pracy (Święto Wojska Polskiego) mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej 14 i 17 sierpnia br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

WEZWANIE do odbioru rzeczy znalezionej

WEZWANIE do odbioru rzeczy znalezionej

 Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 r., poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta nie jest znana, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru roweru koloru srebrno-niebieskiego, z żółtymi napisami na ramie GTI YUKON, przechowywanego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Starachowicach.
Termin odbioru ww. rzeczy upływa  26.07.2019 r.

kategoria: Aktualności

Między lekcjami – bezpieczni, aktywni, kreatywni

„Między lekcjami – bezpieczni, aktywni, kreatywni” – to tytuł projektu, jaki będzie realizowany od września do grudnia br. w Technikum nr 2 Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach w ramach rządowego programu wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna +”. Powiat dostanie na niego ponad 8 tys. zł dotacji.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nowe książki do szkolnych bibliotek

Sporo wydawniczych nowości trafi w tym roku do szkolnych bibliotek w III Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. To efekt starań władz powiatowych o środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Powiat pozyskał  w tym roku 16 tys. zł dofinansowania.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Uwaga na upały

Upały nie odpuszczają. Temperatura w granicach 37 stopni Celsjusza może się utrzymywać nawet do soboty, 5 sierpnia. Nadal obowiązuje ostrzeżenie 3. stopnia w naszym regionie. Zachowajmy ostrożność!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Sanepid ostrzega przed upałem.


Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Starachowicach radzi jak bezpiecznie przeżyć upalne dni.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Oddajmy krew w Święto Wojska Polskiego

13 sierpnia w Sanktuarium Matki Bolesnej w Kałkowie – Godowie odbędą się uroczystości patriotyczno – religijne związane ze Świętem Wojska Polskiego. Towarzyszyć im będzie akcja krwiodawstwa, do udziału w której zachęcamy wszystkich mieszkańców. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Chcemy ożywić „LEGENDĘ STARA”

Pamiętacie Państwo wyścigi samochodowe, jakie w latach 70-tych rozgrywane były w Starachowicach? A może posiadacie z nich zdjęcia? Jeśli tak, to zapraszamy do Wydziału Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Chcemy ożywić tamte wspomnienia i podczas tegorocznej edycji Zlotu Pojazdów Zabytkowych 3.LEGENDA STARA nawiązać do tych wydarzeń. Czekamy na Państwa do 15 sierpnia br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Złote Gody w gminie Mirzec

Blisko 30 par z gminy Mirzec świętowało w ten czwartek, tj. 13 lipca jubileusz: 50, 60 i 65 –lecia pożycia małżeńskiego świętowało W tym wyjątkowym dniu towarzyszyła im również starosta Danuta Krępa, gratulując pięknej rocznicy i życząc długich lat życia w dobrym zdrowiu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wernisaż wystawy "Wspomnień czar – SHL"

21 lipca w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się wernisaż wystawy  pt. „Wspomnień czar – SHL”. A jest co wspominać, kielecka fabryka SHL działa już nieprzerwanie od 100 lat, a jej losy związane są również ze Starachowicami. To właśnie tam produkowano kabiny montowane  w pierwszych ciężarówkach STAR 20, 21, 25, a od przełomu lat 60 i 70 XX w. nadbudowy różnego przeznaczenia.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS