Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Na świątecznych spotkaniach u mundurowych

Najpierw strażaków, a potem policję odwiedził dzisiaj (22 grudnia) starosta Dariusz Dąbrowski, dzieląc się z nimi opłatkiem i życząc zdrowych, spokojnych, a nade wszystko prawdziwie polskich świąt Bożego Narodzenia, w gronie rodziny oraz najbliższych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

O bezpieczeństwie w 2016 roku

Podsumowaniu działań na rzecz bezpieczeństwa poświęcone było ostatnie w tym roku posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie Starachowickim. Mimo przeróżnych zdarzeń oraz zagrożeń, w jakie obfitował 2016 rok, służby spisały się dobrze. Udało się bowiem zapobiec bezpośredniemu zagrożeniu dla życia ludzkiego. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rada Rynku Pracy o nowym kierunku kształcenia

Powiatowa Rada Rynku Pracy zaopiniowała dziś (21 grudnia br.) pozytywnie utworzenie nowego kierunku kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Dyrekcja chciałaby kształcić techników automatyki oraz starać się o dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej na nowoczesne pracownie, ułatwiające praktyczną naukę zawodu i szybsze znalezienie pracy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

100 lat harcerstwa w Starachowicach

Harcerstwo to coś więcej niż tylko mundur i sztandar, to służba, braterstwo i praca nad sobą, to radość, pogoda ducha, prawdomówność, bezinteresowność, sprawiedliwość, samorządność i tolerancja. To w końcu życie pełne przygód i dobrowolnie przyjętych obowiązków, bo harcerzem jest się przez całe życie, co podkreślano podczas koncertu jubileuszowego z okazji 100-lecia harcerstwa na ziemi starachowickiego, jaki odbył się 17 grudnia w Starachowickim Centrum Kultury. Za ten 100-letni dorobek dziękował tysiącom harcerzy i setkom instruktorów Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Starachowicki PZOZ w „Złotej setce” Rzeczpospolitej

Starachowicki szpital znalazł się w "Złotej setce" szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych w Polsce. W tegorocznej edycji rankingu Rzeczpospolitej zajmuje 40. miejsce pośród najlepszych placówek medycznych w kraju i trzecie w regionie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czerpiemy z łotewskich doświadczeń

Wsparciu nauczania w miejscu pracy w toku kształcenia zawodowego poświęcona była wizyta studyjna na Łotwie przedstawicieli naszego regionu, w tym również Powiatu Starachowickiego, który reprezentowali w Rydze: Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski oraz Mariusz Majewski, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Podziękowania dla szefa MAN-a

Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski podziękował dziś za współpracę Stanisławowi Ziętkiewiczowi, kierownikowi zakładu MAN w Starachowicach, który przechodzi właśnie na emeryturę. W imieniu własnym oraz całego Zarząd Powiatu Starachowickiego złożył gorące podziękowania za Jego wielki wkład pracy w podtrzymanie tradycji motoryzacyjnych Starachowic i rozwój gospodarczy Powiatu Starachowickiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Uwaga mieszkańcy! Od 11 grudnia br. obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych. Ma to związek z prowadzonymi pracami torowymi. Natomiast od 1 stycznia do 11 marca 2017 r. zwiększy się liczba połączeń realizowanych przez Przewozy Regionalne do sąsiednich regionów oraz miejscowości rekreacyjnych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski w Kickboksingu

Ponad 100 zawodników reprezentujących barwy 33 klubów z całej Polski rywalizowało od 9 do 11 grudnia br. o tytuły Mistrzów Polski w kickboxingu na Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach. Mieszkańcy mieli okazję zobaczyć wiele emocjonujących pojedynków, także z udziałem naszych fighterów. W dekoracji najlepszych uczestniczyły: wicestarosta Agata Gałka – Bernacka oraz Członek Zarządu Powiatu Beata Stąpor.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XIII Targi Rękodzieła

Ponad dwudziestu wystawców prezentowało swoje wyroby podczas tegorocznej edycji Targów Rękodzieła, zorganizowanych po raz trzynasty przez Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie we współpracy ze Spółdzielczym Domem Kultury w Starachowicach. Starosta Dariusz Dąbrowski otwierając imprezę życzył wszystkim odwiedzającym wielu ciekawych rozmów, natomiast wystawiennikom - dużego zainteresowania i dobrych klientów.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS