Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Dodatkowe dyżury prawników

W związku z tym, że 26 i 27 grudnia  br. przypadają dni ustawowo wolne od pracy (Boże Narodzenie) mieszkańcy będą mogli skorzystać z dodatkowych dyżurów nieodpłatnej pomocy prawnej 27, 28 i 29 grudnia br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Bezpłatne badania kolonoskopii – zbadaj się zanim będzie za późno!

W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach realizowany jest nadal program bezpłatnych badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Aby wziąć udział w programie nie trzeba być ubezpieczonym. Identyfikacja kandydatów do badań odbywa się przez lekarzy rodzinnych i podstawowej opieki zdrowotnej lub poprzez samodzielne zgłoszenie się do Pracowni Endoskopii (Budynek B – parter Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach przy ul. Radomskiej 70). Zachęcamy do skorzystania.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Historyczne odznaczenia w Pałacu Prezydenckim

Starosta Danuta Krępa uczestniczyła w uroczystym wręczeniu odznaczeń państwowych dla zasłużonych działaczy opozycji demokratycznej, jakie odbyły się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. W gronie tych zacnych osób znalazł się również ksiądz prałat Bogdan Lipiec, który został uhonorowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

ŚDS ma już nowy samochód

Nowy mikrobus, przystosowany specjalnie do przewozu osób niepełnosprawnych, przekazano 11 grudnia br. Środowiskowemu Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach. Auto kosztowało niespełna 130 tys. zł. W pozyskaniu pieniędzy na jego zakup pomógł Powiat Starachowicki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XIV Targi Rękodzieła

Blisko dwudziestu rękodzielników prezentowało swoje wyroby podczas XIV Targów Rękodzieła organizowanych przez Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała w sobotę, 9 grudnia Starosta Starachowicki Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Spotkanie opłatkowe niepełnosprawnych

Starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Andrzejem Sendeckim uczestniczyła w spotkaniu opłatkowym Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych „Radość” oraz Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Świetlica „Motylkowe Wzgórze”,  jakie odbyło się 8 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wigilia u Amazonek

Starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Moniką Nowak wzięła udział wigilijnym spotkaniu starachowickiego Klubu Amazonek, które odbyło się 7 grudnia br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Czas miło upłynął na wspólnym składaniu życzeń oraz śpiewaniu kolęd.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

22 grudnia i 2 stycznia starostwo będzie nieczynne

Ważna informacja dla petentów Starostwa Powiatowego w Starachowicach. 2 stycznia 2018 r. (wtorek) urząd będzie NIECZYNNY. Jednocześnie przypominamy o zamknięciu starostwa także 22 grudnia br. (piątek). Za utrudnienia przepraszamy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Obchody 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego w Starachowicach

Władze powiatu uczciły 150. rocznicę urodzin ojca polskiej niepodległości, Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wpisując się w szereg uroczystości, jakie odbywały się w kraju 5 grudnia br., złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

WOT wizytował nasze obiekty

Przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej zainteresowani trzema obiektami w naszym powiecie. Podczas swojej wizyty w Starachowicach odwiedzili strzelnicę, budynek starego szpitala i dawną siedzibę starostwa, przy ulicy Oświatowej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS