-3°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1012 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
1 °C -1 °C -2 °C -3 °C 0 °C
-4 °C -4 °C -9 °C -11 °C -11 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 7 października 2020 09:21

Z powodu zakażenia koronawirusem potwierdzonego u kilku pracowników starostwa, od  7 października br. do odwołania Starostwo Powiatowe w Starachowicach będzie zamknięte dla interesantów.


poniedziałek, 5 października 2020 16:19

Wyjątkowy koncert fortepianowy, który rozpoczął cykl koncertów w ramach 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, odbył się  3 października br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach. Była to prawdziwa uczta dla melomanów.


poniedziałek, 5 października 2020 16:11

Stacja Paliw Stemar, Klinika Komputera. Artur Wolski, Budromost – Starachowice Sp. z o.o. i Starpol II Sp. z o.o. – to tegoroczni laureaci Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. „Żelazny Pierścień”. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 3 października br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach.


środa, 30 września 2020 10:43

Informacja Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej -Świętokrzyskiego Ośrodka Adopcyjnego na temat działań Świętokrzyskiego Ośrodka Adopcyjnego oraz procedur przysposobienia.

 

wtorek, 29 września 2020 17:31

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski reprezentował Powiat podczas obchodów 81. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego i tajnego harcerstwa – Szarych Szeregów, jakie odbyły się tradycyjnie przy kapliczce św. Jacka w Wąchocku. Uroczystości organizował Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej (koła w Starachowicach i Wąchocku), pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock Jarosława Sameli.


poniedziałek, 28 września 2020 18:30

3 października br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia, organizowane przez Powiat Starachowicki tj. wręczenie Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” i koncert fortepianowy w ramach 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.


czwartek, 24 września 2020 12:02

28 września br. w lesie  „Sina Woda”, przy kapliczce św. Jacka w Wąchocku odbędą się uroczyste obchody 81. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz tajnego harcerstwa Szarych Szeregów. Uroczystości organizują: starachowickie i wąchockie koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej  pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock Jarosława Sameli. Szczegółowy program obchodów zamieszczamy poniżej.


czwartek, 24 września 2020 11:57

Do 30 września br. można składać jeszcze zgłoszenia do projektu "Starachowicki Inkubator Zawodów", realizowanego przez firmę CERTES   sp. z o.o. w partnerstwie z Powiatem Starachowickim. Rekrutacja zostaje przedłużona do momentu zebrania wymaganej liczby osób. Szczegóły na temat projektu poniżej.


środa, 23 września 2020 11:32

Piszesz? Śpiewasz? Lubisz lokalną żywność? To coś dla ciebie! Konkurs na najsmaczniejszy utwór muzyczny lub literacki. Zaśpiewaj lub opisz popularne w twoim regionie danie, potrawę, przysmak i wygraj 500 zł! Ideą przedsięwzięcia jest promowanie tradycyjnych polskich smaków, a także regionalnych producentów żywności oraz wytwarzanych przez nich produktów. Wielki finał odbędzie się 24 października br. w polskiej stolicy humoru, czyli Wąchocku.


środa, 23 września 2020 09:15

24 września br. (czwartek) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XXIV sesja Rady Powiatu. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie transmitowane na stronie powiatu (zakładka esesje). Porządek sesji prezentujemy poniżej.