Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Ruszyły „Żelazne korzenie”

Blisko 80 rekonstruktorów z najprzeróżniejszych grup z całej Polski zjechało już do muzeum na rozpoczynające się dzisiaj (18 maja) warsztaty archeologiczne „Żelazne korzenie”, imprezę organizowaną przez Powiat Starachowicki wspólnie ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego w Kielcach oraz Ekomuzeum. Jej uroczystego otwarcia dokonała starosta Danuta Krępa, wspólnie z wicestarostą Markiem Pawłowskim. Warsztaty potrwają do jutra, tj. do 19 maja. Swoistą nowością będzie obozowisko Daków, prezentujące kulturę tego plemienia, przygotowane przez grupę rekonstruktorów, przybyłych do nas z Rumunii.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zdiagnozowali potrzeby społeczne w powiecie

Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych intelektualnie, lokalna współpraca na rzecz rozwoju Ekonomii Społecznej w oparciu o Ośrodki Pomocy Społecznej oraz współpraca międzysektorowa na podstawie aktywizacji zawodowej osób defaworyzowanych – sektor biznesu – sektor społeczny – to na te obszary stawiają sygnatariusze porozumienia na rzecz rozwoju Ekonomii Społecznej w Powiecie Starachowickim. Podczas warsztatów, jakie odbyły się 17 maja w Starostwie Powiatowym w Starachowicach opracowali oni diagnozę potrzeb społecznych, stanowiącą podstawę do stworzenia spójnej wizji rozwoju usług  społecznych, wyznaczenia kierunków rozwoju Ekonomii Społecznej oraz aplikowania o środki Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Powiat Starachowicki z Koziołkiem

Kolejny Koziołek, tyle że nieco mniejszy i 10 tys. zł do  spożytkowania na działania z zakresu bezpieczeństwa trafiły do naszego Powiatu. To nagroda za działania na rzecz bezpieczeństwa, wykraczające poza te urzędowe. Jej uroczyste wręczenie odbyło się w  środę, 17 maja podczas podsumowania realizacji programu „Bezpieczne Świętokrzyskie” w 2016 r.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Noc Muzeów w Jagodnym

Muzeum Pamiątek Regionalnych w Jagodnym zaprasza wszystkich mieszkańców na Noc Muzeów, która odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 19 maja. Placówkę można odwiedzać od godz. 20.00 do godz. 24.00. To coś dla  tych, którzy lubią niespodzianki!


kategoria: Aktualności

„Odjazdowy bibliotekarz” w Starachowicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza do udziału w akcji "Odjazdowy bibliotekarz", propagującej czytelnictwo i jazdę na rowerze. Start w czwartek, 25 maja o godzinie 9.30 przed Szkołą Podstawową nr 13 w Starachowicach. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Szkolenia dla programistów w CKP

Dwudniowe warsztaty z programowania obrabiarek sterowanych numerycznie połączone z prezentacją najnowszej wersji oprogramowania dydaktyczno – przemysłowego MTS do uczenia się programowania i do programowania obrabiarek sterowanych numerycznie rozpoczęły się dzisiaj (16 maja br.) w Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach. Ich uroczystego otwarcia dokonała starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ruszył nabór do szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie

Dziś (15 maja br.) ruszył elektroniczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych w Starachowicach. Uczniowie mają czas do 21 czerwca br. na podjęcie decyzji w sprawie wyboru szkoły oraz złożenie wniosków. Maksymalnie mogą zaznaczyć trzy szkoły, za to dowolną liczbę oddziałów.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Tłumy na Nocy Muzeów

Prawdziwe tłumy gościły w sobotę pod Wielkim Piecem na kolejnej edycji Nocy Muzeów. Mieszkańców przyciągnęły „Stare kompy w starej hucie”. Można było przypomnieć sobie, jak jeszcze niedawno wyglądał sprzęt komputerowy oraz ówczesne gry. Wśród osób, które próbowały swych sił w kultowych już „Super Mario” był także wicestarosta Marek Pawłowski. W nocnym zwierzaniu uczestniczył też Członek Zarządu Powiatu, Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Europejska jakość w praktycznym kształceniu zawodowym

Spotkanie podsumowujące realizację projektu "Europejska jakość w praktycznym kształceniu zawodowym" odbyło się w piątek, 12 maja w Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach. Wzięli w nim udział wicestarosta Marek Pawłowski i Członek Zarządu, Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

„Mnisi i Hutnicy” w galerii „W Wieży”

Wystawa „Mnisi i hutnicy”, prezentująca prace wychowanków Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach została dzisiaj (12 maja) otwarta w muzealnej galerii „W Wieży”. Nie mogło zabraknąć tam władz powiatowych. Dzieła młodzieży podziwiał wicestarosta Marek Pawłowski wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Andrzejem Sendeckim.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS