Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Geodeci obradowali

Blisko pięćdziesięciu godetów z całego regionu zjechało dzisiaj (16 lutego) do Starachowic na Świętokrzyską Konferencję Geodezyjną, jaka została zorganizowana u nas przez Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Kielcach oraz Starostę Starachowickiego Danutę Krępę. Doroczne spotkanie służby geodezyjnej i kartograficznej Województwa Świętokrzyskiego potrwa do jutra, tj. 17 lutego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zmiany w Radzie Społecznej przy PZOZ-ie

Rada Powiatu w Starachowicach dokonała zmian w składzie Rady Społecznej przy Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Miało to związek z odwołaniem Dariusza Dąbrowskiego ze stanowiska Starosty Starachowickiego, jak również pozostałych członków Zarządu Powiatu, którzy wchodzili w skład tego gremium.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Pamięci „Szarego”

Władze powiatu wzięły udział w uroczystościach upamiętniających generała Antoniego Hedę „Szarego”, patrona Gimnazjum nr 1 w Starachowicach. Mszę świętą w intencji legendarnego dowódcy poprzedził występ Zespołu Estradowego „Patrol”.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Radzili w kwestii niepełnosprawnych

Omówieniu wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu w 2017 roku we współpracy z organizacjami pozarządowymi poświęcone było środowe (15 lutego br.) posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych z udziałem wicestarosty Marka Pawłowskiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wystawa poplenerowa „Wielki Piec 2016”

23 lutego br. w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach odbędzie się otwarcie wystawy poplenerowej „Wielki Piec 2016”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na godz. 16.00 do siedziby placówki, przy ulicy Złotej 6 w Starachowicach.

 

kategoria: Aktualności

Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna

Geodeci z całego regionu zjadą 16 lutego br.  do Starachowic na Świętokrzyską Konferencję Geodezyjną, organizowaną przez Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Kielcach wraz ze Starostą Starachowickim. Doroczne spotkanie służby geodezyjnej i kartograficznej Województwa Świętokrzyskiego potrwa do 17 lutego br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Powiatowa Rada Rynku Pracy rozpoczęła działalność

Starosta Danuta Krępa wzięła udział w posiedzeniu inaugurującym kolejną kadencję Powiatowej Rady Rynku Pracy w Starachowicach. Jej nowym przewodniczącym został zasiadający w Zarządzie Powiatu Andrzej Sendecki, natomiast wiceprzewodniczącym–Mariusz Skóra, prezes Starachowickiego Inkubatora Przedsiębiorstw.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XXVII sesja Rady Powiatu w Starachowicach

15 lutego br.odbędzie się XXVII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie odbywać się będzie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach, przy ul. W. Borkowskiego 4. Obrady rozpoczną się  o godz. 15.30. Porządek przedstawiamy poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zarząd Powiatu gotowy do pracy

Zdrowie, polityka społeczna, gospodarka oraz oświata–to wokół tych sfer koncentrować się będą działania nowo wybranego Zarządu Powiatu Starachowickiego. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (6 lutego) członkowie przedstawili podział swych kompetencji, zapewniając że są już gotowi do pracy na rzecz rozwoju Powiatu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Odwiedzili seniorów

Wychowankowie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Stawie Kunowskim tak jak co roku pamiętali o dziadkach i babciach. W dniu ich święta odwiedzili seniorów z domów pomocy społecznej w Starachowicach i Brodach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS