Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

25 lat Gazety Starachowickiej

Władze powiatu uczestniczyły w jubileuszu 25–lecia Gazety Starachowickiej, połączonym z benefisem Wiesławy Żyły, długoletniej Redaktor Naczelnej „Zielonej”, która obchodzi w tym roku 50–lecie swej pracy dziennikarskiej. Była to znakomita okazja do wspomnień i podziękowań.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Spotkanie z ministrem Dworczykiem

Starosta Danuta Krępa uczetniczyła w spotkaniu z Ministrem Michałem Dworczykiem, Szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rozmowy dotyczyły wniosku  Powiatu na dofinansowanie przeniesienia oddziału zakaźnego do bloku C w budynku nowego budynku. Przypomnijmy, że  władze powiatu starają się o pomoc  na poziomie 80 proc.  Wniosek, jaki został złożony do wojewody w styczniu br. opiewa na kwotę blisko 3 mln 750 tys. zł, z czego 2 mln 950 tys. zł przeznaczone zostaną na prace budowlane związane z dostosowaniem pomieszczeń do wymogów nowej ustawy o działalności leczniczej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przypominamy o konieczności sprzątania chodników

Przypominamy właścicielom nieruchomości o obowiązku utrzymania w czystości chodników. Obowiązek ten dotyczy właścicieli wszystkich nieruchomości, niezależnie od ich przeznaczenia i sposobu użytkowania. Nie ma znaczenia czy działka granicząca z chodnikiem jest zabudowana ani czy właściciel zamieszkuje posesję.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Aktywizacja – Szkolenie – Praca

Masz powyżej 29 lat? Niskie kwalifikacje? Nadal pozostajesz bez pracy? Od dawna już bierny zawodowo? To coś dla Ciebie! Akademia Przedsiębiorczości w Starachowicach ruszyła z projektem „AKTYWIZACJA - SZKOLENIE - PRACA”, współfinansowanym ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Ma on na celu podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zwiększenie kwalifikacji i umiejętności adekwatnych do potrzeb rynku pracy, dając w ten sposób szansę na podjęcie zatrudnienia ponad 80 mieszkańcom województwa świętokrzyskiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dodatkowe dyżury w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej

W związku z tym, że 1 oraz 3 maja br. przypadają dni ustawowo wolne od pracy (Święto Pracy i Święto Konstytucji 3 Maja) mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej 30 kwietnia br., a także 2 i 4 maja br. Dyżury w dwóch punktach zlokalizowanych w Urzędzie Miejskim pełnione będą aż do godz. 20.30.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Drogi do wolności

Ponad 50 prac obrazujących „Drogi do wolności” wpłynęło na XV Jubileuszowy Powiatowy Przegląd Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży „Salon wiosenny 2018”, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury przy współpracy z działającym przy nim Stowarzyszeniem Promocji Talentów. 24 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu połączone z wręczeniem nagród. W imieniu starosty Danuty Krępy, która patronowała przedsięwzięciu, wręczył je Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.

kategoria: 100-Lecie Odzyskania Niepodległości
Czytaj więcej

Upamiętnili 74. rocznicę rozbicia niemieckiej straży leśnej w Marculach

Władze powiatu uczciły pamięć o bohatersko przeprowadzonej akcji rozbicia niemieckiej straży leśnej przez partyzantów z oddziału Antoniego Hedy ,,Szarego”. W uroczystościach, jakie odbyły 22 kwietnia br. na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej przy Nadleśnictwie Marcule, uczestniczyli: przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Margula oraz Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Święto Patrona w ZSZ nr 1

Starosta Danuta Krępa wzięła udział w obchodach Święta Patrona, zorganizowanych przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Z tej właśnie okazji odbył się Piknik Historyczno – Militarny na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, a podczas niego wykład historyczny, prezentacja sprzętu wojskowego i projekcja filmu poświęconego mjr. Henrykowi Dobrzańskiemu „Hubalowi”.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Minister Rafalska wizytowała powiatowe placówki

Dwie powiatowe placówki: Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach i Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy wizytowała w niedzielę, 22 kwietnia br. Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, podczas swojej wizyty w Starachowicach. Towarzyszyła jej w tym m.in. starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XLIII sesja Rady Powiatu w Starachowicach

26 kwietnia br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLIII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00, a jego porządek obrad prezentujemy Państwu poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS