Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

XLV Sesja Rady Powiatu

28 czerwca (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLV Sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00, a ich porządek prezentujemy poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Leśnicy w hołdzie „Szaremu”

Izba Partyzancka im. gen. Antoniego Hedy „Szarego” powstała w leśniczówce Klepacze, na terenie gm. Brody. W jej uroczystym otwarciu uczestniczyła 21 czerwca br. starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Sukces chóru „Portamento” na VIII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Bułgarii

Chór „Portamento” z Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach pod dyrekcją dr Bożeny Magdaleny Mrózek zdobył specjalne wyróżnienie „Przyszłość Europy” na VIII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Chernomorski zvutsi” w Balchik w Bułgarii. Był jedynym reprezentantem naszego kraju na tej międzynarodowej imprezie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Uroczystości patriotyczne Wykus 2018

Władze powiatu uczestniczyły w uroczystościach patriotycznych upamiętniających poległych żołnierzy walczących w zgrupowaniach „Ponury” - „Nurt”, jakie odbywały się w zeszły weekend w Starachowicach, Wąchocku i na Wykusie. Organizatorem obchodów było Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej Ponury – Nurt i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

25 lat Odlewni Polskich S.A.

Jubileusz 25–lecia istnienia świętowały ostatnio Odlewnie Polskie S.A. w Starachowicach. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyły im również władze powiatu, Starosta Danuta Krępa i Członek Zarządu Powiatu – Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mamy dotację na przebudowę drogi Jagodne - Gadka

Powiat Starachowicki otrzyma 2 mln 560 tys. zł dofinansowania z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury na „Przebudowę drogi powiatowej nr 0559T Jagodne – Gadka”. A to oznacza, że jeszcze w tym roku mieszkańcy Gminy Mirzec zyskają nowy, ponad 2 km odcinek drogi, od skrzyżowania z drogą powiatową nr 0558T ( Zbijów Duży ) gr. woj. świętokrzyskiego - Jagodne - Grzybowa Góra, do skrzyżowania z drogą powiatową nr 0557T Skarżysko-Kamienna – Mirzec.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zarząd wizytował drogi

Ulicę Borówkową i Jagodową w Brodach, a także Górną w Adamowie wizytowali 13 czerwca br. Członkowie Zarządu Powiatu Starachowickiego. Miało to związek z postulatami Gminy w zakresie problemów z odwodnieniem ulicy Borówkowej i Jagodowej oraz budowy chodnika prowadzącego na cmentarz w Adamowie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przyglądali się przejściom dla pieszych

Wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Powiatu, Miasta, Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach oraz Komendy Wojewódzkiej  i Powiatowej Policji odbyła się 12 czerwca br. na drodze 744 w Starachowicach. Podczas spotkania szukano rozwiązań mających na celu podniesienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, umiejscowionych na tej trasie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mamy „srebrnego” Koziołka

Dziewiąty Koziołek, tym razem srebrny i 10 tys. zł do spożytkowania na działania z zakresu bezpieczeństwa trafiły do naszego Powiatu. To nagroda za działania na rzecz bezpieczeństwa, wykraczające poza te urzędowe. Jej uroczyste wręczenie odbyło się w poniedziałek, 11 czerwca br. podczas podsumowania realizacji programu „Bezpieczne Świętokrzyskie” w 2017 r.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Pożar w starostwie

Sfrustrowany petent podłożył ogień w starostwie, w efekcie czego w płomieniach stanęło jedno z pomieszczeń na II piętrze. Na szczęście był to tylko scenariusz, choć bardzo realistyczny, do ćwiczeń ewakuacyjnych, przeprowadzonych 8 czerwca br. w budynku Starostwa Powiatowego w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS