Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych do prac w komisji konkursowej

Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski zaprasza reprezentantów organizacji pozarządowych lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach Komisji Konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie organizowanym przez Powiat Starachowicki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

WOŚP zagra po raz 25

Koncerty, pokazy tańca, stoiska, kiermasze i licytacje, a na ulicach setki wolontariuszy proszący o wsparcie. Tak ma wyglądać starachowicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra w ten weekend po raz 25.  Można się będzie dobrze pobawić, a przy tym pomóc. Imprezę wspiera Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Decydujesz pomagamy

Ruszyła II edycja programu „Decydujesz, pomagamy". W całej Polsce na ręce organizacji i społeczników trafi aż 150 grantów o łącznej wartości 750 000 zł na realizację projektów skierowanych do lokalnych społeczności.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

90. urodziny dh Stefana Derlatki

Społecznik, działacz PTTK, kombatant, a przede wszystkim harcerz i instruktor. Bo właśnie harcerstwo stanowiło istotę i treść jego życia. Kpt. dh Stefan Derlatka obchodził we wtorek (3 stycznia) swoje 90. urodziny. Na uroczyste spotkanie, jakie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach, przybyło mnóstwo harcerzy. Z życzeniami pospieszył także starosta Dariusz Dąbrowski

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Młodość wespół z doświadczeniem

Nowy Zarząd Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice złożył we wtorek (3 stycznia) wizytę Staroście Starachowickiemu Dariuszowi Dąbrowskiemu. Podczas spotkania, w którym uczestniczyła również wicestarosta Agata Gałka – Bernacka rozmawiano m.in. o  współpracy młodzieży z dorosłymi radnymi.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ogłoszenia o likwidacji niepodjętych depozytów

Biuro Rzeczy Znalezionych przy Starostwie Powiatowym w Starachowicach informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 18 października 2006 r. o likwidacji niepodjętych depozytów (Dz. U. z 2006. 208.1537 z późn. zm.) wszczęta zostaje procedura likwidacji przechowywanych tu depozytów. Szczegóły w ogłoszeniach zamieszczonych poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Budżet powiatu na 2017 rok przyjęty

Rada Powiatu w Starachowicach przyjęła budżet na 2017 rok. Plan finansowy zakłada inwestycje za ponad 17 mln zł.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XXV sesja Rady Powiatu w Starachowicach

28 grudnia odbędzie się XXV sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie odbywać się będzie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach, przy ul. W. Borkowskiego 4. Obrady rozpoczną się  o godz. 9.00. Porządek przedstawiamy poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Konkurs na realizację zadań publicznych zleconych przez Powiat organizacjom pozarządowym

Zarząd Powiatu Starachowickiego ogłosił otwarty konkurs na realizację zadań publicznych zleconych przez Powiat do realizacji organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2017 r. Uchwała w tej sprawie znajduje się w załączeniu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Spotkanie opłatkowe w starostwie

Zdrowych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia życzył dziś pracownikom Starostwa Powiatowego w Starachowicach starosta Dariusz Dąbrowski, wspólnie z wicestarostą Agatą Gałką – Bernacką oraz członkiniami Zarządu: Beatą Stąpor i Lidią Dziura. Dziękując za całoroczną pracę, życzyli załodze by przyszły rok przyniósł realizację wszelkich zamierzeń, a także planów. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS