2°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1015 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
5 °C 4 °C 3 °C 6 °C 9 °C
-2 °C -0 °C 1 °C 0 °C 4 °C
środa, 2 października 2019 12:31

W piątek 27 września br. w  Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach Starosta Starachowicki Piotr Babicki przy kontrasygnacie Skarbnik Powiatu Magdaleny Zawadzkiej podpisał umowę na dofinansowanie Domów Pomocy Społecznej. Łącznie Powiat Starachowicki otrzymał z rąk Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek 139 280 zł.


poniedziałek, 30 września 2019 14:40

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski uczestniczył w uroczystych obchodach 80. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, jakie odbyły się 27 września br. przy Panteonie Polskiego Państwa Podziemnego, a później na leśnej polanie, przy kapliczce św. Jacka w Wąchocku. Ich organizatorem był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, koła w Wąchocku oraz Starachowicach. 


środa, 25 września 2019 11:12

W najbliższy czwartek, tj. 26 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XIII sesja Rady Powiatu. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie na żywo transmitowane na na stronie internetowej powiatu http://powiat.starachowice.pl/?pid=65. Porządek sesji prezentujemy poniżej.

 

 


wtorek, 24 września 2019 15:40

W poniedziałek 23 września br. Starosta Starachowicki Piotr Babicki wziął udział w obchodach 100-lecia powołania Służb Sanitarnych. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP Maria Zuba, Jolanta Solecka z Narodowego Instytutu Zdrowia oraz wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik. Na ręce Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Jarosława Ciury starosta starachowicki złożył życzenia i podziękowania za sumienną pracę dla wszystkich pracowników służby sanitarnej.

 


wtorek, 24 września 2019 15:23

W okolicach Harcerskiego Ośrodka „Lubianka” odbyły się XIII Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego oraz Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek. W zawodach zorganizowanych 20 września 2019 r. wzięło udział 24 drużyn z całego województwa świętokrzyskiego. Zespoły rywalizowały w trzech kategoriach o puchar Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego.


wtorek, 24 września 2019 15:11

W piątek 20 września br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 odbyło się spotkanie w ramach projektu pt. „Innovative teaching methods - a way to reduce pupils absence („Innowacyjne metody nauczania drogą do zredukowania absencji uczniów”) podsumowujące wizytę zagranicznych gości w Polsce. W spotkaniu wziął udział wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski.


poniedziałek, 16 września 2019 15:04

W dniu dzisiejszym w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się spotkanie podczas którego promesy na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Czek na kwotę 3 600 000 zł odebrał z rąk Wojewody Starosta Starachowicki Piotr Babicki.


środa, 11 września 2019 18:24

 

Potrójne dożynki odbyły się w niedzielę 8 września 2019 r. na terenie Gminy Pawłów. Mimo początkowej pochmurnej i deszczowej pogody zgromadziły bardzo dużą ilość osób. Starosta Piotr Babicki wraz z wójtem Markiem Wojtasem dziękowali za pracę rolnikom.


środa, 11 września 2019 15:27

20 września br. w hali spustowej Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędą się 9. Noce Teatralne, organizowane przez Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicachw partnerstwie z Muzeum Przyrody i Techniki, Starachowickim Centrum Kultury, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 i Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach. Na scenie wystapią: Eko Teatr, Teatr Panopticum i znany aktor Artur Barciś ze swoim show. Już dziś zapraszamy!


środa, 11 września 2019 08:33

Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki otrzymało ponad 25 tys. zł z rezerwy celowej MSWiA na realizację rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na realizację projektu „Świętokrzyska koalicja seniorów”, w partnerstwie z Powiatem Starachowickim. W podpisaniu umowy pomiędzy wojewodą Agatą Wojtyszek a prezes Stowarzyszenia Elżbietą Pryciak uczestniczył starosta Piotr Babicki wspólnie z wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim, a także komendantem wojewódzkim policji, nadinsp. Pawłem Dzierżakiem.