Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

W trosce o nadzór budowlany

Radni Rady Powiatu w Starachowicach wystąpili z apelem do Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Beaty Szydło w sprawie dalszego funkcjonowania nadzoru budowlanego w Starachowicach. Uchwałę w tej sprawie poparli wszyscy samorządowcy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nowy nabytek strażaków

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach jest już w posiadaniu nowej łodzi płaskodennej - pionier multi gen III z przyczepą specjalistyczną Respo  i silnikiem o mocy 50 KM. Łódź ma długość ponad 5 m i waży ok. 430 kg. Jest w stanie pomieścić od 8 do 10 osób. W tym roku będzie się także starać o zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego do ograniczania stref skażeń, o czym mówili na konferencji starosta Danuta Krępa oraz komendant Wiesław Ungier.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Armia wzywa na komisję

27 lutego br. rusza w naszym powiecie kwalifikacja wojskowa, potrwa do 29 marca. Obowiązek stawienia się przed komisją lekarską dotyczy 664 osób, głównie mężczyzn urodzonych w 1998 roku.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Klub Olimpiad Specjalnych już działa

Starachowicki Klub Olimpiad Specjalnych ARKA oficjalnie rozpoczął już swoją działalność. Gros jego członków stanowią wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, placówki prowadzonej przez Powiat Starachowicki. O jego ogromnej roli w procesie wychowania oraz rehabilitacji mówiła na konferencji prasowej Monika Nowak, Członek Zarządu Powiatu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kombatanckie obrady

Tematowi obchodów świąt państwowych i rocznic w 2017 roku poświęcone było wtorkowe posiedzenie (21 lutego br.) Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Starachowicach, w którym wziął udział niemal cały Zarząd Powiatu Starachowickiego. Zaproszenie przyjęli także: poseł Krzysztof Lipiec i Karol Fijałkowski, pełnomocnik marszałka ds. kombatantów i osób represjonowanych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dobre wieści w sprawie spółdzielni

Wspólna inicjatywa Powiatu Starachowickiego i Gminy Starachowice w zakresie utworzenia spółdzielni socjalnej osób prawnych znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej formularzy rekrutacyjnych  Kielecko - Ostrowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Jest duża szansa na zdobycie ok. 100 tys. zł dofinansowania z RPO i utworzenie pierwszej takiej placówki w mieście.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Powiat przekaże Gminie grunty pod zbiornikiem Lubianka

Dzisiaj, tj. 20 lutego, w Starostwie Powiatowym w Starachowicach zawarte zostało porozumienie między Powiatem Starachowickim a Gminą Starachowice w sprawie przekazania Gminie nieruchomości zajętej pod zbiornik LubiankaUmożliwi to miastu skuteczne aplikowanie o środki na rewitalizację tego obszaru.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Pracowali w komisjach

Trwają przygotowania do XXVIII sesji Rady Powiatu, jaka została zaplanowana na 23 lutego br. Przez cały tydzień radni pracowali w komisjach zgłębiając treści, które będą przedmiotem obrad.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nowa sieć szkół w powiecie przyjęta

Radni powiatu starachowickiego przyjęli na sesji nowe rozwiązania dla sieci szkół specjalnych i ponadgimnazjalnych. Zmiany wymusza wprowadzana od 1 września 2017 roku reforma oświaty. Rewolucji ani w systemie szkolnictwa specjalnego, ani ponadgimnazjalnego nie będzie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nowy członek Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

Radny Paweł Lewkowicz został nowym członkiem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Jest to organ w administracji powiatu powołany w celu realizacji zadań starosty w zakresie zwierzchnictwa nad powiatowymi  służbami, inspekcjami i strażami oraz innych zadań dotyczących porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS