-3°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1012 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
1 °C -1 °C -2 °C -3 °C 0 °C
-4 °C -4 °C -9 °C -11 °C -11 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 21 października 2020 13:15

Zarząd Powiatu Starachowickiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Starachowickiego w 2021 r. Oferty należy składać do dnia 16 listopada br. Szczegóły poniżej. 


piątek, 16 października 2020 14:57

Starostwo Powiatowe w Starachowicach z dniem 19 października br. wznowi przyjęcia interesantów. Bezpośrednia obsługa mieszkańców odbywać się będzie po uprzednim umówieniu się telefonicznie, przy zachowaniu wszystkich niezbędnych rygorów sanitarnych.


piątek, 16 października 2020 12:07

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach zachęca do ochotniczego odbycia służby przygotowawczej.  Szczegóły na temat możliwości ochotniczego odbycia służby przygotowawczej, na plakacie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach, zamieszczonym poniżej.  


piątek, 16 października 2020 11:41

Ogłoszenie Starosty Starachowickiego o I przetargu ustnym nieograniczonym na oddanie w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat nieruchomości Skarbu Państwa.


czwartek, 15 października 2020 10:55

Międzynarodowy Dzień Białej Laski – Święto Osób Niewidomych zorganizował po raz kolejny Zarząd Polskiego Związku Niewidomych w Starachowicach. Z uwagi na wyjątkowe okoliczności spotkanie  odbyło się w kameralnym gronie, w plenerze.  Życzenia od władz powiatowych przekazał Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek.


środa, 14 października 2020 08:17

Drogim Pedagogom i Pracownikom Oświaty

składam najserdeczniejsze życzenia

w

Dniu Edukacji Narodowej.

Wasza praca to zawsze „pierwsza linia frontu”

dla rozwoju młodego człowieka.

Bądźcie silni i zdrowi!    

Piotr Babicki

Starosta Starachowickiwtorek, 13 października 2020 09:48

Za nami IV Starachowicka Starzała, wielkie kolarskie widowisko organizowane przez firmę Poland Bike przy współpracy z Powiatem Starachowickim, Miastem Starachowice, samorządami gmin Brody, Pawłów i Bodzentyn oraz Hotelem Europa. Tegoroczne zawody skierowane były do kolarzy z licencjami masters i wszystkich amatorów ścigających się na rowerach szosowych. Mimo ograniczeń związanych z pandemią było sporo nowości – więcej kategorii wiekowych i nagród finansowych.


poniedziałek, 12 października 2020 07:53

Chór „Portamento”, działający przez lata w Młodzieżowym Domu Kultury, a dziś w starachowickim Parku Kultury zdobył nagrodę Grand Prix na III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze”. Wyróżniona została też jego dyrygentka - Bożena Magdalena Mrózek, która odebrała Nagrodę Specjalną Dyrektora Radia Nadzieja dla najlepszego dyrygenta.


poniedziałek, 12 października 2020 07:40

Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego Sp. z o.o. przyciąga przedsiębiorców szukających atrakcyjnych źródeł finansowania biznesu. Z pomocy finansowej mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy, których firmy już działają na rynku, jak i ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie, a zaprezentują interesujący pomysł na start-up. Jednym z warunków uzyskania pożyczki jest działanie na terenie województwa świętokrzyskiego.


piątek, 9 października 2020 11:45

Zgodnie z decyzją Wojewody Świętokrzyskiego z dn. 9.10.2020 r., od 9 października br. do odwołania PZOZ w Starachowicach ma leczyć pacjentów wyłącznie z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.