Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

I Powiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych

Starosta Danuta Krępa dokonała uroczystego otwarcia I Powiatowego Przeglądu Kapel i Zespołów Weselnych, którego pomysłodawcą był wójt Gminy Mirzec, a organizatorami: Gmina Mirzec, a także Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Niech się święci 3 Maj!

Koncert Kompanii Estradowej „Patrol” Świętokrzyskiego Batalionu im. Czwartaków, msza święta w intencji Ojczyzny oraz złożenie kwiatów przed Pomnikiem Niepodległości - tak świętowano rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Starachowicach. Organizatorem tegorocznych obchodów była starosta starachowicki Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wystawa "Mnisi i Hutnicy"

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach zapraszaja mieszkańców na wystawę "Mnisi i Hutnicy", która odbędzie się 12 maja br. w muzealnej galerii "W Wieży".

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Powiat wspiera niepełnosprawnych

2 209 698 zł - tyle dokładnie pieniędzy wydatkowano w ubiegłym roku na realizację zadań na rzecz osób niepełnosprawnych w naszym powiecie. Dzięki tym środkom mogły one skorzystać zarówno z rehabilitacji społecznej, jak i zawodowej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Gminy zajmą się powiatową zielenią

Utrzymaniem zieleni w obrębie pasów dróg powiatowych przebiegających przez gminy: Brody, Mirzec, Wąchock i Pawłów przez trzy najbliższe lata zajmować się będą wspomniane gminy. Powiat przekazał im środki na realizację tego zadania.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Pożegnali zastępcę komendanta

Władze powiatu pożegnały na sesji st. bryg. Tadeusza Kępę, zastępcę komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, który z dniem 28 kwietnia przeszedł na zasłużoną emeryturę. Za pełną poświęceń służbę oraz działania, podejmowane  na rzecz bezpieczeństwa podziękowała pożarnikowi starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Starosta sadziła las

"1000 drzew na minutę" - pod takim hasłem w Nadleśnictwie Starachowice odbyła się lokalna edycja ogólnopolskiej akcji sadzenia lasu w ramach Dni Lasu. Wzięła w niej również udział starosta Danuta Krępa, która pod okiem leśników zasadziła sosnę

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Święto Konstytucji 3 Maja w Starachowicach

Starosta Danuta Krępa zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczystości 226. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Starachowicach. Program uroczystości znajdziecie Państwo poniżej. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

PWiK rozpoczęło chlorowanie wody

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach informuje, że w związku ze zmienionym składem mikrobiologicznymwody z Ujęcia Wody w Trębowcu 28 kwietnia rozpoczęto prewencyjne chlorowanie wodociągu. Zalecane jest spożywanie wody po przegotowaniu. Przewidywany termin zakończenia chlorowania to 8 maja br.

 

kategoria: Aktualności

Powiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych

Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz Zarząd Stowarzyszenia  „Wspólnie dla Gminy Mirzec”  zapraszają mieszkańców powiatu starachowickiego na „Powiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych”, który odbędzie się podczas „Mirzeckiej Majówki” 3 maja 2017 roku w Amfiteatrze w Mircu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS