Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie starachowickim

Od 1 stycznia 2018 r. Powiat Starachowicki świadczy nieodpłatną pomoc prawną dla mieszkańców w czterech punktach. Dwa z nich mieszczą się w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, przy ul. Borkowskiego 4 (pokój 124), a dwa pozostałe w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, przy ul. Radomskiej 45. Poniżej prezentujemy zasady udzielania pomocy i harmonogram dyżurów radców prawnych i adwokatów.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Szpital bez dofinansowania na sprzęt kardiologiczny

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach nie otrzyma dofinansowania na zakup sprzętu kardiologicznego, o które starał się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020. Zdecydował tak Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, rozstrzygając konkurs z działania 7.3 RPO – „Infrastruktura zdrowotna i społeczna". Władze powiatu zapowiedziały, że będą się odwoływać.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zakończyli sezon studniówek

Bale młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach zakończyły sezon studniówek w naszym powiecie. Starosta Danuta Krepa odwiedziła licealistów „Jedynki”, którzy bawili się w Hotelu Europa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Słynne zawody łazików marsjańskich w naszym muzeum!

Powiat Starachowicki będzie współorganizatorem największego wydarzenia robotyczno – kosmicznego w Europie – European Rover Challenege. Słynne zawody łazików marsjańskich, które gromadzą najlepsze drużyny konstruktorskie z całego świata oraz dziesiątki tysięcy widzów, odbędą się u nas, na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

"TY - TO -TE" Wernisaż wystawy Katarzyny Gritzmann

W najbliższy czwartek, tj. 8 lutego br. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Katarzyny Gritzmann "TY-TO-TE" PorteTY - miasTO - TEchnika. Imprezę organizuje Młodzieżowy Dom Kultury we współpracy z książnicą. Zapraszamy wszystkich na salę wystaw Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Kochanowskiego 5). Wstęp wolny.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wyniku otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych

Zarząd Powiatu Starachowickiego zatwierdził wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu w 2018 r. we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W tym roku na konkurs wpłynęły 92 oferty, z czego Komisja wybrała 68 najkorzystniejszych, na łączną kwotę 189 tys. zł.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kolejny bal za nami

Kolejni uczniowie naszej placówki bawili się na studniówce w ubiegły weekend. 27 stycznia br. swój pierwszy prawdziwy bal przeżyła młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Dobrej zabawy życzył im wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XL Sesja Rady Powiatu w Starachowicach

W najbliższą środę, tj. 31 stycznia br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach (ul. W. Borkowskiego 4) odbędzie się XL Sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00, a jego porządek przedstawiamy poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przejście nad torami kolejowymi drogowym priorytetem Powiatu

Budowa przejścia nad torami kolejowymi w Starachowicach Zachodnich będzie jednym z największych przedsięwzięć drogowych realizowanych przez Powiat Starachowicki o strategicznym znaczeniu dla usprawnienia komunikacji i bezpieczeństwa w mieście. Jeszcze w tym roku ogłoszony ma zostać przetarg na wykonanie tego zadnia. Sama realizacja tej inwestycji miałaby potrwać od marca 2019 r. do końca czerwca 2020 r.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS