Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Uwaga na upały

Upały nie odpuszczają. Temperatura w granicach 37 stopni Celsjusza może się utrzymywać nawet do soboty, 5 sierpnia. Nadal obowiązuje ostrzeżenie 3. stopnia w naszym regionie. Zachowajmy ostrożność!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Sanepid ostrzega przed upałem.


Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Starachowicach radzi jak bezpiecznie przeżyć upalne dni.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Oddajmy krew w Święto Wojska Polskiego

13 sierpnia w Sanktuarium Matki Bolesnej w Kałkowie – Godowie odbędą się uroczystości patriotyczno – religijne związane ze Świętem Wojska Polskiego. Towarzyszyć im będzie akcja krwiodawstwa, do udziału w której zachęcamy wszystkich mieszkańców. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Chcemy ożywić „LEGENDĘ STARA”

Pamiętacie Państwo wyścigi samochodowe, jakie w latach 70-tych rozgrywane były w Starachowicach? A może posiadacie z nich zdjęcia? Jeśli tak, to zapraszamy do Wydziału Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Chcemy ożywić tamte wspomnienia i podczas tegorocznej edycji Zlotu Pojazdów Zabytkowych 3.LEGENDA STARA nawiązać do tych wydarzeń. Czekamy na Państwa do 15 sierpnia br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Złote Gody w gminie Mirzec

Blisko 30 par z gminy Mirzec świętowało w ten czwartek, tj. 13 lipca jubileusz: 50, 60 i 65 –lecia pożycia małżeńskiego świętowało W tym wyjątkowym dniu towarzyszyła im również starosta Danuta Krępa, gratulując pięknej rocznicy i życząc długich lat życia w dobrym zdrowiu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wernisaż wystawy "Wspomnień czar – SHL"

21 lipca w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się wernisaż wystawy  pt. „Wspomnień czar – SHL”. A jest co wspominać, kielecka fabryka SHL działa już nieprzerwanie od 100 lat, a jej losy związane są również ze Starachowicami. To właśnie tam produkowano kabiny montowane  w pierwszych ciężarówkach STAR 20, 21, 25, a od przełomu lat 60 i 70 XX w. nadbudowy różnego przeznaczenia.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Partnerstwo na rzecz e-Geodezji

W partnerstwie z Powiatem Skarżyskim oraz Koneckim, władze Powiatu Starachowickiego realizować chcą projekt „e- Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny Województwa Świętokrzyskiego”, finansowany ze środków zewnętrznych w tym Regionalnego Programu Operacyjnego.  Zgodę na przystąpienie Powiatu do uczestnictwa w projekcie w charakterze partnera wyraziła w poniedziałek, 10 lipca Rada Powiatu w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

I Starachowicka Strzała zakończona sukcesem

Blisko 150 kolarzy, ok. 50 uczestników parady w tym sam Zenon Jaskuła, wicemistrz olimpijski, wicemistrz świata i trzeci kolarz Tour de France, a do tego trzy dystanse – MTB, mini oraz królewski. I Starachowicka Strzała okazała się strzałem w dziesiątkę. Sobotni wyścig cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno rowerzystów, jak i samych mieszkańców. Już dzisiaj możemy powiedzieć, że doczeka się on kolejnej odsłony w następnym roku. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

To już jutro! I Starachowicka Strzała

Setki kolarzy na rowerach szosowych i górskich, biorący udział w wyścigu I Starachowickiej Strzały, między godz. 11 a 14.30 przemkną w sobotę (8 lipca) przez Powiat Starachowicki. Mieszkańców uspokajamy. Ruch na ulicach odbywać się będzie normalnie. Kolarze będą korzystać z jednego pasu ruchu, pilotowani przez służby. Mieszkańców zachęcamy do kibicowania na trasie, apelując o zachowanie bezpieczeństwa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

OHP rekrutuje młodzież

Trwa nabór młodzieży między 15 a 18 rokiem życia do jednostek – opiekuńczo – wychowawczych Ochotniczych Hufców Pracy na rok szkolny 2017/2018. To doskonała okazja na zdobycie zawodu z przyszłością i zwiększenie swojej atrakcyjności na wymagającym rynku pracy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS