Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Wiwat Maj, 3 Maj!

Władze powiatu uczciły 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości odbyły się tradycyjnie w kościele pw. Wszystkich Świętych i pod Pomnikiem Niepodległości w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Tort dla Niepodległej

Starosta Danuta Krępa częstowała w Dzień Flagi RP „tortem dla Niepodległej” wszystkich, którzy przyszli na rynek by wspólnie świętować to wydarzenie. Na uczestników czekały także występy dziecięcego zespołu folklorystycznego „Kukułeczka” i wokalistów Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Strażacy uczcili Dzień Flagi RP

Uroczystym apelem z okazji Dnia Flagi RP i zmianą służby inaugurującą Dni Ochrony Przeciwpożarowej rozpoczęły się dzisiaj (2 maja) obchody Dnia Flagi w naszym powiecie. Starosta Danuta Krępa dziękowała strażakom za ich codzienną służbę i za ich świadectwo przywiązania do Rzeczypospolitej. Przypominamy, że o godz. 16.00 na Rynku w Starachowicach, starosta częstować będzie mieszkańców tortem dla Niepodległej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Udany spektakl Teatru Święty Spokój z Rudek

Spektakl „Mąż zmarł ale już mu lepiej” w wykonaniu artystów z Teatru Święty Spokój działającego przy Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Rudkach zgromadził tłumy w Starachowickim Centrum Kultury. Wśród gości, którzy go obejrzeli była również starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Majówka dla Niepodległej

Starosta Danuta Krępa zaprasza wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w obchodach Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

25 lat Gazety Starachowickiej

Władze powiatu uczestniczyły w jubileuszu 25–lecia Gazety Starachowickiej, połączonym z benefisem Wiesławy Żyły, długoletniej Redaktor Naczelnej „Zielonej”, która obchodzi w tym roku 50–lecie swej pracy dziennikarskiej. Była to znakomita okazja do wspomnień i podziękowań.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Spotkanie z ministrem Dworczykiem

Starosta Danuta Krępa uczetniczyła w spotkaniu z Ministrem Michałem Dworczykiem, Szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rozmowy dotyczyły wniosku  Powiatu na dofinansowanie przeniesienia oddziału zakaźnego do bloku C w budynku nowego budynku. Przypomnijmy, że  władze powiatu starają się o pomoc  na poziomie 80 proc.  Wniosek, jaki został złożony do wojewody w styczniu br. opiewa na kwotę blisko 3 mln 750 tys. zł, z czego 2 mln 950 tys. zł przeznaczone zostaną na prace budowlane związane z dostosowaniem pomieszczeń do wymogów nowej ustawy o działalności leczniczej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przypominamy o konieczności sprzątania chodników

Przypominamy właścicielom nieruchomości o obowiązku utrzymania w czystości chodników. Obowiązek ten dotyczy właścicieli wszystkich nieruchomości, niezależnie od ich przeznaczenia i sposobu użytkowania. Nie ma znaczenia czy działka granicząca z chodnikiem jest zabudowana ani czy właściciel zamieszkuje posesję.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Aktywizacja – Szkolenie – Praca

Masz powyżej 29 lat? Niskie kwalifikacje? Nadal pozostajesz bez pracy? Od dawna już bierny zawodowo? To coś dla Ciebie! Akademia Przedsiębiorczości w Starachowicach ruszyła z projektem „AKTYWIZACJA - SZKOLENIE - PRACA”, współfinansowanym ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Ma on na celu podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zwiększenie kwalifikacji i umiejętności adekwatnych do potrzeb rynku pracy, dając w ten sposób szansę na podjęcie zatrudnienia ponad 80 mieszkańcom województwa świętokrzyskiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dodatkowe dyżury w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej

W związku z tym, że 1 oraz 3 maja br. przypadają dni ustawowo wolne od pracy (Święto Pracy i Święto Konstytucji 3 Maja) mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej 30 kwietnia br., a także 2 i 4 maja br. Dyżury w dwóch punktach zlokalizowanych w Urzędzie Miejskim pełnione będą aż do godz. 20.30.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS