Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Rekordowe granie Orkiestry w naszym powiecie

105 654,02 zł – tyle dokładnie udało się zebrać podczas tegorocznej, 26. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starachowicach, którą objęła swym patronatem Starosta Danuta Krępa. Mieszkańcy po raz kolejny udowodnili jak duże i jak bardzo ofiarne mają serca.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Noworoczne spotkanie z kombatantami

Starosta Danuta Krępa wspólnie z posłem Krzysztofem Lipcem złożyła noworoczne życzenia członkom Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ruszył super szybki internet dla szkół

Starosta Danuta Krępa uczestniczyła w uruchomieniu pilotażowego dostępu do bardzo szybkiego internetu dla dwóch szkół w województwie świętokrzyskim, w tym Szkoły Podstawowej w Godowie (pow. starachowicki). Jako pierwsze w regionie będą one testować dostęp do szerokopasmowego internetu, który został wybudowany w ramach programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Zgodnie z założeniami rządowego programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, obejmującego wszystkie szkoły w kraju, od września br. ruszy uruchamianie nieopłatnego korzystania z dostępu do internetu przez wszystkie placówki w Polsce.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nasze licea w Rankingu Perspektyw

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach znalazło się na 6. miejscu w województwie świętokrzyskim (i 323 w kraju) najnowszego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2018, organizowanego przez „Perspektywy”. Kolejna z naszych placówek, II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica, sklasyfikowana została na miejscu 25. w naszym regionie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kolejkowy system internetowy jest wyłączony

W związku z utrudnieniami w funkcjonowaniu systemu CEPIK 2.0. kolejkowy system internetowy w Wydziale Komunikacji i Dróg został wyłączony. Petenci będą obsługiwani zgodnie z kolejnością zgłaszania.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

X edycja Nagrody Świętokrzyska Victoria


Wydział Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie informuje, że Samorząd Województwa Świętokrzyskiego organizuje X Jubileuszową edycje Nagrody Marszałka  „ŚWIĘTOKRZYSKA VICTORIA”.
kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych

Powiat Starachowicki jest współorganizatorem XII Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863R Szydłowiec - Kierz Niedźwiedzi - Zbijów Mały – Mirzec – Wąchock, który uzyskał w tym roku Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Impreza rozpocznie się 19 stycznia br. na Rynku Wielkim w Szydłowcu, a już w sobotę, 20 stycznia przeniesie się do naszego powiatu (Mirzec), gdzie będzie gościć aż do niedzieli, 21 stycznia, na kiedy zaplanowano Centralne Obchody 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego w Wąchocku. Zachęcamy do uczestnictwa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nabór do Komisji Konkursowej otwartego konkursu ofert

Zaproszenie dla osób reprezentujących organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust.3 ustawy z dnia 23 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach Komisji Konkursowej otwartego konkursu ofert organizowanego przez Powiat Starachowicki. Zgłoszenia należy składać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Starachowicach (Zespół ds. Polityki Społecznej) do 12 stycznia br. Szczegóły dotyczące naboru znajdują się w dokumencie załączonym poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zakaźny nie zagrożony

Nie ma zagrożenia dla funkcjonowania oddziału zakaźnego w starachowickim szpitalu. Jest już decyzja Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, dająca 1,5 roku na dostosowanie pomieszczeń do nowych wymagań, jak poinformowała na konferencji Starosta Starachowicki Danuta Krępa

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Na rondzie wre praca

Starosta Danuta Krępa wizytowała dzisiaj (3 stycznia br.) postępy prac przy budowie ronda u zbiegu ulic: Szkolnej oraz Iglastej w Starachowicach. Mimo opóźnień spowodowanych komplikacjami przy przepinaniu sieci wodociągowej, gazowej i kabli energetycznych, idą one dość sprawnie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS