Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Dyskutowali o podziale środków z PFRON – u

Zaopiniowaniu projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie podziału środków PFRON w 2017 r. poświęcone było w większości wtorkowe posiedzenie (7 marca br.) Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych z udziałem wicestarosty Marka Pawłowskiego. Członkowie przyjrzeli się też kryteriom dofinansowań zadań z zakresu rehabilitacji społecznej, jakie będą realizowane w tym roku.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dzień Kobiet

   Z okazji Dnia Kobiet
   składamy najserdeczniejsze życzenia
   wszelkiej pomyślności, radości oraz spełnienia marzeń
   wszystkim mieszkankom Powiatu Starachowickiego.
   Życzymy by zawsze pamiętano o Waszej codziennej pracy,
   nieustannym trudzie, poświęceniu i trosce o innych.

 Zarząd Powiatu Starachowickiego

 

kategoria: Aktualności

Spedytorzy z patronatem

Firma Silvan Loogistics Sp. z o.o. S.K.A z siedzibą w Starachowicach obejmie swym patronatem klasy kształcące młodzież w zawodzie technik spedytor w Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. 2 marca br. starosta Danuta Krępa w imieniu Powiatu Starachowickiego zawarła porozumienie w tej sprawie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Bezpłatne badania cytologiczne

Od 13 do 16 marca (od godz. 10.00 do 16.00) na parkinku przez budynkiem Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach im. Jana Pazdura w Starachowicach będzie dostępny cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Zapraszamy mieszkanki do skorzystania z możliwości wykonania bezpłatnych badań.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

75. rocznica powstania Armii Krajowej

Starosta Danuta Krępa wzięła udział w konferencji z okazji 75. rocznicy przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, zorganizowanej pod jej patronatem przez Komendę Powiatową Policji w Starachowicach. Podczas spotkania można było wysłuchać referatów na temat Armii Krajowej, Grupy Rezerwy Policji Państwowej w Golędzinowie – miejsca służby Jana Piwnika, ale także policji państwowej we wrześniu 1939 r. czy formowania i działalności Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury”. Odbyła się również prelekcja filmu „Ostatni żołnierze Ponurego”.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rozmaitości na talerzu

Międzyszkolny konkurs fotograficzny „Rozmaitości na talerzu” pod patronatem starosty Danuty Krępy został już rozstrzygnięty. Autorom siedmiu najlepszych prac wręczono 28 lutego nagrody.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ruszyła kwalifikacja wojskowa

Starosta Danuta Krępa otworzyła dziś (27 lutego) oficjalnie kwalifikację wojskową w Powiecie Starachowickim, która potrwa do 29 marca. Obowiązek stawienia się przed komisją lekarską dotyczy 664 osób, głównie mężczyzn urodzonych w 1998 roku.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przekazanie Lubianki stało się faktem

Dziś  tj. 27 lutego w obecności notariusza starosta Danuta Krępa podpisała akt notarialny, na mocy którego grunty pod zbiornikiem Lubianka staną się własnością Gminy Starachowice. Umożliwi to miastu skuteczne aplikowanie o środki na rewitalizację tego obszaru.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Święto miejskiego samorządu

100 rocznicę pierwszego posiedzenia Rady Miejskiej w Starachowicach świętował 24 lutego br. miejski samorząd. Wyrazy uznania i gratulacje w imieniu swoim i władz powiatowych złożyła samorządowcom starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nowa wiceprzewodnicząca

Radna Dorota Boska – Nowakowska została nową wiceprzewodniczącą Rady Powiatu w Starachowicach. Radni dokonali wyboru na sesji, która odbyła się w czwartek 23 lutego br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS