Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Z wizytą w ministerstwach

Na temat konieczności przeniesienia oddziału zakaźnego do nowej lokalizacji w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach i rozwoju powiatowej infrastruktury sportowej starosta Danuta Krępa rozmawiała z ministrem Markiem Suskim, szefem Gabinetu Prezesa Rady Ministrów oraz Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki,  Jarosławem Stawiarskim.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przekazanie wozu dla OSP Ostrożanka

Starosta Danuta Krępa została matką chrzestną „Ostrego”, wozu bojowego, jaki  w dniu strażackiego święta trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrożance. W uroczystym przekazaniu pojazdu uczestniczyli również poseł Krzysztof Lipiec, wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Bętkowski, zastępca świętokrzyskiego komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach Robert Sabat, komendant powiatowy PSP w Starachowicach Wiesław Ungier, wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn, a także samorządowcy oraz mieszkańcy tej gminy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Trwa nabór projektów do Programu Razem Bezpieczniej na 2018 r.

Rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa w ramach Programu "Razem Bezpieczniej" na rok 2018. Można je składać do 21 maja br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wiwat Maj, 3 Maj!

Władze powiatu uczciły 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości odbyły się tradycyjnie w kościele pw. Wszystkich Świętych i pod Pomnikiem Niepodległości w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Tort dla Niepodległej

Starosta Danuta Krępa częstowała w Dzień Flagi RP „tortem dla Niepodległej” wszystkich, którzy przyszli na rynek by wspólnie świętować to wydarzenie. Na uczestników czekały także występy dziecięcego zespołu folklorystycznego „Kukułeczka” i wokalistów Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

VII Noc Muzeów w Starachowicach

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na VII już Noc Muzeów, która odbędzie się 19 maja br. Tegorocznej imprezie przyświecać ma hasło "Niepodległa". Oprócz koncertu S.H.A. czyli dwóch wokalistek - Susanny Jarej i Hanki Wójciak, odbędzie się finał konkursu „Niepodległa – Tak ją czuje” w budynku Hali Lejniczej. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

XIX Jarmark u Starzecha

26 maja br.  na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się XIX już Jarmark u Starzecha. To cykliczne wydarzenie ma charakter święta Powiatu Starachowickiego. Nie zabraknie na nim artystycznych, sportowych, a nawet kulinarnych przeglądów gmin. Tegoroczną nowością będzie Turniej Gmin „Między nami gminami”, a gwiazdą wieczoru - wybrany przez Państwa w plebiscycie - Rafał Brzozowski.

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

Strażacy uczcili Dzień Flagi RP

Uroczystym apelem z okazji Dnia Flagi RP i zmianą służby inaugurującą Dni Ochrony Przeciwpożarowej rozpoczęły się dzisiaj (2 maja) obchody Dnia Flagi w naszym powiecie. Starosta Danuta Krępa dziękowała strażakom za ich codzienną służbę i za ich świadectwo przywiązania do Rzeczypospolitej. Przypominamy, że o godz. 16.00 na Rynku w Starachowicach, starosta częstować będzie mieszkańców tortem dla Niepodległej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Udany spektakl Teatru Święty Spokój z Rudek

Spektakl „Mąż zmarł ale już mu lepiej” w wykonaniu artystów z Teatru Święty Spokój działającego przy Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Rudkach zgromadził tłumy w Starachowickim Centrum Kultury. Wśród gości, którzy go obejrzeli była również starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Majówka dla Niepodległej

Starosta Danuta Krępa zaprasza wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w obchodach Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS