4°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1015 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
5 °C 4 °C 3 °C 6 °C 9 °C
-2 °C -0 °C 1 °C 0 °C 4 °C
poniedziałek, 14 października 2019 22:09

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach dysponuje już onkoczepkiem - urządzeniem zapobiegającym utracie włosów przy stosowaniu chemioterapii dożylnej. Wciąż jednak brakuje jeszcze 35 tys. zł do jego zakupu. Stąd pomysł organizacji koncertu charytatywnego pod patronatem Starosty Piotra Babickiego. Impreza odbędzie się 26 października br. w Starachowickim Centrum Kultury. Zapraszamy serdecznie!


poniedziałek, 14 października 2019 21:52

W najbliższą środę, tj. 16 października br. biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne. Tych, którzy chcieliby skorzystać z porad zapraszamy już w czwartek, 17 października br. Przypominamy, że Powiatowy Rzecznik Konsumentów przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach pracy starostwa tj. od godz. 7.30 do godz. 15.30 w pokoju 212 ( II piętro). Zachęcamy do skorzystania!


czwartek, 10 października 2019 10:54

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przypadającego na 14 października  Starosta Piotr Babicki wręczył dziś (tj. 10 października br.) nagrody nauczycielom, pracującym w placówkach zarządzanych przez Powiat. Otrzymało je dwunastu pedagogów. W gronie odznaczonych, nagrodzonych i wyróżnionych w tym roku znalazło się ponad 50 nauczycieli.


wtorek, 8 października 2019 13:42

Starosta Starachowicki zarządził przeprowadzenie konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Powiatu w Starachowicach w sprawie uchwalenia Rocznego Programu Współpracy Powiatu z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2020 r. Odbędą się one w terminie od 16 do 21 października br. Uwagi oraz opinie należy składać w formie pisemnej w Kancelarii Ogólnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach, przesyłać drogą pocztową albo elektroniczną. Szczegóły w załączonym poniżej Zarządzeniu nr 76/2019 Starosty Starachowickiego z dn. 08.10.2019. 


wtorek, 8 października 2019 10:39

7 października br. starachowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki. W tym uroczystym wydarzeniu towarzyszyli słuchaczom: starosta Piotr Babicki i wicestarosta Dariusz Dąbrowski, który został wybrany przewodniczącym  Rady Naukowej UTW w Starachowicach. 


wtorek, 8 października 2019 09:03

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Ryszardem Nowakiem uczestniczyli w uroczystym otwarciu hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Tychowie Starym. Pogratulowali oni mieszkańcom obiektu na miarę czasów.


wtorek, 8 października 2019 08:49

Cystersi z Wąchocka świętują w tym roku 840.rocznicę fundacji swego opactwa. Z tej właśnie okazji 5 października br. obyło się sympozjum naukowe z udziałem naukowców z Wrocławia, Poznania, Kielc, Krakowa i Warszawy. Powiat Starachowicki reprezentował wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


piątek, 4 października 2019 08:41

3 października br., w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Świętokrzyska koalicja seniorów- Etap II Przepisy na bezpieczeństwo”, realizowanego przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki w partnerstwie m.in. z Powiatem Starachowickim. Z tej właśnie okazji gościliśmy w naszym powiecie seniorów z całego regionu. Mieli oni okazję zwiedzić nasze muzeum i uczestniczyć w przygotowanym dla nich bloku profilaktycznym.


środa, 2 października 2019 13:12

We wtorkowe południe 1 października w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 obchodzony był Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Niewidomych koło w Starachowicach. Na ręce Prezes Izabeli Wałędze najlepsze życzenia i podziękowania za pracę na rzecz środowiska osób niewidomych i słabowidzących złożył Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek.


środa, 2 października 2019 12:36

27 września minęła 80 rocznica utworzenia "Szarych Szeregów". Uroczysty apel Hufca Starachowice na placu pod skałkami zainaugurował nowy rok harcerski. Podczas apelu odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom gry „Niepokonani 1939-45”. Ponad 200 osób zmagało się konkurencjami które mieściły się na 14 punktach na terenie całego miasta. Punkty opierały się na rzeczywistych wydarzeniach które rozgrywały się w Starachowicach w czasie II Wojny Światowej. Starosta Starachowicki Piotr Babicki podziękował zgromadzonym harcerkom i harcerzom, za uczczenie w tak niecodzienny sposób tej ważnej dla całego polskiego narodu rocznicy.