Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Szansa na mikrodotacje dla młodych inicjatyw

Działasz w grupie nieformalnej, samopomocowej albo młodej organizacji pozarządowej? Znowu masz szansę na mikrodotację! Ruszyła III edycja projektu „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw”. Stowarzyszenie Integracja i Rozwój oraz Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży zachęcają do składania wniosków. Można będzie to robić od 20 do 24 sierpnia br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Powiatowe obchody Święta Policji w Starachowicach

W dn. 17 lipca br Wicestarosta Starachowicki pan Marek Pawłowski i Przewodniczący Rady Powiatu Starachowickiego pan Tomasz Margula wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Policji w Powiatowej Komendzie Policji w Starachowicach. Przy okazji okolicznościowych życzeń przedstawiciele Powiatu przekazali  nadkom. Pawłowi Szczepaniakowi - Komendantowi Powiatowemu Policji statuetkę "Koziołka" - nagrodę w tegorocznej edycji konkursu "Bezpieczne Świętokrzyskie" dla Powiatu Starachowickiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Inwestycje powiatu w starachowickim Szpitalu.

Powiat inwestuje w poprawę warunków ochrony zdrowia pacjentów Starachowickiego Szpitala. Rozpoczęto remont budynku, do którego zostanie przeniesiony Oddział Zakaźny.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

75. rocznica pacyfikacji Boru Kunowskiego

Władze powiatu uczciły pamięć mieszkańców Boru Kunowskiego, którzy w bestialski sposób  zostali zamordowani przez hitlerowców 4 lipca 1943 r. W uroczystościach, jakie odbyły się w miejscu ich egzekucji, uczestniczyli: Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki oraz przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Margula.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

II edycja XIX Jarmarku u Starzecha czyli Piknik przy Piecu

W najbliższą niedzielę, tj. 8 lipca na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędzie się II edycja XIX Jarmarku u Starzecha czyli Piknik przy Piecu. Gwiazdami imprezy będą: zespół Mafia i Rafał Brzozowski.
 

kategoria: Kultura
Czytaj więcej

Kolarze pokochali Powiat Starachowicki

Ponad pół tysiąca kolarzy, w tym sam Zenon Jaskuła, wicemistrz olimpijski, wicemistrz świata i trzeci kolarz Tour de France, cztery dystanse: 23 km, 63 km, 93 km i 123 km i mnóstwo emocji. II Starachowicka Strzała, świetne kolarskie zawody, współorganizowane przez Powiat Starachowicki, które towarzyszyły w tym roku Mistrzostwom Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym,  zakończyły się znowu dużym sukcesem.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nadciągają kolarze

Zaczęło się odliczanie przed II Starachowicką Strzałą i Mistrzostwami Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym, jakie odbędą się w tę niedzielę, tj. 1 lipca w Powiecie Starachowickim. Do Starachowic może zjechać nawet 800 kolarzy, którzy będą rywalizować na kilku dystansach. Zachęcamy mieszkańców do aktywnego kibicowania oraz udziału w Paradzie Familijnej, która – wzorem ubiegłego roku – przejedzie przez miasto.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wizyta wicepremier Beaty Szydło w Starachowicach

Wicepremier Beata Szydło odwiedziła w sobotę (23 czerwca br.) Powiat Starachowicki. Podczas swojej wizyty w Starachowicach spotkała się z mieszkańcami. Mówiła m.in. o realizowanym przez rząd programie zmian w gospodarce i wprowadzanych reformach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w Stawie Kunowskim

Naukobus, a wraz z nim edukatorzy z mnóstwem zagadek oraz wystawa objazdowa Centrum Nauki Kopernik będą gościć przez dwa dni – 28 i 29 czerwca - w  Szkole Podstawowej w Stawie Kunowskim. Zachęcamy do skorzystania z mobilnej stacji badawczej!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zakończyli rok szkolny

Starosta Danuta Krępa uczestniczyła w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Starachowicach. Wspólnie z dyrektor Elżbietą Kowalczyk wręczyła świadectwa oraz dyplomy najbardziej wyróżniającym się uczniom, a także tym, którzy w tym roku opuszczają już szkolne mury.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS