Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Elektroniczne sesje w powiecie

Głosowania imienne i transmisja każdej sesji rady na żywo – takie wymogi nałożyła na samorządy ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. Choć obowiązek rejestracji pojawi się dopiero od pierwszej sesji nowej kadencji, władze powiatu starachowickiego już dzisiaj przygotowują  do wprowadzenia nowych rozwiązań, robiąc rozeznanie na rynku.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Powiat rozmawia z koleją w sprawie przejazdu

Trwają rozmowy z władzami kolei w sprawie utrzymania przejazdu w Starachowicach Zachodnich w przypadku wybudowania  w przyszłości przejścia nad torami kolejowymi. Władze powiatu nie chcą go likwidować. W praktyce oznaczałoby to skierowanie całego dotychczasowego ruchu na wiadukt, podczas gdy można go rozbić na wiadukt i dotychczasową trasę na ulicy Radomskiej, z czego zapewne korzystaliby chętnie mieszkańcy osiedla Orłowo w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kombatanci obradowali

Tematowi obchodów świąt państwowych i rocznic w 2018 roku poświęcone było wtorkowe posiedzenie (20 lutego br.) Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Starachowicach z udziałem Członków Zarządu Powiatu: Moniki Nowak i Andrzeja Sendeckiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XLI Sesja Rady Powiatu w Starachowicach

27 lutego br. (wtorek) na sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach (ul. Radomska 45) odbędzie się XLI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00, a ich porządek prezentujemy poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Warto postawić na niepełnosprawnych

O możliwościach zatrudniania osób niepełnosprawnych i płynących z tego korzyściach dla pracodawców mówiono podczas spotkania z udziałem władz powiatowych, a także przedstawicieli Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych i Powiatowego Urzędu Pracy, jakie odbyło się 16 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rusza kwalifikacja wojskowa w powiecie

26 lutego br. rusza w naszym powiecie kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 22 marca br. Obowiązek stawienia się przed komisją lekarską dotyczy 525 osób, głównie mężczyzn urodzonych w 1999 roku.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Starachowicka Kolej Wąskotorowa wzorem dla innych kolejek.

"Przyznam szczerze, że kolejka starachowicka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Właśnie poprzez historię swojej reaktywacji wbrew wszelkim przeciwnościom losu i skromność zaplecza oraz taboru.  Niech będzie ona  przykładem tego, że nie ma rzeczy niemożliwych." - Bartosz Sojda, "Starachowicka lekcja" - KolejLubelska.net.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ferie w powiecie

Zimowy Wjazd do Huty 2018 i kreaTYwne ferie w MDK – to propozycje powiatowych placówek na zajęcia feryjne dla dzieci. Tak jak co roku przygotowały one bogatą ofertę, tak aby spędzony tu czas był dla nich równie beztroski i radosny, co ciekawy i twórczy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Aktualne oferty pracy i stażu w powiecie

Poniżej prezentujemy aktualne oferty pracy i stażu w Powiecie Starachowickim. Informacji na ten temat udziela Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach, ul. Radomska 76, informacja tel. (041) 276-62-01.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mistrzynie powiatu w siatkówce

Dziewczęta z II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach znów mistrzyniami powiatu w siatkówce. Podczas piątkowego turnieju szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce dziewcząt, pokonały drużyny z innych placówek w powiecie. Dekoracji zwycięzców dokonała Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS