Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Niebawem II Starachowicka Strzała

Ruszyły przygotowania do II Starachowickiej Strzały, wielkiego kolarskiego wyścigu, współorganizowanego przez Powiat Starachowicki, którego druga odsłona odbędzie się już 1 lipca br. Tym razem w ramach Mistrzostw Polski Masters w kolarstwie szosowym, przez co emocji będziemy mieć jeszcze więcej!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mamy już wizualizację planowanego wiaduktu

Gotowa jest już koncepcja przejścia nad torami kolejowymi w Starachowicach Zachodnich. Podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w środę, 16 maja br. władze powiatu zaprezentowały wizualizację tej inwestycji, jaka została stworzona na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rondo cieszy już oko

Rondo u zbiegu ulicy Szkolnej oraz Iglastej w Starachowicach zostało oddane już do użytku. Od 15 maja br. kierowcy mogą już z niego korzystać. Inwestycja była w całości finansowana ze środków powiatu. Kosztowała samorząd blisko 2,5 mln zł.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

3 mln zł na przeniesienie oddziału zakaźnego

Powiat Starachowicki uzyskał dofinansowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa na przeniesienie oddziału zakaźnego do budynku nowego szpitala. Tę dobrą wiadomość przekazał w sobotę, podczas swojej wizyty w województwie Świętokrzyskim Premier  Mateusz Morawiecki, a powtórzyła ją w poniedziałek starosta Danuta Krępa podczas konferencji prasowej z udziałem posła Krzysztofa Lipca oraz p.o. dyrektora PZOZ w Starachowicach – Katarzyny Arent.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Starosta Danuta Krępa podziękowała strażakom za ich szlachetną służbę oraz czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, jakie odbyły się w piątek, 11 maja br. Uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia  odznaczeń, wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Szpital nie będzie zamykał oddziałów

Pełniąca obowiązki dyrektor szpitala Katarzyna Arent zdementowała plotki o zamykaniu oddziałów w starachowickiej lecznicy. Poza oddziałem reumatologicznym, który musiał zawiesić swoją działalność z powodu braków w kadrze lekarskiej, nie ma takiego zagrożenia w żadnej innej komórce.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Biała Niedziela

Starosta Danuta Krępa wspólnie z prezydentem Markiem Materkiem, dyrektor szpitala Katarzyną Arent oraz Lucyną Młynek-szefową starachowickiego klubu "Amazonek"  zaprasza mieszkańców do udziału w „Białej Niedzieli”, prozdrowotnej imprezie, która odbywać się będzie 20 maja br. na placu Pod Skałkami w Starachowicach. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji, zasięgnąć porad w kwestiach zdrowotnych, wysłuchać wykładu na temat chorób układu krążenia, wziąć udział w konkursach o tematyce profilaktycznej, a przy okazji spędzić czas miło razem z rodziną.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Z wizytą w ministerstwach

Na temat konieczności przeniesienia oddziału zakaźnego do nowej lokalizacji w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach i rozwoju powiatowej infrastruktury sportowej starosta Danuta Krępa rozmawiała z ministrem Markiem Suskim, szefem Gabinetu Prezesa Rady Ministrów oraz Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki,  Jarosławem Stawiarskim.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przekazanie wozu dla OSP Ostrożanka

Starosta Danuta Krępa została matką chrzestną „Ostrego”, wozu bojowego, jaki  w dniu strażackiego święta trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrożance. W uroczystym przekazaniu pojazdu uczestniczyli również poseł Krzysztof Lipiec, wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Bętkowski, zastępca świętokrzyskiego komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach Robert Sabat, komendant powiatowy PSP w Starachowicach Wiesław Ungier, wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn, a także samorządowcy oraz mieszkańcy tej gminy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Trwa nabór projektów do Programu Razem Bezpieczniej na 2018 r.

Rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa w ramach Programu "Razem Bezpieczniej" na rok 2018. Można je składać do 21 maja br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS