Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

74. rocznica rozbicia więzienia niemieckiego w Starachowicach

Starosta Danuta Krępa wzięła udział w obchodach 74. rocznicy rozbicia niemieckiego więzienia przez Oddział Partyzancki Antoniego Hedy -“Szarego”, jakie odbyły się 13 sierpnia w Starachowicach. Wspólnie z Moniką Nowak, Członkiem Zarządu Powiatu uczestniczyła w mszy świętej, a potem złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą brawurową akcję „Szaraków”.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kombatanci obradowali

Omówieniu spraw przyjęć do lekarzy specjalistów osób posiadających status kombatanta albo osoby represjonowanej oraz ich uczestnictwa  w sierpniowo – wrześniowych uroczystościach patriotycznych poświęcone było wtorkowe posiedzenie (8 sierpnia br.) Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, w którym uczestniczył Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rusza budowa ronda

Rusza budowa długo wyczekiwanego ronda u zbiegu ulic: Iglastej i Szkolnej w Starachowicach. Dzisiaj, tj. 8 sierpnia br., w obecności wicestarosty Marka Pawłowskiego, przekazano już plac budowy firmie Budromost, która zajmie się wykonawstwem. Prace potrwają do 15 listopada br. Inwestycja będzie kosztować niespełna 2,5 mln zł i zostanie zrealizowana w całości ze środków własnych Powiatu Starachowickiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

W trosce o rozwój wysokiej jakości usług społecznych w powiecie

Stworzeniu spójnej wizji rozwoju usług społecznych i wyznaczeniu kierunków rozwoju Ekonomii Społecznej w celu łatwiejszego aplikowania o środki Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 służyło kolejne spotkanie sygnatariuszy porozumienia na rzecz rozwoju Ekonomii Społecznej w Powiecie Starachowickim. Powiat czyni starania by wspólnie z Gminą Starachowice i Gminą Mirzec wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie projektu na rozwój wysokiej jakości usług społecznych (poddziałanie 9.2.1).

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

WOT w byłym starostwie?

Budynek po Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Starachowicach został wstępnie zakwalifikowany do dyslokacji jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej w Starachowicach. Informację tej treści przekazał staroście kpt. Piotr Rokita z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Depozyty przechowywane w Biurze Rzeczy Znalezionych w Starachowicach

Jeśli zgubiłeś coś wartościowego na terenie Powiatu Starachowickiego i nie wiesz gdzie szukać, sprawdź w Biurze Rzeczy Znalezionych, które mieści się w pokoju 118 (Wydział Organizacyjny) Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Poniżej prezentujemy wykaz rzeczy, znajdujących się aktualnie w Biurze.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dodatkowe dyżury prawników

W związku z tym, że 15 sierpnia br. przypada dzień ustawowo wolny od pracy (Święto Wojska Polskiego) mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej 14 i 17 sierpnia br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

WEZWANIE do odbioru rzeczy znalezionej

WEZWANIE do odbioru rzeczy znalezionej

 Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 r., poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta nie jest znana, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru roweru koloru srebrno-niebieskiego, z żółtymi napisami na ramie GTI YUKON, przechowywanego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Starachowicach.
Termin odbioru ww. rzeczy upływa  26.07.2019 r.

kategoria: Aktualności

Między lekcjami – bezpieczni, aktywni, kreatywni

„Między lekcjami – bezpieczni, aktywni, kreatywni” – to tytuł projektu, jaki będzie realizowany od września do grudnia br. w Technikum nr 2 Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach w ramach rządowego programu wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna +”. Powiat dostanie na niego ponad 8 tys. zł dotacji.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nowe książki do szkolnych bibliotek

Sporo wydawniczych nowości trafi w tym roku do szkolnych bibliotek w III Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. To efekt starań władz powiatowych o środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Powiat pozyskał  w tym roku 16 tys. zł dofinansowania.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS