Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

XXIX Sesja Rady Powiatu w Starachowicach

31 marca br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach, przy ulicy Borkowskiego 4 odbędzie się XXIX sesja Rady Powiatu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 9.00. Porządek obrad prezentujemy poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Sezon inwestycyjny już rozpoczęty

Ruszyły prace przy rozbudowie dwóch dróg powiatowych: Krynki – Brody oraz Osiny – Mokre Niwy – Krupów – Trębowiec Duży – gr. woj. Świętokrzyskiego. Obie te inwestycje realizowane są w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Ich wykonaniem zajmuje się firma Budromost.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Bezpłatna pomoc prawna potrzebna

1016 mieszkańców powiatu starachowickiego skorzystało w ubiegłym roku z nieodpłatnej pomocy prawnej. Do punktów najczęściej zgłaszały się panie, osoby powyżej 65 roku życia, z wykształceniem średnim zawodowym, dochodem od 800 do 2599 zł i mieszkające w mieście.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Muzeum na święta

Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach zaprasza na warsztaty pn. „Muzeum na Święta”. Od 27 marca do 11 kwietnia można będzie skorzystać z zajęć związanych z tradycją i kulturą.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Młodzi krajoznawcy nagrodzeni

Wicestarosta Marek Pawłowski nagrodził zwycięzców powiatowych eliminacji XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego, zorganizowanych 18 marca br. przez Zarząd Oddziału Międzyszkolnego PTTK w Starachowicach oraz Gimnazjum nr 1 w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Priorytet: drogi

Coraz bliżej rozwiązania problemów z zakorkowaną ulicą Radomską w Starachowicach. Powiat opracował dokumentację projektową na przebudowę jej w miejscu skrzyżowań z ulicami: Batalionów Chłopskich i Szkolną. Podpisał także umowę na budowę ronda w miejscu jej zbiegu z ulicą Batalionów Chłopskich.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Oświadczenie Zarządu Powiatu Starachowickiego w związku z artykułem, który ukazał się 16 marca 2017

Zarząd Powiatu po zapoznaniu się z treścią materiału prasowego (pt. „Starachowice znów mówią o aferze. Jest list do prezesa Kaczyńskiego” opublikowanego w dniu 16 marca br. na łamach Echa Dnia) nie kryje zdumienia z insynuacji o rzekomych naciskach wywieranych na dyrekcję Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w sprawie podpisania niekorzystnej dla jednostki umowy z prywatną kliniką.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Targi edukacyjne dla gimnazjalistów

II Targi Edukacji i Pracy dla Gimnazjalistów w naszym powiecie odbyły się 14 marca w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Ich oficjalnego otwarcia dokonała Monika Nowak, Członek Zarządu Powiatu w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Władze powiatu pamiętały o Paniach

W Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, w otoczeniu swych dawnych podopiecznych starosta Danuta Krępa świętowała Dzień Kobiet. Życzenia i kwiaty od Zarządu Powiatu przekazał Paniom wicestarosta Marek Pawłowski. Wspólnie z Członek Zarządu Powiatu Moniką Nowak odwiedził on również Panie ze starachowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Podziękowania za serce

Starostwo Powiatowe w Starachowicach znalazło się w gronie wyróżnionych placówek za pomoc i wsparcie organizacji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podziękowania z tego tytułu odebrał dla pracowników Andrzej Sendecki, Członek Zarządu Powiatu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS