20°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1017 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
20 °C 20 °C 20 °C 17 °C 17 °C
7 °C 6 °C 9 °C 10 °C 8 °C
poniedziałek, 17 czerwca 2019 10:44

Starosta Starachowicki ogłasza I otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych przez samorząd powiatu starachowickiego fundacjom i organizacjom pozarządowym w 2019 roku.


piątek, 14 czerwca 2019 21:28

Narastające zagrożenie powodziowe w Wąchocku, połączone z niebezpieczeństwem przelania rzeki przez wał, pojazd taranujący grupę harcerzy oraz magazyn, który rozpada się niczym domek z kart i wreszcie przesiąkający wał powodziowy w Brodach – to tylko część elementów powiatowych ćwiczeń obronnych, które odbyły się 14 czerwca br. Działaniami kierował starosta Piotr Babicki, jako szef Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.


czwartek, 13 czerwca 2019 15:38

Przed nami III edycja Starachowickiej Strzały, kolarskich zawodów dla amatorów na rowerach szosowych i górskich, które odbędą się już 23 czerwca br. Towarzyszyć im będą Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym i po raz pierwszy – Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Poprzedzi je  wielka Parada Familijna z udziałem mieszkańców, których już dziś  zachęcamy do uczestnictwa!


wtorek, 11 czerwca 2019 10:58

Trwają przygotowania do Powiatowych Ćwiczeń Obronnych, które odbędą się w najbliższy piątek tj. 14 czerwca br. Zgodnie z wytycznymi Wojewody Świętokrzyskiego wezmą w nich udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Starachowicach, urzędów gmin: w Wąchocku i Brodach, KP PSP Starachowice wraz OSP z terenu powiatu, KPP Starachowice, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Starachowicach, PZOZ Starachowice, Zarządu Dróg Powiatowych, starachowickiego oddziału Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, a także Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. Scenariusz zakłada 4 epizody: nadbudowę wału przeciwpowodziowego w Wąchocku, ewakuację oraz przeniesienie na zapasowe miejsce pracy Powiatowego Stanowiska Kierowania, wypadek masowy w gminie Brody oraz nadbudowę wału przeciwpowodziowego w Brodach. W związku z ćwiczeniami mogą pojawić się utrudnienia w ruchu.


wtorek, 11 czerwca 2019 10:34

Trwają starania w sprawie uruchomienia w Starachowicach studiów podyplomowych z zakresu zarzadzania. Władze Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Miasta Starachowice planują także realizację kursów, szkoleń i warsztatów zawodowych prowadzonych przez Centrum Edukacji Fundacji Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie sukcesji w działalności gospodarczej, restrukturyzacji działalności gospodarczej, kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa i przedsiębiorstw komunalnych, doradztwa podatkowego, prawnego, gospodarczego. Czy tak się stanie zależeć będzie od zainteresowania. Propozycje, zgłoszenia i sugestie należy przesyłać na adres: http://rekrutacja@starachowice.eu.


poniedziałek, 10 czerwca 2019 11:24

W niedzielę 9 czerwca 2019 r. na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Szkolnej miała miejsca ostatnia kolejka świętokrzyskiej klasy B w której zmierzyły się drużyny FKS Łazy Starachowice oraz GKS Obrazów. Po trudnym meczu lepsi okazali się gospodarze pokonując gości z Obrazowa 3:2.


piątek, 7 czerwca 2019 13:10

16 czerwca br. na placu przy ulicy Na Szlakowicu w Starachowicach odbędą się główne obchody Pierwszego Święta 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. „NURT”. Uroczystości poprzedzą msze święte w klasztorze ojców Cystersów w Wąchocku oraz w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa w Starachowicach. Honorowy patronat sprawuje nad nimi m.in. starosta Piotr Babicki. Dokładny program uroczystości znajdziecie Państwo poniżej.


środa, 5 czerwca 2019 13:06

Zarząd Powiatu w Starachowicach powołał Pawła Kołodziejskiego na stanowisko dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. Będzie on kierował placówką przez najbliższe 5 lat.


środa, 5 czerwca 2019 12:38

Ruszył 17. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs w Starachowicach. To jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka, organizowana przez Helsińską Fundację Praw Człowieka wspólnie ze stowarzyszeniem lokalni.pl oraz Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. Honorowy patronat sprawuje nad nią starosta Piotr Babicki. W jej uroczystym otwarciu uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


wtorek, 4 czerwca 2019 16:22

21 młodych wokalistów ze starachowickich przedszkoli wzięło udział w 37. Dziecięcym Festiwalu Piosenki, organizowanym przez Młodzieżowym Dom Kultury w Starachowicach przy współpracy ze Starachowickim Centrum Kultury. Wydarzeniu patronował m.in. starosta Piotr Babicki.