Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Zamknięcie przejazdu kolejowego we wrześniu

Nie udało się zmienić terminu zamknięcia przejazdu kolejowego w Starachowicach Dolnych. Z uwagi na specyfikę oraz złożoność zaplanowanych prac będą się mogły one rozpocząć dopiero 9 września. Na szczęście potrwają nie 4 tygodnie, jak wstępnie zapowiadano, a 8 dni. Liczymy na wyrozumiałość kierowców oraz mieszkańców.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Bezpłatne testy na obecność na WZW typu C

Mieszkańcy powiatu starachowickiego mogą bezpłatnie przebadać się w kierunku zapalenia wątroby typu C. Testy paskowe będą wykonywane za darmo do końca roku w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Skorzystaj z bezpłatnej kolonoskopii

Tylko do końca roku można skorzystać z darmowych badań w kierunku wczesnego wykrywania raka jelita grubego w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Diagnostyka wykonywana jest w ramach programu profilaktycznego ze środków Ministerstwa Zdrowia. Badania skierowane są do osób z tzw. grupy ryzyka. Pacjenci nie muszą posiadać ubezpieczenia!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

04 Legenda STAR-a - Zlot Pojazdów Zabytkowych 01-02. 09. w Starachowicach

Zbliża się czwarta edycja zlotu pojazdów zabytkowych w mateczniku STAR-a - w Starachowicach, w Powiecie Starachowickim, organizowana przez Starostę Starachowickiego przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki oraz Automobilklubów z Kielc i Starachowic w dniach 01-02 września. Zapraszamy załogi pojazdów zabytkowych z maszynami wszelkich marek i rodzajów, przy czym oczywiście STARY są naszymi gośćmi specjalnymi.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zawyją syreny

1 sierpnia o godz. 17.00 zawyją syreny alarmowe w powiecie starachowickim. Będzie to wyraz naszej pamięci o Powstańcach Warszawskich i ich bohaterskiej walce o wyzwolenie stolicy.

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

Szansa na duże pieniądze dla Ekomuzeum

Pojawiła się szansa na współfinansowanie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a co za tym idzie duże pieniądze na funkcjonowanie placówki, która jest cennym przykładem polskiego dziedzictwa przemysłowego. Pomoc w pozyskaniu funduszy na renowację obiektów zapowiedział też prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”, który w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu chce wesprzeć władze powiatu oraz muzeum w aplikowaniu o środki norweskie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nowy wóz dla DPS

Blisko 230 tys. zł dofinansowania na zakup samochodu dla potrzeb Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach oraz aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych otrzymał Powiat Starachowicki z programu wyrównywania różnic pomiędzy regionami III. Pieniądze trafią do samorządu za pośrednictwem świętokrzyskiego oddziału PFRON-u. Umowę w tej sprawie sygnowali dziś (tj. 24 lipca br.) podpisami: wicestarosta Marek Pawłowski, członek Zarządu Powiatu Monika Nowak oraz dyrektor świętokrzyskiego oddziału PFRON – Andrzej Michalski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wicepremier Gliński z wizytą w powiecie starachowickim

Prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego złożył wizytę w Powiecie Starachowickim. Podczas swojego pobytu zwiedził opactwo ojców Cystersów w Wąchocku oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, w czym towarzyszyła mu m.in. starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wypromuj trasę rowerową w naszym powiecie!

Jesteś entuzjastą wycieczek rowerowych? Nie wyobrażasz sobie weekendu bez ulubionych dwóch kółek? Jeździsz do pracy rowerem? Weź udział w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl, a przy okazji wypromuj ścieżki w naszym Powiecie!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

I Świętokrzyski Festiwal Seniorów

I Świętokrzyski Festiwal Seniorów odbędzie się tej jesieni w Kielcach. Impreza będzie miała charakter konkursu na najciekawsze prezentacje artystyczne w czterech kategoriach tj. muzyka, taniec, krótkie formy teatralne lub kabaretowe oraz literatury. Zainteresowani udziałem mogą nadsyłać zgłoszenia do 10 września br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS