Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Rocznica powstania NSZZ „Solidarności”

Władze powiatu uczestniczyły w obchodach 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, zorganizowanych 26 sierpnia br. przez Międzyzakładową Organizację Związkową NSZZ „Solidarność” w MAN Bus w Starachowicach. Głównym punktem programu było odsłonięcie pomnika upamiętniającego związek przy kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Starachowicach, gdzie tradycyjnie odprawiona została msza święta za jego działaczy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Piłkarskie zmagania o puchar starosty

Osiem drużyn, blisko 90 zawodników i wielkie emocje. W sobotę, 26 sierpnia na mirzeckim Orliku rozegrano kolejny już Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Starachowickiego. Na sztucznej murawie spotkały się teamy z Łazów, Małyszyna, Trębowca, Tychowa Nowego, Jadownik, Gadki, Tychowa Starego i Mirca. Sportowym zmaganiom przyglądał się Członek Zarządu Powiatu, Andrzej Sendecki, który w imieniu starosty Danuty Krępy wręczał później puchary i wspólnie z wójtem Mirosławem Sewerynem dekorował piłkarzy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Święto pieczonego ziemniaka w DPS

Starosta Danuta Krępa odwiedziła dziś (25 sierpnia) podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, którzy świętowali … dzień pieczonego ziemniaka. W grillu integracyjnym uczestniczył też poseł Krzysztof Lipiec i wojewoda Agata Wojtyszek.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zbliża się „3. Legenda STAR-a”

Zaczęło się odliczanie przed 3. Legendą STAR-a – Zlotem Pojazdów Zabytkowych, jaki już po raz trzeci organizuje Powiat Starachowicki. Impreza trwać będzie trzy dni: 1-2-3 września. Rozpocznie się w piątek na terenie Muzeum Przyrody i Techniki, a na sobotę i niedzielę przewidziane są parady uliczne, pokazy miejskie i konkursy. Zachęcamy mieszkańców, posiadających auta o ponad 25-letnim stażu o wyciagnięcie ich z garaży i udział w zlocie. Przyjeździe Państwo 2 września na parking przed Starostwem Powiatowym i „pokażcie, co macie”. Wybierzemy perełki, produkcji polskiej, radzieckiej i NRD-owskiej...

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

„Pragnę zwyciężać” w Starachowicach

Wyjątkowa wystawa fotograficzna pn. „Pragnę zwyciężać”, ukazująca zmagania polskiej ekipy podczas Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Austria 2017 została uroczyście otwarta w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. To ukłon w stronę niepełnosprawnych, którzy dla wielu mogą stanowić wzór tego jak żyć i  pokonywać bariery, jak podkreślała starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

VI Festiwal Blues pod Piecem

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Blues pod Piecem. W najbliższą sobotę, 26 sierpnia odbędzie się VI odsłona popularnej imprezy organizowanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, pod patronatem starosty Danuty Krępy. Na scenie wystąpią tym razem: CHEAP TOBACCO, DAMIAN LUBER & JACEK SZUŁA BAND, a także MACIEJ LIPINA&SKAZANI NA BLUESA.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Patriotyczne śpiewanie w Mircu

I Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej, połączony z rozstrzygnięciem konkursu fotograficznego „Historia w obiektywie  aparatu do roku 1989”, odbył się 20 sierpnia w Zespole Szkół w Mircu. Występom artystów przysłuchiwał się Członek Zarządu Powiatu, Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wyjątkowa wystawa promująca dokonania niepełnosprawnych sportowców

Na wtorek, 22 sierpnia br. planowane jest otwarcie wyjątkowej wystawy fotograficznej pn. „Pragnę zwyciężać” w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. To swoisty dokument podsumowujący zmagania polskiej ekipy podczas Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Austria 2017, wykonany przez znakomitego fotografa i fotoreportera sportowego – Adama Nurkiewicza. Organizatorem wystawy jest PFRON.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

„Świętokrzyski Anioł Dobroci” – kto nim zostanie?

Do 31 sierpnia br. można nadsyłać zgłoszenia do plebiscytu „Świętokrzyski Anioł Dobroci”, organizowanego przez samorząd Województwa Świętokrzyskiego. Ma on na celu uhonorowanie instytucji pomocy społecznej, stowarzyszeń, ale także osób fizycznych szczególnie zaangażowanych w działania na rzecz rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych, ubogich, niezaradnych życiowo, a także osób starszych, niepełnosprawnych, bezdomnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Święto Wojska Polskiego w Starachowicach

Żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny oraz tych, którzy bronili i bronią jej suwerenności wspominaliśmy we wtorek, 15 sierpnia br. podczas obchodów Święta Wojska Polskiego w Starachowicach. Delegacji władz powiatowych przewodziła starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS