Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Oświadczenie Zarządu Powiatu Starachowickiego w związku z artykułem, który ukazał się 5.04. 2017

Zarząd Powiatu po zapoznaniu się z treścią materiału prasowego „Policjanci i prokurator w szpitalu w Starachowicach!” opublikowanego 5 kwietnia br. na łamach Echa Dnia nie kryje zdumienia z insynuacji o rzekomym „wejściu” policji i prokuratury do szpitala w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nowy wóz dla PZAZ-u

O nowy samochód – ford transit, przystosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych -  wzbogacił się Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie. Auto zostało kupione ze środków PFRON przy wsparciu Powiatu. W jego uroczystym poświęceniu, jakie odbyło się w poniedziałek 3 kwietnia wzięła udział starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zmiany w składzie Zarządu oraz Prezydium Rady

Radna Dorota Boska – Nowakowska została nowym, nieetatowym członkiem Zarządu Powiatu, zastępując na stanowisku Marię Salwę, która zrezygnowała z przyczyn osobistych. Będzie zasiadać teraz w Prezydium Rady, jako jej nowa wiceprzewodnicząca.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Sprawozdanie z realizacji Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

Sprawozdanie z realizacji „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2016 roku.”

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zakończenie kwalifikacji wojskowej

Dobiegła końca kwalifikacja wojskowa w Powiecie Starachowickim. W tym roku przed komisją stawiło się ostatecznie 488 osób, w tym głównie mężczyźni, urodzeni w 1998 roku. Starosta Danuta Krępa podczas podsumowania, które odbyło się w środę, 29 marca podziękowała komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Spotkanie z przedstawicielami klubów sportowych

5 kwietnia br. o godz. 13.00 w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach odbędzie się spotkanie reprezentantów klubów sportowych w naszym regionie z przedstawicielami Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ochronne szczepienia lisów

Od 4 do 13 kwietnia br. na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Depresja – porozmawiajmy o niej

7 kwietnia br. na sali konferencyjnej Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbędzie się konferencja poświęcona problemowi depresji, organizowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starachowicach w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017r. Zachęcamy do uczestnictwa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Otwarcie Centrum Interwencji Kryzysowej „Przystań”

Starosta Danuta Krępa wspólnie z prezydentem Markiem Materkiem dokonała oficjalnego otwarcia Starachowickiego Centrum Interwencji Kryzysowej „Przystań”, które mieścić się będzie w miejskiej galerii „Skałka”. Dzięki wspólnej inicjatywie Powiatu i Gminy co najmniej pół tysiąca osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym będzie mogło skorzystać ze wsparcia opiekuńczo – wychowawczego, osobistego, rodzinnego czy społecznego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Radzili na temat muzeum

Przyjęciu rocznego sprawozdania z działalności muzeum oraz ocenie działalności placówki w 2016 roku poświęcone było piątkowe posiedzenie Rady Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach z udziałem starosty Danuty Krępy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS